Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid777

Ocynkowana skrzynia w siewniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawid777    0

Amazone D7 jej nie ma a nordsten owszem :D Czy jest ona bardzo potrzebna czy to tylko niepotrzebny dodatek :D Jak jest z korozją tych siewników? :D

Marcin91    280

Zależy gdzie trzymasz siewnik. Miałem siewnik zbożowy Nordsten, szer. 3,5m i miał ocynkowaną skrzynię, stał trochę pod chmurką, bo niestety nie mieścił się do stodoły. Sprzedałem go sąsiadowi, u którego zawaliła się na niego stodoła podczas wichury. Skrzynia była trochę pognieciona przez co odpadł lakier, ale sąsiad wyprostował i jest git. Stoi nadal na podwórku pod chmurką i tak, skrzynia ocynkowana mu wcale nie rdzewieje, jest cały czas taka sama, natomiast rączka do podnoszenia pokrywy skrzyni jest nieocynkowana i w 50% jest już ruda od rdzy. Ze swojego punktu widzenia lepiej mieć siewnik z ocynkowaną skrzynią. Jeżeli siewnik będzie narażony na deszcz, słońce itp, to będzie rdzewiał, wiadoma sprawa, szczególnie zacznie rdzewnieć na dole skrzynia, gdzie jest połączona z ramą, bo też miałem taki przypadek.

Dawid777    0

Raczej na pewno będzie stął u mnie pod chmurką bo się nie zmieści :P Jak oceniasz te siewniki Nordsten? Trafia mi się taki z czerwonym przykryciem skrzyni ciemno niebieski. Opłaca się bardziej od np. amazone? D4 bo D7 w cenie poniżej 6tys się nie kupi <_<

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcin91    280

Siewniki Nordsten są bardzo dobre, o ile nie jest za dużo wyeksploatowany. Miałem jednego nowszego z czerwoną pokrywą, model NS 1030 Howard, miał olejową przekładnię, ustawianie było dziecinnie proste. Tyle, że hektarów w swojej karierze zasiał niemało i kilka rzeczy miał już nie tak jak potrzeba. Teraz mam starszego, model Lift-o-matic. Musisz obejrzeć dokładnie obydwa i porównać, którego bardziej opłaca się kupić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować