przemek120491

Obroty silnika Bizon Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, jestem początkującym kombajnistą więc proszę o wyrozumiałośc. Mam pytanie dotyczące obrotów bizona Z056. Gdy dam na maksa obroty to licznik pokazuje 1850 obrotów/min i jednocześnie na bębnie pokazuje 1100 obr/min. Czy to możliwe że ma takie niskie obroty? bo założyłem teraz szarpacz słomy i obawiam sie ze jakby mial takie niskie obroty to moze nie dawac rady i by miał ciężko. No i nie wiem czy licznik od obrotów silnika oszukuje czy faktycznie ma takie niskie obroty. Bo gdy włożyłem inny impulsator to pokazywał tak samo. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wszystko masz dobrze. Podczas koszenia nie stosuje się wyższych obrotów niż chyba 1,2tys. Można je regulować tą korbką z przodu kokpitu ale ma to być uzależnione od jakości młócenia a nie że sieczkarnia nie tnie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Wyczytałem w pewnej książce, że "obroty silnika całkowicie obciążonego powinny wynosić min 2180 obr/min, a przy zmniejszonym obciążeniu mogą wzrosnąć maksymalnie do 2420 obr/min. Jeżeli to nie jest spełnione, to należy sprawdzić układ sterowania lub sprawdzić i ewentualnie oczyścić filtr powietrza. Dźwigienka pompy wtryskowej przy zdalnym sterowaniu powinna dotykać wkrętów oporowych. Jeśli dźwigienka nie dotyka w skrajnych położeniach do wkrętów oporowych, należy wykonać regulację łącznika za pomocą regulatora długości."

 

Maksymalne obroty bębna to 1100 obr/min, minimalne 450 obr/min.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta dźwigienka przy pompie od obrotów dotyka tych wkrętów oporowych więc dzwignia jest ustawiona poprawnie, bo mi najbardziej chodzi o to czy on ma te 2100 obrotów bo tak jak pisałem wcześniej mi pokazuje 1850 obr/min bez obciążenia, mam nadzieje że mi licznik tylko oszukuje bo w przeciwnym razie z szarpaczem może nie dawac sobie rady z tak niskimi obrotami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Najprawdopodobniej to Ci tylko licznik oszukuje :D :D .Jeśli na bebnie masz 1100obr/min to na silniku musisz mieć przynajmniej te 2200 obr/min...A co szarpacz założyłeś pierwszy sezon..?? Jak było pod koniec tamtego..??


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten sezon bedzie dopiero pierwszy raz bo go kupilismy przed zimą no i zaraz dostał nowy szarpacz z wągrowca, bizonik juz troche był dla nas znany bo miał go znajomy który o niego dbał wiec nie bojeliśmy sie inwestować w niego, no i właśnie te obroty musi mieć wysokie bo inaczej nie da rady z szarpaczem. Ale mi tez sie wydaje ze licznik oszukuje bo po głosie to słychac ze chyba ma te 2200 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Sorry że tak troszke nie na temat ale pytam z ciekawości:

Dużo dałeś...??Jaki stan..? Sieczkarnie z Wongrowca po ile teraz stoją..??


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli młocarnia ma 1100 to i silnik ma takie jak powinien mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za bizona dałem 18000 zł, 1980 rok, stan uważam za bardzo dobry, za sieczkarnie dałem 5500zł, załączane elektro-magnesem, bo te załączane mechanicznie za pomocą tych pasków zakładanie,naciąganie to duzo roboty no i to potrzeba najlepiej dwóch ludzi bo to nie jest tak lekko, to tylko 1000 zł taniej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

To naprawde musi być stan niekiepa, bo 1100 obr/min na bębnie na starym pasie u mnie nie dało się wyciągnąć <_< Teraz jest nowy pas, więc powinno bez problemu wszystko działać. Apropo obrotów silnika, jeżeli masz pierwszy rok kombajn i masz wątpliwości to poproś znajomego, który ma Bizona parę lat, on Ci powie czy te obroty co tam osiąga są dobre, bo u mnie np obrotomierz podczas pracy silnika skacze od 0 do 3000 i bez różnicy czy na wolnych obrotach pracuje czy na szybkich. Zresztą ten znajomy, od którego kupiłeś raczej kitu by Ci nie wcisnął, możesz go zapytać czy tak samo miał jak pracował bez sieczkarni.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ten znajomy jeździł na tych obrotach i szedł bez niczego, żadnego dymku ani nic, i tez mu 1800 pokazywał, no to chyba ma te 2200 obrotów, to powinien sobie radzić z tym szarpaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Do czego są potrzebne 2 osoby przy zapinaniu sieczkarni?? - JA nie jestem paker, a sieczkarnie jedną ręką zapinam...

Co do magnesu - to tylko wygoda, i oszczędność czasu, ale "bawiąc" się ze zwykłą sieczkarnią silnik ma te 2-3 min odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, wczoraj wszystko się wyjaśniło, wymłuciłem 1ha jęczmienia zimowego z sieczkarnią i szedł jak burza, jeszcze w tym jęczmieniu była sama zielonka ale sobie radził bez problemu, zero dymku. Temat zamykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesio    0

Witam wszystkich. Przepraszam, że może nie w temacie ale nie wiem już gdzie sie zapytać o to na jakich obrotach mierzyć ciśnienie oleju w silniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Mierzysz gdy silnik ma wolne obroty, średnie i wysokie, no i oczywiście aby pomiar był miarodajny przy rozgrzanym oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj