Skocz do zawartości
jony13

Jak zrobić pryzmę?

Polecane posty

jony13    0

Jak w temacie tzn. jak zrobic pryzmę , jaka musi być trawa, jak składowac i kiedy można podawac zwierzetom

za odp. z góry dziękuję

sebe1033    62

Trawa młoda przed w czasie kłoszenia bo taka z której już wylatują nasiona jest za stara same łodygi

np kosisz w poniedziałek suszysz i w środę zbierasz jak upalnie będzie przy małej trawie to nawet we wtorek

musi mieć odpowiednią wilgotność ale nie może być mokre sprawdzić można tak wziąść w garść trochę trawy i skręcić ręka ma być such bez soków ale powinno się poczuć wilgoć

pryzmę dobrze udeptywać i szczelnie przykryć

jony13    0

WIELKIE DZIĘKI!!

trawa nie musi byc mielona ani nic w tym stylu ?

wystarczy ze wysypę to na ziemi ugniotę ciagnikiem i szczelnie przykryje folia?

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

Nie musi być "mielona". Ja zwożę zwykło przyczepo i rozrzutnikiem a ląduję ciapkem turem. W planach mam przyczepę samozbierającą z nożami.

Na ziemie połóż folie i dopiero zielonkę.

Co do wilgotności to u mnie było cięte chyba w środę (albo wtorek) a zbierałem w piątek. Nie było rozwalane po kosiarce.

Trzeci pokos to po odpięciu kosiarki przypinam pająka i jadę grabić i potem zbieram.

piotrus907    3

słabo pocięta słabo się ubija i małym ciągnikem to cięzko to ubić ale tak to ukiśnie i będzie dobrze grunt to dobrze ubić ale ja robię trochę kiszonki z trawy i im lepiej pocięte tym pasza jest lepsza wożę przyczepami samozbierającymi a przyczepa to tenie tak jak tnie jedna to mi dobrze tnie a ta druga słabo to odrazu jest różnica słabo pocięte to jak sucha trawa to takie jak słoma jest a to co dobrze pocięte jest dobre ale lepszej kiszonki jak po sieczkarni nie ma. Od spodu folia jest dobra ale potem się cięzko bierze ja na pryzmie robię i nic nie kładę jak jest dobrze ubite to się od ziemi nie psuje jak słabo to taki korzuch jest zamiast foli dobrze jest słomą wyścielić grubo i nie ma problemu wybiera się łatwo i tak nie pleśnieje od spodu. Na pryzmie trawe to można skosić i zaraz kiszonke robić i nic się nie stanie bo nadmiar wody to w ziemie pujdzie ja to dzisiaj np. kosze a jutro zbieram i kiszonka zawsze mi wychodzi a takie siano po 2 dniach to w baloty będzie super a w pryzmę nie bardzo

akaku    69

Najlepiej trawę to się ubija dużym wysokim ciągnikiem 4x4

A co do odkrywania to nie spiesz się bo trawa długo fermenruje i puzniej jak ją wcześnie odkryjesz to gorąca będzie się robiła i do wyrzucenia bedzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się