Arni

Valtra A

Polecane posty

kaziu6011    1

jest ale malutkie bardzo;/z tego to jest ze kabina jest mala i siedzenie pasazera tez male,z kolei z serii N widziałem ze jest na blotniku przy drzwiach wyjsciowych.zrobie foto i wrzuce na serwis to bedziecie widziec jak to wyglada;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jakie masz w niej wypopsażenie bo 140 tyś netto to trochę duzo...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu6011    1

hi shift sprzegla glownego obciazniki 10x40 kg dwie predkosci WOMu 540 i 540e oswietlenie tylne robocze wyswietlacz agroline maly jeszcze byc dodatkowe zbiorniki na zupe ale nie mogli ich zamontowac bo pneumatyka przeszkadza i za to mam przeglad na 100h za free:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb    0

słuchajcie może aśka (valtra A85) i jest tandetna, prosta i z małą kabiną. Mam model A85, ale dziś zamiast niej wybrałbym DF Agrofarma 100 (troche tańszy, bardzo dobry ciągnik) tylko nie wiem czy on pociągnął by agregat podorywkowy KOS 3,0s grudziądzki na ciężkiej glinie 10-12km/h???, pług 5x35cm kiedy to poprzednie moje ciągniki - ursus 120 KM szóstka ciągnięty na lince przez U-360 nie dawały sobie rady z 4x35! ktoś tutaj wspomniał o wadze. ten temat bez komentarza, uciąg za***isty! spalanie - nie doprowadza do bankructwa. kupując Aśkę myślałem że w razie awarii ciągnika głównego o mocy 150KM będzie czym go zastąpić i wcale sie nie oszukałem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Już to widzę jak A85 ciągnie 5*35 w miejscu w którym U 1224 (albo szóstka bez napędu) i na lince ciągnięty nie daje sobie rady z 4*35-po prostu-"fantastyka?-piętro wyżej"-niech będzie że jestem złośliwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb    0

właśnie wysiadł mi fendt 515c i niestety jego sprzęty podczepiam do "aśki" i jeszcze brona wirnikowa 3,0. zapraszam na pokaz! jak jaro nie wierzysz? chodzi 3,5/h ale zaorać trzeba! dokładnie wczoraj chodziła z agegatem KOS 3,0S 10-11/h he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Hehe Valtra A85 czyli ciągnik 88 km z kosem 3 m , pługiem 5x35 i to wszystko na ciężkiej glinie?? Dobry z ciebie bajkopisarz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb    0

a z Was niezłe niedowiarki. z całym szacunkiem, ale co ja mam 15 lat? że niby fantasta? to co mam zaczepiać MF255? jak 150 koni na kołkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a z Was niezłe niedowiarki. z całym szacunkiem, ale co ja mam 15 lat? że niby fantasta? to co mam zaczepiać MF255? jak 150 koni na kołkach?

narazie nie wystajesz poza przedszkole, zrob filmik takimi maszynami na niby ciezkiej ziemi to uwierzymy, a narazie to sie rzucasz jak wesz na kolnierzu i tym szacunku napewno nie zdobedziesz. nawet nie wiesz ilu takich cwaniaczkow przez to forum sie przekrecilo, ale raczej predzej niz pozniej odechcialo im sie takie glupoty pisac, albo sami sie pogubili w tym co zmyslili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6
a z Was niezłe niedowiarki. z całym szacunkiem, ale co ja mam 15 lat? że niby fantasta? to co mam zaczepiać MF255? jak 150 koni na kołkach?

 

 

Tak kolego czekamy na film potwierdzający ten wyczyn. Bo Na razie to widzę ze nikomu nie wciśniesz takiej opowieści. A jeżeli to jest prawda to co nie którym utrzesz nosa!!!

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb    0

dobra film kiedyś będzie ale po gwarancji, żeby mi nie przepadła, ale jak jesteście takie cwaniaczki i macie taki ciągnik i przepracowaliście nim już trochę to jeszcze odpiszcie tylko konkretnie na temat fendt 515c, ok? chyba macie rację, przeniosę się do tematów fandta, tam może nie ma takich niedowiarków bez praktyki

 

widzę że troszeczkę obniżyliście loty! I dobrze bo jak ja nie mam o czymś pojęcia to się na ten temat nie wypowiadam i wy też się nauczcie pajace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6
dobra film kiedyś będzie ale po gwarancji, żeby mi nie przepadła, ale jak jesteście takie cwaniaczki i macie taki ciągnik i przepracowaliście nim już trochę to jeszcze odpiszcie tylko konkretnie na temat fendt 515c, ok? chyba macie rację, przeniosę się do tematów fandta, tam może nie ma takich niedowiarków bez praktyki

 

widzę że troszeczkę obniżyliście loty! I dobrze bo jak ja nie mam o czymś pojęcia to się na ten temat nie wypowiadam i wy też się nauczcie pajace!

 

 

Drogi użytkowniku po pierwsze nie pisze sie postów jeden pod drugim. Jest opcja edycja i trzeba jej używać. Po drugie kultura słowa i wypowiedzi na tym forum obowiązuje i pewne określenia i komentarze to zachowaj dla siebie. Bo co niektórych userów możesz Obradzić. A ty jak jesteś pewny tego co mówisz to udowodnij to wszystkim. Bo póki co to nikt nie wierzy w to.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb    0

może i troche przesadziłem z tym słówkiem, cóż mogę tylko przeprosić! ale już udowadniać nie muszę, a Wy dalej zostaniecie niedowiarkami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

http://www.services.art.admin.ch/traktor/trak1880d.pdf -tu masz test tej Valtry-pajacu jeden-nie wiem co chcesz udowodnić-ale do wytworzenia jakiegoś tam uciągu potrzebna jest masa -przy masie ciągnika w granicach 3,5 tony to Ty zapomnij o pługu 5*35-chyba że mieszkasz na Pustyni Błędowskiej-ale tam podobno już orać zakazali :P.

Co do Fendta-fakt prawdziwy fan Fendta uwierzy we wszystko co napiszesz :D-ale jest jeden warunek-musi być Tobie podobny i już przy pierwszych postach na forum używać epitetów-typu "pajac" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Gość z mojej rodziny ma Valtre A95 z ładowaczem czołowym Quicke i orze zagonem 4x35 i mówi ,że na cięższej ziemi ma co robić , więc te 5x35 to włoż sobie między bajki na ciężkiej ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
dobra film kiedyś będzie ale po gwarancji, żeby mi nie przepadła

????? heh, a dlaczego ci maja zabrac? ja tam bym cie dawno wywalil jakbym mial taka wladze :P , ale narazie moge tylko powiedziec zebys opanowal troche jezyk, a pajac to sam jestes bo najpierw cos napiszesz, a pozniej przepraszasz. lat wiecej jak 10 to ci nie daje i pewnie za wiele sie nie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli wychodzi na to, że warto dać tyle za "aśkę" chociaż i tak nie wierzę...ile A85 ma udźwigu???bo wydaje mi się, że 3m KosS to już ponad jej siły...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb    0

kos 3,0s może i ponad jej siły ale podnosi, ciąga 10-11km/h pług o którym mowa też tylko trchę wolniej. Gdybym nie musiał to bym jej nie czepiał do tego sprzętu. A85 aorała już ok 20ha, jescze 60 jej zostało. filmik już jeden jest ale za ciemno było dzisiaj i co niektórzy odpisaliby, że z podniesionym pługiem chodzi! film nagram jescze w tym tygodniu i pewnie go zamieszcze , tylko ciekaw jestem co wtedy przeczytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Te trochę wolniej to ile ?Jaki to dokładnie jest pług-bo jeżeli to jest np.Unia Grudziądz na resorze to z samym podniesieniem byłyby zapewne kłopoty.

"Jaro orałeś takim ciągnikiem zładowaczem? wiesz jaki ma uciąg?"-nie nie orałem,ale mój bez ładowacza ale z obciążnikami waży ok.4,5 tony a więc z pewnością więcej niż Valtra ,oponki ma super DT 806 Goodyear'a -praktycznie zero poślizgu :) ,skrzynia Powershift (jakby co to mogę zredukować bez zatrzymywania-spróbuj w Valtrze :D ),ziemie dosyć lekkie a i tak 5*35 nie ryzykowałbym-bo po prostu ciągnik jechałby może 5 kmh-a podnieść jeszcze żeby zenitu nie oglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
jeśli chodzodzi o zakup stali na wagę to tylko złom ;)ciągnik można dociążyć a jeśli ma być masywniejszy to np N lub 6000 to te są lepiej wyposażone ale i droższe a i niesądze że ten ciągnik jest mało wytrzymały znajomy ma MFa 5455 ma 120km i wży 4,5t a ja uważam że taka Aśka to jako ciągnik pomocniczy jak na moje gospodarstwo

 

mf 5455 ma dokładnie 100km czyli 74 kw według ISO a wazy 3900kg bez paliwa


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a z paliwem i obciążnikami 610kg waży 4910kg sprawdzałem... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj