Arni

Valtra A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arni    1

Co sądzicie o tym traktorku. Jaka jest cena? Jak jest z awaryjnością?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Koleś z sąsiedniej miejscowości kupił jakieś 3 miesiące temu A 95 tako najuboższo wersje to dał za nią o ile dobrze pamiętam 130 tys. netto . Mi ogólnie się one nie podobają gdyż mają (moim zdaniem) tandetno kabine i nie pasuje mi ona do innych modeli Valtry gdzie kabina i reszta wykonania jest na wysokim poziomie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

valtra ma może słabe wykonanie niektórych detali i kabina jest mała ale w tym względzie nie rózni się bardzo od konkurencji aczkolwiek jast dość funkcjonalna i choć nie posiadsa elektrohydraulicznego rewesu to z sprzęgłem hi-shift nadaje się do ładowacza czołowego i jest bardzo zwrotna a mała masa zawsze mozna dociążyć :wacko: jako drugi ciągnik do tura opryskiwacza czy rosiewacza nawozu lub nawet do lekkiego agregatu uprawowo siewnego super zastanawiam się nad forterą valtrą A lub może valtrą 6000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

niestety niewiem bo ten zakup nie jes na juz wiec się nie pytałem ale jak się zdecyduje to musze do końca roku bo później przestana produkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak myślę czy nie kupić A75 lub A85 na moje 30ha. Służyłby jako ciągnik główny, więc musiałby mieć conajmniej:

jakieś szersze opony,

waga też nie jest za duża

więc jeszcze musi być dociążony przód lub przedni TUZ

i rakieś radyjko w kabinie (niekoniecznie).

Wie ktoś może jaka jest cena A75 lub A85 w wersji najuboższej i ile kosztuje przedni TUZ (może być bez WOM) do niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

A 95 kosztuje ok 160tys zł zastanawiałem się nad zakupem tego ciągnika szczegulnie dlatego że jest bardzo oszczęny ale uznałem że jest on dość tandetny i kupie chyba zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Nie zgodze sie to chyba zetor jest tandetny :angry: Moze VALTRA jest drosza ale lepsza!! :lol: Oszczedniejsza i itp.

Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

miałem na myśli cały ciągnik zresztą waga o czymś mówi 98km i 3,4tony to troche mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

waga nie problem, super silniczek a wykonanie żeczywiście tej seri A cieniutkie, oczywiście wg mnie a jeździłem nim ostatnio i nie wydawał mi się rewelacyjny a cena dosyć wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

czemu wszyscy tak o tej wadze??? zawsze można dociążyć ja nią też jeżdziłem i wcale nie robi złego wrażenia a napewno nie gorzej niż w zetorze ja za minus uważam liczbę biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jeśli chodzodzi o zakup stali na wagę to tylko złom ;)ciągnik można dociążyć a jeśli ma być masywniejszy to np N lub 6000 to te są lepiej wyposażone ale i droższe a i niesądze że ten ciągnik jest mało wytrzymały znajomy ma MFa 5455 ma 120km i wży 4,5t a ja uważam że taka Aśka to jako ciągnik pomocniczy jak na moje gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja tak jak pisałem uważam ten traktor za leprzy niż wiele innych no Fendt wyżej ale taka A 75 mi powiedzieli dokładnie 140tys + VAT a za DF 87 też 140tys+VAT tylko że porównywać to bym nie chciał bo to szok, a co do zetora to jak gostek chce cięższy traktor to może i wykonanie Proximy jest słabsze ale za 140tys+VAT to ma wg VALTRY dużo więcej do zaoferowania bo to 11441 110KM 5300kg wagi 24x18 podnośnik 5850kg, hydraulika 70l/min wiem to nie do A tylko N by trza porówać tylk ja przyjołem tą samą cene za wyznacznik a ten Zetorek to akurat mam i jest dobrze wykonany i niczego mu nie brakuje a seri A brakuje ( ktoś kto siedział w A to widział obsługe podnośnika,WOM, albo dźwignie biegów) bo za takie pieniądze to jest niedopuszczalne rozumiem wytrzymała jest i dobrze skręcona ale w tych czasach detale też ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jeśli wom i podnośnik są obsługiwane mechanicznie to raczej nie na te czasy i cenr :lol: ale w valtrze A jest EHR i WOM też może być obsługiwany przyciskiem a to już jest dość ergonomicznie zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale jeszcze kosztuje dodatkowo-jak już kiedyś pisałem miałem też taki dylemat-Fendt,Valtra albo JD-ale moim zdaniem stosunek ceny do możliwości zdecydowanie najlepiej przedstawiał się w JD-jeżeli już Valtra to raczej te wyższe modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

może i tak być jak mówisz bo mi w porównaniu ciągników 120-130 km właśnie valtra wypadła ciekawiej od JD oczywiście mówię o widełkach cenowych jakie planowalem wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz lukas jak ja tu naczytam się o cenach w zachodniej Polsce-to aż zazdrość może brać (chociaż to akurat uczucie praktycznie obcym mi jest :lol: )-ja jako mieszkaniec pólnocno-wschodniej Polski przywykłem do tego,że wszelkie maszyny kosztują u nas drożej-nieważne czy nowe czy używane-i jak pytałem się o cenę Valtry to o mało nie wyskoczyłem z butów-chociaż i tak najlepszy był człowiek od Korbanków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a bo te małpy co maszyny sprzedają to chyba wszystko biorą pod uwagę gdzie sprzedają maszynę jakie gospodarstwa w rekonie i jakie ziemie i ile chłopy mają kasy niedługo to i cen się nieda porównać u mnie też korbanek wypadł naj taniej ale na początku bo później chcieli renegocjować cene i nieźle mnie wk... i się skończył handel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ba-nawet nazwisko biorą pod uwagę :lol:-parę razy miałem ubaw bo wzięto mnie za mego kuzyna -i próbowano wcisnąć mi np. ciągnik 250 KM pewnej firmy,Fendta (sporawego ;) ),Carriera (tego zresztą braciak kupił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5
Napisano (edytowany)

zgadzam się z Jaro bo jak pisałem VALTRA A 75 standard za 140ty+VAT to już się kupi choćby JD 5720 z dużo lepszym wyposażeniem i możliwościami za ok 135tys+VAT i kucyków więcej, w kabinie rzeczywiście super jak na tę klasę to chyba najlepsza kabina w tej seri 5020 mam zastrzeżenia do jednej rzeczy ale o niej nie wspomnę hihi.

Edytowano przez tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj