Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid777

Docisk redlic

Polecane posty

Dawid777    0

Co daje hydrauliczny docisk redlic? Mam okazje kupic nordstena CLG 300D MK II i on właśnie wyposażony jest w to cudo :D Czy warto rozglądac sie za takim siewnikiem? :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

docisk redlic jest po to ze jak masz glebe gliniasta lub mocno zwiezla to ustawiasz mocniejszy docisk i jechana, ziarno nie lezy na wierzchu. ja ma docisk w Amazone D8, super sprawa, nie to co po poznaniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Aaa rozumiem, czyli to nie była wina grabek że zboże na wierzchy tylko tego że poznaniak nie wszedł :D Czyli ogólnie oceniasz tą funkcje dobrze?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

jak jest twardo to zadne grabki nie zagarna ziarna. ja mam ten docisk i oceniam ta funkcje jako przydatna i sprawdzona, bardzo dobry efekt na lepszych glebach a do tego mam docisk grabek to juz calkiem miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jeśli jest siewnik z tym za 6tys z duża skrzynią (nadstawka) to się opłaca? :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się opłaca my w tym roku kupiliśmy siewnik SAXONIA FIONA SD73 SUPER za 5,5tys z tym że docisk redlic jest sprężynowy i regulacja jest przy siewniku "dwie korbki ",zależy jakie masz ziemie bo na ostre gliny może i by się to sprawdziło na pewno docisk sprężynowy czy hydrauliczny jest lepszy niż ten w zwykłych siewnikach czyli na ciężarki,z tym że na ciężarki jest jeszcze produkowany przez np: MEPROZET i sporo kasy trzeba zapłacić i nie wiem za co konstrukcja rodem z siewnika konnego.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam ziemie takie 4-6 glinki troche i piasku :D A często to się psuje? Bo ojciec wychodzi z założenia czym prostsze tym lepsze :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy często się psuje to nie wiem bo nie znam żadnej osoby która by użytkowała taki siewnik na swoim przykładzie mogę powiedzieć że sprężynowy mi spokojnie wystarcza i się nie zepsuje bo tam nie ma się co psuć czy ten siewnik będziesz agregował z agregatem uprawowo siewnym? bo po rozłożeniu pewnie potrzeba by długiego przewodu hydraulicznego.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie, chodziłby z zetorkiem 7211. Tylko tam od przewodu hydraulicznego jest taka inna mniejsza końcówka :D I ten siewnik ma większą skrzynie niż zwykły o jakieś 10cm :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Końcówka to nie problem bo pewnie ma szybko złącze to kwestia kilkunastu złotych.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeśli jest dobry siłownik to tam nie ma co się popsuc? :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
Czy często się psuje to nie wiem bo nie znam żadnej osoby która by użytkowała taki siewnik na swoim przykładzie mogę powiedzieć że sprężynowy mi spokojnie wystarcza i się nie zepsuje bo tam nie ma się co psuć czy ten siewnik będziesz agregował z agregatem uprawowo siewnym? bo po rozłożeniu pewnie potrzeba by długiego przewodu hydraulicznego.

w docisku hydraulicznym tez nie ma sie co psuc. ja mam ogolny i indywidualny docisk redlic czyli na kazdej redlicy jest mocna sprezyna a wszystkie na raz mozna docisnac hydraulicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A widził ktoś ten docisk w siewnikach Nordsten? I czy ciągnik ma ciężej z tym dociskiem? Ja mam 7211 i w 3m pójdzie? <_<


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

witam,

mam pytanie do osob uzytkujacych siewniki z dociskiem hydraulcznym.

jaka wartosc docisku zastosowac na glebach ciezkich, po burakach, przy predkosci 12 km/h, w uprawie bezorkowej? jak kontrolowac czy docisk jest wystarczajacy? glebokosc siewu ustawiam osobna regulacja.

 

testuje siewnik pottinger terrasem c4 i koeckerling ultima cs4, ale nie wiem jak ten parametr ustawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj