Damian22

Nowy czy używany

Polecane posty

Damian22    0

Witam!

Od niedawna posiadam gospodarstwo o pow. 100ha

Jak już wcześniej napisałem gospodarstwo należało do mojego dziadka, z racji tego że dziadek miał już swoje lata i nie mógł sam zebrać zboża z pola wynajmował kombajn, teraz gospodarstwo jest moje i nie widzę sensu wynajmować kombajnu za koszt 30.000zł

I tu pojawia się moje pytanie czy kupić używany ale większy czy jakiś najmniejszy ale nowy.

Mogę wydać max 300.000 ale chciałbym żeby kombajn był najtańszy jak to tylko możliwe.

Myślałem o najmniejszym Deutz-Fahr z serii 54, czy może lepiej kupić jakąś używkę w dobrym stanie np. jakiegoś Claasa?

Co moglibyście mi doradzić?

 

Założyłem nowy wątek bo moja sytuacje jest dosyć nietypowa, nie każdy z dnia nadzień dostaje 100ha

I proszę o opinie i uzasadnienie.

Pozdrawiam Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Jeśli tylko masz pieniądze to bierz nowy.Nowa maszyna to jest zawsze nowa.Na pewno mniej awaryjna.


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

jak kolega wyżej nówkę będziesz miał gwarancje pokosisz kilka lat w spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

gwarancje sa przewaznie na 12 mc wiec na jedne zniwa ale jesli jestes na vacie to nowka taki deutz bylby ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupił bym używkę przynajmniej na kilka pierwszych lat gospodarowania, powód po prostu musisz też inwestować w inne rzeczy. Napisz jaki odziedziczyłeś park maszynowy bo to też bardzo ważne. Odezwij się na gg 6796445


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie korzystasz z Modernizacji, to lepsza będzie używka. Za ok. 200 k kupisz np. dobrą Megę. Na nowy kombajn o podobnej wydajności musiałbyś wydać z 2 razy więcej. Znam wielu ludzi, którzy z używanych Claasów są bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez chyba wolalbym uzywke z piecioma klawiszami, 100 ha to juz nie przelewki :D

zalezy oczywiscie jakie masz plony i ile dane uprawy zajmuja powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nie no, tylko używka....kupić DF z serii 54 i gryźć sie czy zdąrze przed deszczem, to wole w starszego ale wiekszego zainwestować. Wogóle za 300 byś jakiegos lexa dostał nawet... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

wszystko zależy też od tego jak u ciebie będzie z serwisem bo nowy to nowy drogi ale nie trzeba go robić, kupując używany musisz się liczyć że jakiś przegląd by mu się przydał tylko teraz kwestia czy dasz radę go wykonać samemu i naprawić co trzeba przed żniwami czy będziesz potrzebował do tego mechanika który też kosztuję, znowu kupując 4 klawiszowy ale nowy też nie jest najlepiej bo wiadomo jest to małe a dobrej pogody ostatnio jak na lekarstwo, no i oczywiście jaką uprawę prowadzisz i ile z tych 100 ha kombajn będzie musiał skosić, masz prawie identyczny areał jak my (u nas tylko zboża i rzepak) to powiem szczerze że zeby skosić rzepak w dobrej wilgotności i zboża z parametrami to potrzebujesz kombajn którym skosisz dziennie spokojnie powyżej 15 ha, bo jak mieliśmy bizona na ten areał to żeby wszystko dobrze zebrać i mieć co sprzedać to trzeba było długo po nocach jeździć, więc moim zdaniem mały kombajn to trochę kich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No ale z nowym też wiaza sie wydatki na starcie, po 50-100 godzinach bedziesz musiał pewnie obfity przegląd zrobic, co również wiąze sie z wydatkami...mówie ci, bierz wiekszą używke, a nizeli masz kupowac tego brzdąca <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na twoim miejscu kupił bym jakiegoś młodego ale używanego tańszy i czasami nie odbiega wyglądem a przede wszystkim stanem technicznym od nówki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian22    0

Zapomniałem dodać z tych 100ha to prawdopodobnie będą takie zasiewy:

 

-Pszenica ozima. 40ha

-Rzepak ozimy 30ha

-Jęczmień jary 10ha

-Kukurydza na kiszonkę 5ha

-Owies 3ha

-Buraki cukrowe 1ha

-Buraki ćwikłowe 2ha

-Rzepak jary 0,5ha

-Pszenżyto jare 9,5ha

 

 

A może ktoś z was wie jaka jest wydajność najmniejszego DF z serii 54?

 

Bo przy wydajności 8t/h pszenicy, to myślę że żniwa bym skończył w ciągu 8dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

tak tylko żeby znaleźć młody dobry kombajn w dobrej cenie i stanie to trzeba się trochę naszukać bo jak coś młode a dobre to ludzie niesprzedają no chyba że coś większego potrzebują. też bym był za jakąś używką ale większą niż wspomniany Deutz-fahr a te 100ha to też nie zadużo na nowy a kolega ma jeszcze pewnie inne wydatki.

 

a tak apropo to kolego bedziesz miał żniwa w przyszłym roku więc jak wiadomo zimą będą tańsze maszyny więc poczekał bym do tego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian22    0

Tyle wiem, że trzeba zimą kupować, tylko nie wiem czy brać używkę czy nowego, wydatki co prawda są ale mam jeszcze trochę kasy zaoszczędzonej, ten Deutz wydaje się fajną maszyną tylko nie wiem jak z wydajnością. Nowy to jednak nowy, i serwis jest niedaleko, a z używanym to więcej kłopotów by było, i nie chciał bym kombajnu Claas ze względu na dosyć drogie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Kumpel ma NH TX bardzo sobie chwali :D chodzi na 200ha i jeszcze usługi troche <_< Bardzo dobre kombajny i mocne :P

http://www.allegro.pl/item674122228_kombaj...land_tx_64.html


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian22    0

Ale ja nie chcę kombajnu dużego, chodziło mi o coś małego jeżeli już używany to rok min. 2001r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie jestes zainteresowany 2 letnim John Deerem 1450 ?? tzn to bedzie jego 3 sezon.... jeszcze nei zaczety <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj