michaln89

Hydraulika w 5314

Polecane posty

michaln89    0

czy możliwe jest jednoczesne operowanie podnośnikiem i hydrauliką zewnętrzną w ursusie 5314 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaln89    0

no ma tą pompe i co trzeba ją włączyc

a jak ustawic na tym rozdzielaczu pod siedzeniem?

 

pisze sie pompa a nie pąpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja tego nie praktykowałem, ale w instrukcji jest napisane że przy tym zaworze trzeba wąż zasilający rozdzielacz [ten cieńki] przykręcić z drugiej strony zaworu [tj. prawa patrząc z góry] i korzystać z funkcji 'wyjście 1'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

pompe hydrauliczna przy silniku włącza się dzwignią i już działa układ hydrauliki zewnętrznej (36l/min),

 

można też połączyć wydatki obu pomp hydraulicznej i podnośnika (62l/min) przez ustawienie zaworu pod siedzeniem na "wyjście 2" i dźwigni sterowania podnośnikiem na "stały wydatek", ale wtedy podnośnik nie działa,

 

w razie pytań na gg


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

A czy w ursusie 3512 z 1995 roku da się jakoś zrobić żeby działał podnośnik i chydraulika jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czytałem instrukcję i jak wąż zasilający rozdzielacz przykręcisz z drugiej strony zaworu rozdzielczego to po przełączeniu na 'wyjście 1' hydraulika będzie działać gdy:

- masz ciągnik z pompą z regulacją ciśnieniową i dźwignię regulacji pozycyjnej przestawisz na 'stały wydatek' ale też w tym czasie cięgła podnośnika będą na maxa do góry podniesione, dopiero wtedy to będzie działać.

- kiedy masz ciągnik z pompą bez regulacji ciśnieniowej to w każdym położeniu powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Opuszczać też się będzie, analogicznie z ruchem dźwigni od podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

@kris14 Jakbyś mógł to opisz to dokładnie krok po kroku co i jak trzeba zrobić. Przyda się napewno nie tylko mi. A praktykowałeś to czy tylko czytałeś że tak się da?

 

@marcin87 czytałem ten temat ale to dość drogi sposób bo trzeba kupować rozdzielacze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie praktykowałem bo nie miałem takiej potrzeby, ale dużo roboty przy tym nie ma.

Na początku wąż zasilający rozdzielacz [ten cieńszy] który domyślnie jest przykręcony z prawej strony zaworu [patrząc z góry] przykręcasz z lewej strony w symetryczne złącze.

Drugiego węża od powrotu nie ma potrzeby ruszać.

Przełączasz zawór rozdzielczy na 'wyjście 1' [patrząc z góry w lewo] i już jest jak powinno być.

Teraz nie wiem czy masz regulację ciśnieniową czy nie w ciągniku.

Jeżeli tak, to musisz dźwignię od regulacji pozycyjnej podnośnika [kanciata gałka] przesunąć na stały wydatek [pole niebieskie na skali] i wtedy cięgła podnośnika są na maxa podniesione do góry i działa hydraulika zewnętrzna [przydatne przy obrocie pługa], jeżeli cięgła opuścisz niżej poniżej 'stałego wydatku' hydraulika zewnętrzna przestaje działać.

 

Jeżeli nie masz regulacji ciśnieniowej w ciągniku to po przestawieniu dźwgini zaworu rozdzielczego na 'wyjscie 1' odrazu działa hydraulika zewnętrzna niezależnie od położenia podnośnika.

 

Po przełączeniu w 'wyjście 1' podnośnik działa normalnie, nie ma że nie opuszcza albo nie podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAMIAN8    0

MAM URSUSA 5314 I SIADŁA MI POMPA OD PODNOŚNIKA MOŻE KTOŚ WIE JAK JĄ WYJĄĆ DUŻO JEST ROZBIERANIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

miałem podobny ciągnik i bez zdjęcia dekla sie nie obejdzie a co Ci się stało tak dokładniej to w ogóle hydraulika nie reaguje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dużo masz roboty.rozbierasz cały tył,ciągasz plecak [podnośnik]i musisz rozpołowić między mostem a skrzynią,ok 2-3 cm rozjechać żeby ją wyjąć.Kabinę na zwolnicach odkręć.Tuchola hydrotor regeneruję,czeka się ok 2 tygodnie.Kosztuję chyba z 800 zł.Ale nie jestem pewny co do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Napisz co się dzieję.

Jak nie wiesz jak to się nie zabieraj do tego tylko szukaj mechanika.

Znajomemu wyciągał mechanik co zabytkowe samochody buduję.Gość był nawet w TVN turbo pokazany.

Możesz jeszcze dekiel z prawej strony odkręcić i ją ręcznie uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

grzegorz508 ma rację.Jak się upierasz no to.

Rozbieraj wszystkie osłony z tyłu,

ściągaj plecak,

Spuść olej

odkręć kabinę na zwolnicach i powyciągaj śruby,

odkręć most od skrzyni i rozjechać z 5 cm i chyba dekiel z lewej strony też

Odkręć pompę,na boku skrzyni z 2 stron, masz dekielki na 2 śrubki 8mm.odkręć je i wyciąg i pompa jest odkręcona.

Wyciąg WOM.Odkręć z tyłu 4 śruby pociągnij go mocno.

Wyciąg zawleczkę z górnego wałka nad pompą i go wyciąg.

i wyciągaj pompę.

Coś może zapomniałem ale to ci wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAMIAN8    0

czasami zdzrza się że wolno opada podnośnik gdy jest bardzo dobrze rozgrzany olej to na pozycji dzwigni podnośnika transport pompa wyje :P a jak weżniemy dzwignie podnośnika w pozycje podnoszenie to nie wyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Akurat z położeniem transportowym to jest normalne, przecież tylny most pochodzi od mf 255 a tam jest tak samo, tylko pompa może być inna. Ważne aby szybko podnosił i na pusto szybko nie opadał, a resztą nie nalezy sie nazbyt przjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj