Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek2305

Powrót do hodowli trzody chlewnej

Polecane posty

MartineZ    14

kabus55 jestem tego samego zdania ze każdy chce jakoś żyć i robi to co jest opłacalne.....sam na razie nie sprzedaje więcej jak 100 tuczników rocznie ale trzymam cały czas bez względu na cenę i rozumiem ze ci co maja więcej są trochę wkurzeni na sezonowców bo jakby nie patrzeć niestabilna sytuacja na rynku wieprzowiny która towarzyszy nam od bardzo dawna jest spowodowana właśnie przez nich....także rozumiem jedna i druga stronę.....tego się nie uregulować....jest potrzebna stała interwencja rządu (zabiegać o zwiększenie eksportu i utrzymywanie produkcji w chwilach kiedy jest ona nieopłacalna -jakieś jednorazowe premie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Premie premiami a może by tak wprowadzić coś na wzór kwot mlecznych rolnik który rezygnuje z hodowli traci takową kwotę i żeby powrócić na rynek jest zmuszony do jej zakupu, ograniczyłoby to w znacznym stopniu "sezonowość" w rozpoczynaniu i zakańczaniu produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

No tak ale np. ja podczas kryzysu musiałem zredukować swoje stado bo nie mam tyle zboża żeby wykarmić... sporo kupowałem i przy cenie 3 zł za żywiec a zboża na poziomie 450zł/t poprostu do każdej sztuki musiałem dołożyć, przez dwa lata trzymałem tyle sztuk na ile pozwalały mi moje predyspozycje paszowe...zrobiło to samo wielu moich kolegów mówicie że to sezonowość może i tak ale wole zastopować niż dołożyć do interesu przecież to logiczne moim zdaniem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
premie premiami a może by tak wprowadzić coś na wzór kwot mlecznych rolnik który rezygnuje z hodowli traci takową kwotę i żeby powrócić na rynek jest zmuszony do jej zakupu, ograniczyłoby to w znacznym stopniu "sezonowość" w rozpoczynaniu i zakańczaniu produkcji

Myślę ze to był dobry pomysł...produkcja wieprzowiny za pozwoleniem rządu.....wtedy kiedy jest brak produkcji podpisać "licencje" na produkcje na 20 lat....bo inaczej nie zwróciłoby się nawet....a później oczywiście starać się przedłożyć....ale ma się pewność ze się sprzeda świnki po dobrej cenie bo rząd będzie regulować pogłowię. Moim zdaniem to najlepsze wyjście....i tego moim zdaniem brakuje....PEWNOŚCI ZE ZAINWESTOWANE PIENIĄDZE SIĘ NAWET NIE ZWRÓCĄ (oczywiście tak jest w każdym biznesie ale w rolnictwie jest to szczególnie odczuwalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Tylko wtedy po tych regulacjach na świnię dopiero się zrobi bieda na wsi :P W Polsce przeważają gosp 1-10 ha czyli małe <_< A one nie będą bawić się w te "licencje" na produkcje - co z tego ze kilo świniaka będzie 6 zeta jak kilo schabu 25 ;[ To nie za wiele da bo kto kupi schab za taka cenę?? :D Najlepiej na wszystko ograniczenia na zboże, warzywa kto nie wyprodukuje tyle ile trzeba albo za dużo - kara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

Według mnie ten pomysł z tymi kwotami "na świnie " byłby głupi, bo z pewnością na początek by przeliczyli ilość szt na ha, to ja mam teraz 80ha w tym sporo dzierżaw , to może dostałbym limit 300-400szt na rok, a na dzień dzisiejszy utrzymuje stale 500szt, a żeby mieć więcej świń może musiałbym kupować po innych rolnikach,;/ Bezsensu ten pomysł, niech lepiej zostanie tak jak teraz jest i nie będzie wtedy źle, ale niech się wypowią inni na ten temat a zwłaszcza "cihu" bo widzę że ma też sporą hodowle i wie o czym ja mówię <_<


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Nie powiedziałbym że taki głupi bo lepiej chyba sprzedać 300szt po 5zł niż 500 po 3zł, jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Powiem więcej! Lepiej sprzedać 100 za 5 niż 1000 za 3 bo 3 zł to chyba jest kres opłacalności - same straty i tylko trzeba dokładać do hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak myślicie zapraszać kolejne maciory? Na razie mam ich 6. Ja tam nigdy nie zeszłem z hodowli tylko musiałem kupować tuczniki ponieważ nie mogłem dochować się macior <_<


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj