DANIEL

Droga z pola...

Polecane posty

DANIEL    1

Posiadamy pole przy drodze polnej, przelotowej ale głównie dojazdowej do działek, po obfitych deszczach droga została strasznie zmasakrowana (samochody ciężarowe oraz ciągniki z ładunkami), kierowcy osobówek widząc to zaczynają jeździć po obsianym gruncie rolnym...

Czy ktoś z Was ma podobny problem ?Jak sobie z tym radzicie?Do kogo zwracacie się po odszkodowania jeżeli takowe się należą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

U mnie jest to samo, dziura goni dziurę na drodze polnej a samochody coraz bardziej zjezdzają na pole... a raz to nawet sobie drogę na moim polu zrobiły i od tego czasu jak orze to bruzdę rypie od strony drogi i jest spokój :wacko: Bo kto Ci odszkodowanie da, musiał byś każdego delikwenta z osobna ścigać, który przejedzie po twoim polu... A jak masz już posiane to poustawiaj jakieś znacznej wielkości kamienie co kilka metrów, które usuniesz przed żniwami... chyba że strasznie długie to pole wzdłuż drogi jest to nie wiem co poradzić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
U mnie jest to samo, dziura goni dziurę na drodze polnej a samochody coraz bardziej zjezdzają na pole... a raz to nawet sobie drogę na moim polu zrobiły i od tego czasu jak orze to bruzdę rypie od strony drogi i jest spokój :) Bo kto Ci odszkodowanie da, musiał byś każdego delikwenta z osobna ścigać, który przejedzie po twoim polu... A jak masz już posiane to poustawiaj jakieś znacznej wielkości kamienie co kilka metrów, które usuniesz przed żniwami... chyba że strasznie długie to pole wzdłuż drogi jest to nie wiem co poradzić:/

wodzu u mnie identycznie bylo i tez sie tak orze normalnie pobocze zostawiamy (by osobowka mozna bylo sie wyminac, albo zima nie wpasc jak jest pod sniegiem) i pozniej ile pronar poradzi:) ale sa u sa tacy ktorzy nie zostawiaja pobocza i wtery jak wpadniesz....


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

U nas tez w jednym miejscu są takie problemy ale to jest akurat polna gdzie samochody mało jeżdżą wiec sie robi bruzdę a na drodze sie wysypie troch łupku ale to już z gmina przeważnie tą drogę zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Też miałem podobny problem. Tylko to była piaszczysta droga. Samochody,żeby ominąć dziurę wjeżdżały w pole... Jak zauważyłem że już niezłe zakole wyjeździły to wracając z pola przejechałem kilka razy po tej dziurze agregatem uprawowym i od tej pory jeżdżą po drodze a nie polu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

Mi jak sie pchali na łąke to powbijałem kilka palików wzdłuż drogi i jest spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a brony do góry zębami-dobry sposób? u nas gość tak zrobił no i jeden przejechał ciągnikiem dwa koła do wyrzucenia. więcej już nikt nie jeźdźił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
a brony do góry zębami-dobry sposób? u nas gość tak zrobił no i jeden przejechał ciągnikiem dwa koła do wyrzucenia. więcej już nikt nie jeźdźił

 

 

No ja kiedys tez chciałem sobie ciagnikiem troche droge skrócic i własnie na takie brony wjechałem. Ale tylko jedna przednią opone przebiłem. Ale byłem tak wkurzony ze wszystkie te brony wrzuciłem na przyczepe i pojechałem. Raptem straciłem jedna opone a zarobiłem 7 sztuk bron cięzkich :wacko: .


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

u mnie tez często ciągnikami przez łąke przejeżdżają bo tak to by musieli dobre 2km jechac. żeby chociaz jedzili jednym śladem to jeszczew miare ale każdy przejeżdża w innym miejscu i łąka jest stratowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
wodzu u mnie identycznie bylo i tez sie tak orze normalnie pobocze zostawiamy (by osobowka mozna bylo sie wyminac, albo zima nie wpasc jak jest pod sniegiem) i pozniej ile pronar poradzi:) ale sa u sa tacy ktorzy nie zostawiaja pobocza i wtery jak wpadniesz....

 

u nas aż takie wąskie polne drogi nie są(niektóre 6-8m maja w praktyce, a teoretycznie nawet do 12m), ale dla niektórych to za mało... a zanim gmina zrobi z nimi porządek po zimie to każdy kombinuje jak by tu jechać żeby dziury minąć, skoro takie piękne równe pole obok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

we wsi u wuja do drogi polne sa w miare proste i bez dziur,za to dojazdówki do pól i łąk są bardzo mocno "powgniatane"heh :wacko:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Koło pola to najlepiej bruzdę głęboką zrobić i nikt nie wjedzie :wacko: . A na łące też u nas sobie drogę robią. Najlepiej pręty od grabiarki naostrzyć i w deske wbić w obydwie strony pod kontem. I od spodu przybić jeszcze jedną deskę żeby pręty się przez przypadek w ziemię nie cofneły. Efekt murowany. Jak ciągnikiem najedzie to tyklo sobie oponę przebije. Ale jak się w koło od samochodu wbiją to całe nadkole przy samochodzie się trochę zniszczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

tez mam taki problem wiec najlepiej bruzde i kamienie poukladac duze. a pare lat temu to mi przez lake gosciu jezdzil ciagnikiem i wyrznal koleiny caly czas tamtedy jezdzil ojciec mi opowiadal ze dziadek sie wkurzyl i wykowal dziure wsadzil deske z gwozdzmi i przykryl to trawa od tego czasu juz mu nikt po lace nie jezdzil :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Po moich polach nie jeżdżą bo są niżej niż droga, ale jak woziłem obornik gminną drogą była tak fatalna że c360 jechałem na 2 biegu, w jednym miejscu to tragedia, się wkurzyłem zacząłem wjeżdżać w pole do sąsiada, jak zauważył, wyleciał z mordą, zaczął się drzeć a ja spokojnie kazałem mu zmierzyć drogę, wyszło ok. 6m, po tym kazałem mu sprawdzić ile ma w mapach(wiem że ma 9m w mapach to wiedziałem jak gadać). Jak mu powiedziałem że w mapach jest 9m to od razu poszedł do domu. Co najlepsze na drugi dzień jak zaczął wozić od siebie obornik to moim śladem jeździł, poza tym kolo przejeżdża przez moją łąkę żeby na swoją wjechać, zawsze innym śladem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
a ja spokojnie kazałem mu zmierzyć drogę, wyszło ok. 6m, po tym kazałem mu sprawdzić ile ma w mapach(wiem że ma 9m w mapach to wiedziałem jak gadać). Jak mu powiedziałem że w mapach jest 9m to od razu poszedł do domu.

 

Też się tacy znajdą, tylko że ja jak uprawiam to już te 0,5 m mojego pola przeznaczam im na drogę, żeby nikt mi tak jak versus nie odpowiedział, ale sądzę że jeżeli zostawiłbym 2 m to też by wjeżdżali, po pewnym czasie nawet taka droga się rozklekota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

tez miałem taka sytuacjie, ale zrobiłem bruzde na ok 70cm, jak jeden zawisł i przyszedł do mnie zebym go wyciagnoł jak go popedziłem tak do tej port mam to z głowy...ale teraz juz jest asfalt a wiec juz problem sam sie rozwiazał


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

u mnie na drodze gminnej 6m jak babka postawiła samochód i wysypała przyczepę ziemi to musiałem w pole wjechać , a jak wyjeżdża od siebie z bramy to te 6 m to dla niej za mało - po żniwach załatwie ją tak że jak wiedzie tw bruzde to dzwigiem będą musieli ją wyciągać - walne po samą rame to się może nauczy


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Był objazd, bo naprawiali droge. To gostek zrobił kilka dziur na miedzy i ustawił kamienie(Duże), bo wcześniej to przy mijaniu ludzie zjeżdrzali w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

mi jak wjezdzali na pole to wyorałem bruzde że jak goścu wpadł samochodem to sie zawieśił ale po jakimś czasie gościu przyjechał i zaorał tą bruzde :wacko: i ojciec sie wkurzył i na drugi rok też taką bruzde wywalił i wtedy kiedy zaczeli jeżdzić to pojechalem do wuja(od niego dzirżawimi ye pole) i on znał tam ludzi i kiedyś przez przypadek kiedy byłem u niego to gośviu wjechał i zaczął orać ta bruzde to spisalem numery i na policję no i wtedy było po nim :P a na drugi rok było spokonie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

najlepszym, bo najprostrzym sposobem jest gleboka bruzda. u mnie wystarczy 30cm i samochodzikiem juz nie zjedzie :blink: dobrze, ze nie ma az tak duzego blota, bo dla ciagnika 30 cm jest pryszcz. tak samo pryszczem dla traktora jest to bloto. ciagnikeim napewno nie zjedzie, bo przejedzie przez srodek blotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

nam tez jezdzili po polu ale to jest polna droga wkurzyl sie wujek odwrocil brony i powsadzal w ziemie i zboze juz bylo na tyle wysokie ze nei bylo ich widac przysypal ziemia troche i ziomek wjechal na nie i zabral brony ;p i juz nie jezdza nam po polu ale na tej drodze zawsze ziomek spuszcza wiosna z pola wode ze wykopuje dziure przez cala szerokosc drogi i na glebokosc ok 1,5m i spuszcza wode z swojego pola na inne (nie nasze... te pole jest kolo naszego) i tak jest co roku


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

u mnie na wiosne zawsze jest bajoro ale gdy juz obeschnie każdy sąsiad równa swój odcinek i w ten sposób droga do zimy jest super( taka sąsiedzka współpraca) a jak pewnego roku znalazł się gość co lubił jeżdizć po polach zamiast po równiej drodze to wykopaliśmy dołek i skończyło się jego rumakowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj