robak

Wycinak z bocznym wysypem

Polecane posty

robak    0

Witam!

Mam obore na 24 sztuki i zamierzam kupić Wybierak do kiszonki z bocznym wysypem. Wybierak założył bym na widlaku i brał bym kiszonkę wyciętą zwykłym wycinakiem. Napiszcie mi czy taki nimi wóz paszowy nadaje się do rozdawania sianokiszonki, jak taka maszyna sprawuje się a także jakiej firmy wybrać. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

A czym wycinasz, tur? Skoro to wybierak z wysypem to powienien i wybierac z pryzmy i wysypywac, ostatnio ogladalem jakies prezentacje, i byly takie wycinaki na tura, ladowarke z frezem, ktore mieszaly i wysypywaly z boku, ale koszt takiego urzadzenia jest nie duzo mnijeszy niz paszowoz.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@ viper i mała wydajność... żeby naciąć i wysypać dla 100 krów to ze 3godziny, że nie wspomne już o zatykaniu wysypu przez sianokiszonke... do kukurydzy zgodze się bardzo fajna zabawka ale nie do sianokiszonki


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojtamojtam    0

Witam. Poszukuję informacji na temat wycinaków kiszonki z bocznym wyrzutem. Do tej pory znalazłem 2 rodzaje takich wycinaków:

tak jak na tym filmie

http://www.youtube.com/watch?v=FTrOpNBz1so

lub http://allegro.pl/wy...33825220.html

przy czym zastanawia mnie czy ten drugi może postawić kostkę bez konieczności rozwalania za pomocą wyrzutera,

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat obu rodzajów wycinaków, jak się sprawują, ich awaryjność, ewentualne koszty naprawy.

Kolejna sprawa to ich zapotrzebowanie mocy. Sprawa wygląda tak, że ze względu na wysokość moich budynków wycinak musiałby współpracować z Ursusem c 360 z turem i tu pytanie czy ciągnik ten będzie sobie radził? Co do pierwszego to nie podoba mi się to, że ten Rusek musiał pracować przy dużych obrotach, ale nie wiem czy to wina ciągnika czy może wycinaka. Czytałem, że miewają one problemy z wyrzutem sianokiszonki lecz jak widać na załączonym filmie raczej powinno być ok.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja mam Strutmanna hydrofox hd dwumieczowy 3 rok i mogę coś o nim napisać. co do jakości wykonania czapki z głów maszyna przemyslana z tym że ja zakupiłem pierwszy lepszy i miał naspawaną bieżnię przez co miałem sporo porblemów. Niestety poprzednik nie wymienił rolek napędzających miecz ani nie wyregulowal ich na mimośrodzie i dorobiałem drugie rolki ze stali utwardzanej teraz jest prawi eok bo idelanie bierzni nie odtworzyłem (ściąłem spawy stare i wyrównałem ale idealnie tegos ie nie zrobi). teśc ma podobny wycinak tylko mniejszy trochę bez luzó na bieżni i wszytsko jest ok. J a wmoim miałem widnę ale odjąłem żeby zrbić paleciak, zrzutka i docisk. Jeżeli miałbym wybierać dzisiaj wybrałbym ten typ właśnie choć ma on jeden minus w stosunku do noży które porusazą się z góry na dół. Wtedy można wyciąć pryzmę wyższą na jeden raz a moim na określoną wysokoć. Z wycinaków mogę jeszcze polecić Fellę i BVL. Osobiście uważam że jeśli masz niedużo bydła to boczny wyrzut mni enie powala i wolałbym widełkami rogablować kostki (możesz postawić kilka kostek na chodniku na 3-4 dni, kiosznka się nie grzeje a z bocznym wyrzutem codziennie musisz gibać no i oczywiście już przy nabieraniu dostaje powietrza i rozpoczyna się wtórna fermentacja).


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojtamojtam    0

Po konsultacjach z kilkoma rolnikami muszę Ci przyznać rację, że to byłby pomysł mało trafiony. Szczególnie ze względu na to, że musiałbym codziennie przywozić kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

kup sobie coś sprytniejszego bo z tego co tu widze to w ciągu roku bedziesz musiał sporo dni odjąc sobie z zycia na wycinanie kiszonki:) haha


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

tak zrób i napewno nie będziesz załować :) Polecam standardowy wybierak tnący :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik45651
      Witam! Mam problem. Kiszonka z kukurydzy wchodzi mi boczne kosy i je blokuje. Mam wycinak BvL. Proszę o pomoc.
    • Przez rafftti
      Witam kupiłem wycinak Vicon i jest z nim taki problem, że bardzo ma luz prowadnicy na której porusza się w górę i dół przez co boczne piły podczas wycinania bardzo rozpychają kiszonkę. Rozbierał to ktoś ?Jest tam jakaś regulacja? Z góry dzięki za pomoc.
      http://tablica.pl/oferta/wybierak-do-kiszonek-ID2V3GB.html#ccc3d76378
    • Przez fireseba
      Witam
       
      Czy ktoś miał styczność z takim wycinakiem? http://otomoto.pl/combi-3w1-wycinak-kiszonki-przecinak-bel-1600-mm-A451968.html https://www.youtube.com/watch?v=lP2kHDj7inE
      Jak myślicie zda egzamin do ładowania paszowozu?
       
    • Przez szympek96
      Sprzedam wycinak do kiszonki.
      http://olx.pl/oferta/wycinak-do-kiszonki-kemper-nie-strautmann-CID757-IDaNK4f.html#bd6d72655d
       
    • Przez RadoslawPower
      Witam forumowiczów,
       
      Dla forumowiczów największe rabaty!!
       
      Kontakt +48 666 119 533
       
      Wycinak combi to nowość na rynku, łącząca w swojej budowie trzy narzędzia:
         - wycinak kiszonki;
         - rozcinak bel z funkcją przytrzymywania rozciętej folii lub siatki;
         - łyżkę do materiałów sypkich.
       
       
      - Solidna i trwała konstrukcja wykonana ze stali o podwyższonej wytrzymałości oraz zabezpieczenie powłoką lakierniczą nanoszoną nowoczesną metodą natryskową gwarantują długotrwałe i bezpieczne użytkowanie.
      - Siłowniki hydrauliczne o dużej mocy specjalnie zaprojektowane i wykonane pod kątem sprawności i trwałości gwarantują niezawodność przy wycinaniu bloków z pryzmy lub rozcinaniu bel.
      - Kute wymienne zęby charakteryzujące się dużą wytrzymałością zostały specjalnie dopasowane do konstrukcji urządzenia.
      - Grubościenna belka, w której osadzone są tuleje prowadzące zęby gwarantuje sztywność ramy i zapobiega jej odkształceniom przy dużym obciążeniu.
      - Szczęka górna ze stali wzmocnionej wyposażona w zęby boczne oraz przednie (wymienne) ze stali hartowanej pozostawia gładkie powierzchnie w miejscu cięcia. Konstrukcja oraz sposób jej działania zostały tak opracowane aby nie naruszać struktury pryzmy podczas cięcia dzięki czemu nie zachodzą przyspieszone procesy gnilne.
      - Ocynkowane sworznie oraz tuleje ślizgowe wykonane ze stali C45 odpornej na ścieranie zapewniają niezawodność działania.
      - Lemiesz łyżki wykonany ze stali HARDOX 500 - odpornej na ścieranie.
      - Pełna ściana tylna zabezpiecza przed wypadaniem materiału w trakcie transportu.
      - Przewody hydrauliczne 2SN zakuwane w firmie Sonarol wyłącznie z podzespołów polskich producentów dają pewność wysokiej jakości i niezawodności, ponadto mogą zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb.
      - Atutem urządzenia jest sterowana hydraulicznie „łapa” przytrzymująca folię lub siatkę z rozcinanego balotu, dzięki czemu nie ma konieczności ręcznego jej usuwania przy zadawaniu paszy.
      - Szerokość robocza urządzenia 1600 mm.
      - Standardowo wycinak combi wyposażony jest w mocowania Euro, na życzenie istnieje możliwość wykonania mocowania SMS lub innego typu według potrzeb klienta.
       
                                                                         Parametry techniczne
      l.p. Opis j.m.    Wartość 1. Szerokość mm. 1600 2. Wysokość mm. 850 3. Wysokość otwarcia mm. 1350 4. Masa kg. 510 + 120 5.  Ilość zębów szt. 10 + 2 6. Ilość cylindrów hydraulicznych szt. 2  




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj