Skocz do zawartości

Polecane posty

przemol87    43

skrzynia,most..nie ma co gdybac

puki nie zajrzysz do srodka to sie nie dowiesz, przyczyn moze byc jest wiele

ja mysle ze skrzynia

Dawid18    1

Witam. Koledzy co tu jest nie jasne ten ciągnik tak ma i się tego nie zmieni. 4011 były troszeczke cichsze a c-360 to wył, wyje i będzie wył i rady na to nie ma. Ja remontowałem skrzynię w c-360 10 lat temu i jest gorzej niż na tym filmiku i się tym nie przejmuje bo tego się nie zmieni.

asharot    177

"Ja remontowałem skrzynię w c-360 10 lat temu i jest gorzej niż na tym filmiku"

Koniecznie zmień mechanika,bo skrzynia dobrze wyremontowana nie ma prawa wyć a przynajmniej nie tak jak na tym filmie.

Wiadomość z agroFakt.pl

przemol87    43

"Ja remontowałem skrzynię w c-360 10 lat temu i jest gorzej niż na tym filmiku"

Koniecznie zmień mechanika,bo skrzynia dobrze wyremontowana nie ma prawa wyć a przynajmniej nie tak jak na tym filmie.

nawet jesli remont bedzie robil super mechanik a trafisz na badziewne czesci to po krotkim czasie bedzie wyc

kuzyn po remoncie skrzeni skosił tylko 2 ha łaki i z powrotem na warsztat(przyczyna-nowe kola zebate sie po prostu zuzyły)

seweryn20    587

Części do 60-ko na bank są lipne. Sąsiadowi zakładałem nowy wałek rozrządu , po 5 godz jazdy traktor stanął. Zdarły się wszystkie krzywki na wałku. Dym był w sklepie jak diabli. Do 60-ki już nic porządnego nie ma a najlepszej jakości to są chyba stare używki. Z częściami do skrzyni będzie to samo.

Pomijając fakt że żadna skrzynia 60-ki nie wytrzyma tego co potrafi znieść skrzynia 4011. A im 60-ka młodsza... tym gorsza niestety.

Dodi    105

I ja znam zamienniki do 60. To co miałem w skrzyni oryginalnego w C-362 nie umywało się do tego. A w zwykłej 60 mogłem sobie skrobakiem pisać po obudowie tylnego mostu.

Dyfer ci wyje i tyle. Luz trzeba zmniejszyć, tylko nie robić na ścisk, leciutki luz musi być

Buszmen11    0

dokładnie jak pisze kolega wyżej - wykasuj luz na przekładni. u mnie się bardzo wyciszyła. dodatkowo wymieniłem wszystkie łożyska i chyba dwa wyszczerbione koła. zgrzyta przy zmianie biegów ale chociaż w miarę cicho jak na ten ciągnik się jedzie... tyle tylko że skrzynię mam od c-355 i z moich obserwacji wynika że jest twardsza od tej z c-360 :unsure:

DK94    190

Witam, mam pytanie ile wchodzi do jednej zwojnicy oleju i jaki byście poradzili?

seweryn20    587

Ludzie nauczcie się szukać i nauczcie się pisać. Nie zwojnica tylko zwolnica. Do jednej wchodzi 1,5l.

Damix    1

@DK94 starczyło zajrzeć np. na google.pl to byś się dowiedział a nie bezsensu nowy temat zakładać ;[ .

DK94    190

@DK94 starczyło zajrzeć np. na google.pl to byś się dowiedział a nie bezsensu nowy temat zakładać ;[ .

Właśnie patrzyłem u wujka google, ale nic podobnego nie zauważyłem. Dzięki za odp.

wojtas972    8

po co przeplacac za hipol do zwolnic zalej jakis najtanszy olej przeciez to tylko 40 nic jej nie bedzie

seweryn20    587

Do dwóch zwolnic trzeba trzy litry. Ile może zaoszczędzić nawet jeśli jest coś tańszego od hipola? 5 zeta? Nie warte zachodu. Wlej to co ma być.

Edytowano przez seweryn20

Buszmen11    0

Zginęła mi instrukcja od ciągnika a w necie nigdzie nie widzę... Jakie jest przełożenie zwolnic w C-355? Takie samo jak w C-4011, tj 4,5833? A i przy okazji czy przełożenie przekładni głównej to 4,077?

Edytowano przez Buszmen11

antonio86    38

Jakie przełozenie to ci nie powiem ale wiem,ze w c-355 jest jeden ząb więcej na kole w zwolnicy , a w c-360 dwa!

Buszmen11    0

no z tymi zębami to jest różnie na półosi i na dużym kole w zwolnicy... a chciałbym mieć pewność, bo chcę policzyć przekładnie do przedniego napędu

jakby ktoś miał instrukcję w pdf bądź jakieś skany to też był bym wdzięczny

Edytowano przez Buszmen11

Michufarmer    21

Jak możesz to podaj liczbę zębów na kołach oraz liczbę kół (czy to jest przekładnia planetarna? nie jestem pewien) przekładni to wtedy da się coś z tym zrobić ;)

izydor6280    485

jeden zab w zwolnicy to jest w 4011 i dlatego sa szybsze

dokladnie nie wiem, ale wydaje mi sie ze w 55 i 60 jest tak samo

jesli pomoze to z katalogu: polos do nr ciagnika 189069

od nr 189070

kolo zebate do nr 160799

od 160800

Tandam    1

Kolego Buszmen11 sprawdzałem w instrukcji od C-355 i C-360 przełożenia o które pytasz, a więc dla zwolnic wartość przełożenia wynosi 5,0909 i jest taka sama dla 360 jak i dla 355.W praktyce wygląda to tak, że w C-4011 półoś ma 12 zębów a to duże koło zębate 55 ząbków, natomiast w C-360 półoś ma 11 ząbków a koło zębate 56 zębów. Więc w C-355 też powinno być tak jak w C-360 czyli odpowiednio 11 i 56 ząbków, kierując się danymi z instrukcji. Ale z własnego doświadczenia wiem, że życie potrafi zaskakiwać, remontując 60-tkę kolegi spotkałem się ze starym typem zwolnic (z C-4011) w C-360, ale to widocznie musiał być jakiś składak. Tak więc uważam, że dobrze byłoby policzyć zęby kół zębatych w zwolnicach i wtedy miał byś pewność jaka masz wartość przełożenia w swoim ursusie aby zgrać z przednim napędem. Jeśli chodzi o przełożenie dla przekładni głównej to jest takie samo jak ty pisałeś czyli 4,077.

Przedni napęd - świetny pomysł! :) Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Buszmen11    0

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chyba jednak rozbiorę i przeliczę ząbki bo znając życie różnie może być...

rysiek100    0

Witam mam pytanie odnośnie zwolnicy przy szybszej jeżdzie ciągnik podskakuje wyczułem luz na kole

tylnym tym od strony blokady czy wystarczy dociągnąć nakrętke czy trzeba zwalać całą zwolnice,jak wygląda wymiana łożysk.

Jeszcze jedno na tym kole podczas hamowania aż drży ciągnik przy ostrzejszym hamowaniu wylewa olej pod spodem z tego otworu do którego wchodzi cięgno od hamowania,doradzcie coś na to czy puściło tam jakieś uszczelnienie czy coś innego.

Dzięki

izydor6280    485

kolego dociag nakretke

a olej nie leje sie ze zwolnicy tylko z mostu, wiec najlepiej bedzie zdjac zwolnice z pochwa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez Radek97
      Ostatnio podczas orki słyszałem bardzo wyraźne odgłosy tak jakby ze zwolnicy prawej. Dźwięk przypominał jakby "pierścień obracał sie na sworzniu" dźwięk był słyszalni szczególnie gdy ruszałem do przodu i pod dużym oporem pługa. Nawet dwa razy cos strzeliło ale po kilku godzinach juz niebyło tak słychac tego dzwieku. Co może być przyczyna?
    • Przez kuscyk
      Witam wszystkich .

Na razie bezskutecznie poszukuję informacji 
      Jakim momentem dokręcić śruby głowicy w ciągniku renault ceres 340 oraz informacji o kolejności dokręcania tych śrub oraz jakim momentem dokręcić śruby korbowodu.
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi ewentualnie odnośniki gdzie ta informacje można znaleźć .

Z góry dziękuję