Polecane posty

przemol87    187

skrzynia,most..nie ma co gdybac

puki nie zajrzysz do srodka to sie nie dowiesz, przyczyn moze byc jest wiele

 

ja mysle ze skrzynia


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam. Koledzy co tu jest nie jasne ten ciągnik tak ma i się tego nie zmieni. 4011 były troszeczke cichsze a c-360 to wył, wyje i będzie wył i rady na to nie ma. Ja remontowałem skrzynię w c-360 10 lat temu i jest gorzej niż na tym filmiku i się tym nie przejmuje bo tego się nie zmieni.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

"Ja remontowałem skrzynię w c-360 10 lat temu i jest gorzej niż na tym filmiku"

Koniecznie zmień mechanika,bo skrzynia dobrze wyremontowana nie ma prawa wyć a przynajmniej nie tak jak na tym filmie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No przynajmniej zaraz po remoncie to nie. Pózniej to inna historia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

"Ja remontowałem skrzynię w c-360 10 lat temu i jest gorzej niż na tym filmiku"

Koniecznie zmień mechanika,bo skrzynia dobrze wyremontowana nie ma prawa wyć a przynajmniej nie tak jak na tym filmie.

 

nawet jesli remont bedzie robil super mechanik a trafisz na badziewne czesci to po krotkim czasie bedzie wyc

kuzyn po remoncie skrzeni skosił tylko 2 ha łaki i z powrotem na warsztat(przyczyna-nowe kola zebate sie po prostu zuzyły)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Części do 60-ko na bank są lipne. Sąsiadowi zakładałem nowy wałek rozrządu , po 5 godz jazdy traktor stanął. Zdarły się wszystkie krzywki na wałku. Dym był w sklepie jak diabli. Do 60-ki już nic porządnego nie ma a najlepszej jakości to są chyba stare używki. Z częściami do skrzyni będzie to samo.

 

Pomijając fakt że żadna skrzynia 60-ki nie wytrzyma tego co potrafi znieść skrzynia 4011. A im 60-ka młodsza... tym gorsza niestety.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

I ja znam zamienniki do 60. To co miałem w skrzyni oryginalnego w C-362 nie umywało się do tego. A w zwykłej 60 mogłem sobie skrobakiem pisać po obudowie tylnego mostu.

 

Dyfer ci wyje i tyle. Luz trzeba zmniejszyć, tylko nie robić na ścisk, leciutki luz musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

dokładnie jak pisze kolega wyżej - wykasuj luz na przekładni. u mnie się bardzo wyciszyła. dodatkowo wymieniłem wszystkie łożyska i chyba dwa wyszczerbione koła. zgrzyta przy zmianie biegów ale chociaż w miarę cicho jak na ten ciągnik się jedzie... tyle tylko że skrzynię mam od c-355 i z moich obserwacji wynika że jest twardsza od tej z c-360 :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Witam, mam pytanie ile wchodzi do jednej zwojnicy oleju i jaki byście poradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ludzie nauczcie się szukać i nauczcie się pisać. Nie zwojnica tylko zwolnica. Do jednej wchodzi 1,5l.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

@DK94 starczyło zajrzeć np. na google.pl to byś się dowiedział a nie bezsensu nowy temat zakładać ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

@DK94 starczyło zajrzeć np. na google.pl to byś się dowiedział a nie bezsensu nowy temat zakładać ;[ .

Właśnie patrzyłem u wujka google, ale nic podobnego nie zauważyłem. Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

po co przeplacac za hipol do zwolnic zalej jakis najtanszy olej przeciez to tylko 40 nic jej nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do dwóch zwolnic trzeba trzy litry. Ile może zaoszczędzić nawet jeśli jest coś tańszego od hipola? 5 zeta? Nie warte zachodu. Wlej to co ma być.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Zginęła mi instrukcja od ciągnika a w necie nigdzie nie widzę... Jakie jest przełożenie zwolnic w C-355? Takie samo jak w C-4011, tj 4,5833? A i przy okazji czy przełożenie przekładni głównej to 4,077?

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Jakie przełozenie to ci nie powiem ale wiem,ze w c-355 jest jeden ząb więcej na kole w zwolnicy , a w c-360 dwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

no z tymi zębami to jest różnie na półosi i na dużym kole w zwolnicy... a chciałbym mieć pewność, bo chcę policzyć przekładnie do przedniego napędu

 

jakby ktoś miał instrukcję w pdf bądź jakieś skany to też był bym wdzięczny

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jak możesz to podaj liczbę zębów na kołach oraz liczbę kół (czy to jest przekładnia planetarna? nie jestem pewien) przekładni to wtedy da się coś z tym zrobić ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeden zab w zwolnicy to jest w 4011 i dlatego sa szybsze

dokladnie nie wiem, ale wydaje mi sie ze w 55 i 60 jest tak samo

 

jesli pomoze to z katalogu: polos do nr ciagnika 189069

od nr 189070

kolo zebate do nr 160799

od 160800


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Kolego Buszmen11 sprawdzałem w instrukcji od C-355 i C-360 przełożenia o które pytasz, a więc dla zwolnic wartość przełożenia wynosi 5,0909 i jest taka sama dla 360 jak i dla 355.W praktyce wygląda to tak, że w C-4011 półoś ma 12 zębów a to duże koło zębate 55 ząbków, natomiast w C-360 półoś ma 11 ząbków a koło zębate 56 zębów. Więc w C-355 też powinno być tak jak w C-360 czyli odpowiednio 11 i 56 ząbków, kierując się danymi z instrukcji. Ale z własnego doświadczenia wiem, że życie potrafi zaskakiwać, remontując 60-tkę kolegi spotkałem się ze starym typem zwolnic (z C-4011) w C-360, ale to widocznie musiał być jakiś składak. Tak więc uważam, że dobrze byłoby policzyć zęby kół zębatych w zwolnicach i wtedy miał byś pewność jaka masz wartość przełożenia w swoim ursusie aby zgrać z przednim napędem. Jeśli chodzi o przełożenie dla przekładni głównej to jest takie samo jak ty pisałeś czyli 4,077.

Przedni napęd - świetny pomysł! :) Życzę powodzenia i pozdrawiam!

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chyba jednak rozbiorę i przeliczę ząbki bo znając życie różnie może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiek100    0

Witam mam pytanie odnośnie zwolnicy przy szybszej jeżdzie ciągnik podskakuje wyczułem luz na kole

tylnym tym od strony blokady czy wystarczy dociągnąć nakrętke czy trzeba zwalać całą zwolnice,jak wygląda wymiana łożysk.

Jeszcze jedno na tym kole podczas hamowania aż drży ciągnik przy ostrzejszym hamowaniu wylewa olej pod spodem z tego otworu do którego wchodzi cięgno od hamowania,doradzcie coś na to czy puściło tam jakieś uszczelnienie czy coś innego.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolego dociag nakretke

a olej nie leje sie ze zwolnicy tylko z mostu, wiec najlepiej bedzie zdjac zwolnice z pochwa


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj