Polecane posty

ramzes321    0

Dzięki za pomoc wziąłem kawałek rury mniej więcej średnicy półosi i w sunołem w mechanizm różnicowy potem nacisnołem blokade i ją z blokował em potem wyjołem rurę i wsuwałem zwolnice praktycznie to półoś wpadła sama jeszcze raz Dzięki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

W prawej zwolnicy gniazdo pod łożysko wału koła o średnicy zewnętrznej 100mm ktoś przetoczył na 104 i wstawił tulejkę z jakiegoś tworzywa. Teraz zaczyna się ona kruszyć i wypadać. Kilka razy wał koła był luźny co objawiało się jakby tarciem z tamtych okolic, szczególnie przy skręcaniu. Dokręcałem tą nakrętkę, teraz luzu na kole nie czuć, ale tarcie nieraz słychać. I od któregoś dokręcenia nakrętki zauważyłem, że przy powolnym puszczaniu sprzęgła przy ruszaniu ciągnik jakby szarpie i skacze. Tulejka bardziej wykruszyła się na dole, możliwe, że już wał nie ma osiowości i tak trze i przez to też skacze? Po podniesieniu tylnych kół powinny one obracać się z takim samym oporem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Panowie mam taka sytuacje

Koles kupił c 360 w super stanie fakt stan zaje.. inaczej sie nazwac nie da. skrzynia zwolnice tylny most cichutko pracowały ze az przyjemnie bylo słuchac (braku hałasu :D) sam sie dziwiłem jak to mozliwe az do zmiany oleju w skrzyni gosc przyjechal pełny zadumy  no i flaszeczka przchwalanie sie i takie tam no az przyszła pora spuszczania oleju odkreciłem korek i ku zdziwieniu nic nie leci no to druga flaszka bo moze pujdzie samo. ale nic nie poszlo grzebnolem srubokretem a tam trociny w skrzyni :D w zwolnicach to samo i nawet w przekładni kierowniczej.Wiec rozebrałem górna pokrywe by zobaczyc stan łozysk i trybów no tryby i łozyska w porzadku i zalalismy nowym olejem po ówczesnym wyczyszczeniu z trocin i takie pytania czy trociny maja wplyw na zywotnosc skrzyni ? czy raczej nie ? bo chlop nie wie czy jej nie sprzedac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he stary numer. Jak nawalił trocin to pewnie skrzynia już jest kiepska lub myślał że wycie a wuje każda 60-ka to objaw agonii skrzyni i nawalił. Zobaczy co będzie dalej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Chyba za dużo pijecie i jeszcze Ciebie trzyma ,jak skrzynia bez oleju ma pracować? .Piszesz ze kolega kupił to co hydrauliki nie sprawdzal ,bo bez oleju to raczej nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No widzisz tak kupują. 

Skrzynia się sypie to walisz trociny. Wyciszą skrzynię a z czasem wciągną olej. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No fajnie że olej z trocinami.... i jeszcze podnośnik pewno dziwigał na takiej mieszance bo filtr wywalony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Heh z filtrem to fajna sprawa nie jest tak na dole jak oryginalnie tylko alumiowa rurka jest doklejona do pompy ( chyba klejem do szyb) i dany jest troszke wyzej jak spót korpusu i nie ciagło mułu z dna. nie powiem fajny patent narazie gosc załamany ale ma swiezy olej :P zobaczy co sie bedzie działo dalej :D a jak nie to zrobi ten sam numer i pójdzie dalej :D Ja do tego reki nie przyłożę na pewno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sugob    0

Witam, mam problem w mojej c-360 stuka jakby w zwolnicy podczas przyspieszania, jak puszczam gaz przestaje. Co może być przyczyną? Dodam że atak i koło talerzowe nowe.

Edytowano przez Sugob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na poczatek podnieś koło do góry i sprawdź czy nie ma luzu na wale ,jesli tak to dokręć nakładkę pod kapslem na zwolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sugob    0

Czytając ten temat stwierdziłem, że tak zrobię tzn. dokręcę tę nakładkę i wydaje mi się że jest lepiej. Jutro sprawdzę na dłuższej trasie. Dzięki za odpowiedź.

PS. Dokręcałem w zwolnicy, w której nie zmieniałem łożysk.

 

Trochę lepiej, jeszcze dokręciłem. Może pozostałe łożyska są wyrobione i nadal będzie luzu trochę mimo dokręcania?

 

Okazało się że tryb na półosi w zwolnicy był wyszczerbiony. 

PS. Jak sprawdzić bez rozkręcania: podnosimy na lewarku, okręcamy kołem i liczymy ile razy puknie (u mnie 5 razy przy okręcaniu do tyłu).

 

Edytowano przez Sugob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Czy taka półoś nadaje się do założenia? 

 

 

0218b58f0b944910.jpg

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Założysz i kupa hałasu w ciągniku to sprawdź jak wygląda jeszcze to duże koło zębate. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Tak jak myślałem. Miałem jedną zwolnicę od 40 a drugą od 60, więc chciałem drugą zrobić na 60. Duże koło w dobrym stanie znalazłem u sąsiada, a półoś kupiłem u pewnego cwaniaczka na olx. Przez tel zapewniał że wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Na powierzchni zębów nastąpiło złuszczenie, co definitywnie dyskwalfikuje taki element do zamontowania.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZybiKol    0

Właśnie jestem na etapie wymiany półosi i po nabiciu łożysk na nową półoś i włożeniu ich do pochwy okało sie, że nie mogę do końca ich wsadzić. Po wyjęci i przymieżeniu ze starą, nowa ma zęby dłuższe o 1 cm. Nowa ma 7 cm, a stara 6 cm. Jaka powinna byc dł. zębów, czy nowa jest zła czy ze strą ktoś coś kombinował? Dlaczego nie pasuje?

Edytowano przez ZybiKol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZybiKol    0

Members są dwa rodzaje: na 11 i 12 zębów. Ja mam tą na 11. Ale jeszcze podjadę do innego sklepu i porównam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZybiKol    0

Sprawa się wyjaśniła. Okazało się, że zakupiona przeze mnie półoś jest 12 zębowa i wtedy długość zębów jest 7 cm. Dzisiaj wymieniłem na "normalną" i wszystko pasuje jak ulał. A ta na 12 zębów to podobno tez do 60 ale tej nowszej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosny8821    0

witam. Panowie mam problem z łożyskiem na półosi tylniej prawej mianowicie co je dokrece tak aby luzu nie było to dosłownie po 10 km sie luzuje ma ktos pomysł czemu nawet zakontrowałem druga nakretka juz i nic nie pomogło luz jak sie robił tak sie robi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja miał łożysko w obudowie luźne i też się odkręcała nakrętka mimo zabezpieczenia które było zrywane... łożysko było wklejone w obudowe i 15 lat spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj