Polecane posty

farmervip    78

Pewnie wymieniałeś szczęki albo po zimie zardzewiało i nie odbija do końca, jak tak bedzie dalej to niestety badziesz musiał rozebrac :(albo jezdzić aż sie dotrze

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam. W tylnym kole czasami coś stuka skrzypi myślałem że to opona ale podniosłem koło i kręciłem i tak samo tylko mniej,jak ruszam na boki to nie jest luźne koło także to raczej nie łożysko.Czy trzeba ściągać tak jak np. przy robieniu hamulców?Będzie widać co tam się dzieje?Czy może wiecie co tam się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Powiem ci tak że to łożysko na pół osi od koła.Ściągaj koło i rozbieraj dalej do łożysk od piasty koła.Na 90 % łożysko zewnętrzny pierścień pękł.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Witam mam pytanie jako że pierwszy raz od zakupu przez mojego dziadka będę robił hamulce i tu nasuwa się moje pytanie  możecie pomyśleć że jestem nie poważny ...

Czy aby dojść do zwolnicy trzeba zdejmować koło / tą część (zapomniałem nazwe)/ i mamy zwolnice czy można zdjąć koło razem z tą częścią .... wydaje mi się że nie da rady bo tam wchodzi ośka ale nie jestem pewien bo pierwszy raz dotykam się mechaniki i nie chciałbym czegoś zniszczyć ... Jeszcze raz zrozumcie  heh Proszę o szybką odpowiedź bo jutro się za to od rana biorę )

 

 Z góry pozdrawiam Seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

tak  jak myślałem wszystko po kolei czyli jednak dobrze z tą ośką pamietam no nic dzięki a z tym ciężarem to wiem ale mam 3 chłopów do dyspozycji :)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wpierw odkrecasz wszystko od tylniego mostu.... pochwa + zwolnica. Potem można dopiero odkrecić pochwe od zwolnicy i masz bęben hamulcowy na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Tylko że zwolnica łączy sie z mostem przez pochwe wiec to pochwę odkrecasz od mostu ... no teraz chyba nam to pasuje co nie ? Ciekawe czy autor tematu dobrał sie do tego od dobrej strony czy może zwolnice ma w cześciach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

:D na pewno zrozumiał opacznie i odkręcił (   :ph34r: lub jeszcze odkręca...)  pochwę od reszty zwolnicy  :P

Edytowano przez black_shadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Autor tematu na chwilę zostawił temat tylnego mostu aby zabrać się za 'lejącą' się wodę z pompy wodnej - Skutek mojej i taty naprawy z radami dziadka rozsypana pompa - Trzeba kupić nową ale myśle jak ona już ojojoj ponad 10 lat nie ruszana to można na to sobie pozwolić...

 

a wracając do tylnego mostu będę rozkręcał tak jak napisaliście panowie ale z pomocą dziadka wpierw muszę się zająć postawienia go na "Kołkach" ojoj samemu to trzeba się nagibać ale to  zacznę we wtorek. Aktualnie jestem w fazie tworzenia listy potrzebnych części :

Szyby (przednia ,2 boczne , tylna , przód-Prawa)

Naprawa hamulców (cylinderki szczęki okładziny itp itd...

Nowa pompa wodna

Przewody pneumatyczne

Króciec do wyjścia hydraulicznego

Planuję również zakup 1 akumulatora 12v  w jednym poszła 1 cela ...... Aktualnie mam 1 24v i to jest koszmar przejechać kawalek na światłach bądź 10 razy go odpalić a później wyjmować akumulator 2 km od domu do ładowania (miałem taki przypadek przy koszeniu łąki....)

 

 

Korzystając z okazji Poda ktoś link do aukcji z przewodem hydraulicznym (długim co podłącza się pod ciągnik  aby wywrócić przyczepę ) 

 

 

Ma ktoś na sprzedaż Oponę 10/15 do przyczepy !?!?!!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Dokładnie tak kolego :) 

 

Jutro zdam relacje z zaczętego wcześniej remontu przyczepy


Jak znajdę oponę  i przewód zabiorę się za hamulce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Planuję również zakup 1 akumulatora 12v  w jednym poszła 1 cela ...... Aktualnie mam 1 24v i to jest koszmar przejechać kawalek na światłach bądź 10 razy go odpalić a później wyjmować akumulator 2 km od domu do ładowania (miałem taki przypadek przy koszeniu łąki....)

 

 

Coś ci się chyba pomyliło z tymi Voltami.

Pierwsze widzę akumulator 24V w C-360.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes321    0

Witam mam problem z montażem zwolnicy prawej w c360 półoś przechodzi przez sprzęgło blokady i dalej nie idzie włożyć i teraz nie wiem czy trzeba to wkładać z załączoną blokadą żeby zgrać wielowypust czy też nie i jeszcze pytanie odnośnie uszczelek od pokryw blokady tych papierowych montuje się je na sucho czy smaruje np sylikonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

:) sprzęgło blokady musisz ustawić w miarę na środku i wkładasz zwolnicę wsuwasz półoś i trafiasz delikatnie wychylając w jedną lub drugą :P    ...sprzęgło odsuwa sprężyna blokady i opiera je o uszczelniacz w pokrywie więc musisz uważać aby go nie uszkodzić..uszczelki smarujesz silikonem ;)

powodzenia :)

Edytowano przez black_shadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Sama nowa uszczelka powinna wystarczyć, jednak zależny dużo od powierzchni elementów, rysy, zagłębienie.

Jeśli chcesz spać spokojnie to nałóż cieniutką warstwę silikonu na uszczelkę.

To miejsce za bardzo schowane by z powodu niewielkiego przecieku zaglądać ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes321    0

tak się nad tym zastanawiałem bo teoretycznie jak by ktoś stanoł na blokade to ona powinna się zazębić i wycentrować z wpust em w mechanizmie różnicowym i wsuwając półoś w sprzęgło blokady automatycznie powinno się dać wsunąć w mechanizm różnicowy czy wystarczy jak jest podniesiona jedna strona ciągnika czy drugie koło też musi być w powietrzu

Odnośnie elementów to pokrywa blokady jest nowa a ta cała piasta łożyska mechanizmu różnicowego przeszlifowana drobnym papierki em na błysk i odtłuszczona wżerów niema wcale no chyba żeby złożyć na samym sylikonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

nie musisz podnosić drugiej strony... próba wciśnięcia blokady gdy jej koło nie jest przetkane półosią skończy się wypadnięciem koła, kamieni, sprężyny /uszkodzeniem uszczelniacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj