Zaloguj się, aby obserwować  
pawelex5

Podnosnik -schemat elektryczny EHR fendt 612LSA

Polecane posty

kosti68    17

najszybciej byłoby podpiąć manometr i sprawdzić. Inaczej to mozemy tutaj dyskutowc miesiacami. A niestety samo EHR to dosyc skomplikowana "stworzenie", i bez podstawowej wiedzy mechaniczn-hydrauliczno-elektrycznej moze byc ciężko usunac usterke. W pierwszej kolejności trzeba rozgraniczyc, czy usterka jest ze strony hydraulicznej a moze elektryczno-elektronicznej. Najpierw trzeba ustalic jaki EHR wogole posiadasz EHR III czy EHR 4. Do tego potrzebny jest numer ramy ciagnika.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

@Kosti- no tak to ty tyle chciałeś za ten pdf....

Napisałem, że 170zł to pomyłka- wersja oryginalna (angielskie wydanie) z przesyłka koszt 150zł.

 

co do naprawy EHR'a w fendzie- nie znam sie ale nie uważam, że jest to ujmą dla mnie wiec nie wiem skad te komentarze. No chyba, że wielce oswieceni forumowicze wszystko wiedzą i na wszystkim sie znają.

 

EHR jak nie działał tak nie działa- za zimno na rozkręcanie ;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Pamietaj ze materialy skaldaj sie zawsze z paru czesci, nie wiem ktora ty nabyles. A u mnie musialbys jeszcze wiecej zaplacic, tyle ze ja oprocz materialwo probuje pomoc kupujacemu rozwiazac problem, lub przetlumaczyc 4-5 stron materialu ktore go interesuja. Ciekawe ile ty dostales za te 150 zl. i czy sprzedawca w ogole interesowal by sie jakim problemem w twoim ciagniku. Wiec nie pisz ze kogoś pogięło, jeśli nawet nie wiesz co on dokladnie za ta cene oferuje. Taki przyklad, jesli chodzi o Fendt Favorit 612LSA to material sklada sie z czesci glownej (770 stron), materialu do napraw silnika MWM (76 stron), materialu do napraw EHR 3 ( 50 stron) lub EHR 4(96 stron), w zaleznosci od rodzaju jaki dany ciagnik posiada, jak rowniez material do napraw zegara wielofunkcyjnego. Ciekaw jestem czy ty rowniez za te 150 zl. to wszystko otrzymales? A jesli tak, to sam napisales ze nie znasz sie na naprawie EHR to po co w ogole kupujesz te materiały? Jak juz kiedys pisalem, materialy sa tylko pomoca i wskazówka, nie pokarza gdzie znajduje sie awaria a tylko kierunek gdzie masz szukac...myslec musisz juz sam. A do tego musisz miec podstawowe wiedze z dziedziny elektryki i hydrauliki.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

@Kosti- uderz w stół a nożyce się odezwą ;)

 

150zł to za service manual w wersji angielskiej, ale nigdzie nie napisałem, że kupiłem.

Słusznie napisałeś o interpretacji, ale dałem sobie spokój- w zime nie oram pola wiec na wiosne zaproszę mechnika.

Ot tyle w temacie wiec nie wiem po co ta spinka ?

 

Z drugiej strony zamiast zarobić 50zł sa sam załącznik nie zarobiłeś nic a wystarczyło tylko przesłać emaila.

 

PS; pdf i tak udało sie mi zdobyć od handlowca jednego z Dealerów MF i Fendta ;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

tu nie chodzi az tak bardzo o zarabianie pieniedzy. Problem lezy w czyms innym, osoby ktore znaja sie na fachu i wiedza co z takim materialem poczac, zaplaca wiele wieksze pieniadze oby go otrzymac. Dlatego nie uznaje i toleruje zadnych prob zejscia z ceny, bo niby dlaczego? Dlaczego ktos ma zaplacic 2 razy mniej niz jakas druga osoba? Na poczatku nawet rozdawalem te materialy za darmo, ale wtedy kazdy chcial miec najlepiej wszystkie i to do wszystkich ciagnikow. Teraz wezmie je ten co sie zna i potrzebuje do konkretnego modelu. Zastanawiam sie po co zdobyles materialy jak i tak bedziesz wzywal mechanika. :blink: proponuje ci wziasc Korbanka, oni naprawia najszybciej i... najdrożej, ale z gwarancja ze wogole naprawia. Jednak po otrzymaniu rachunku zobaczysz dlaczego większość użytkowników próbuje sama wziasc sie za naprawę ciągnika.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Zagaiłem o service manuala przy okazji negocjacji nowych maszyn do prow....chyba dostałem na osłodę ;)

 

co do mechanika jak to sie mówi mam takiego Pana Staszka, który ogarnia a przynajmniej mi sie tak wydaję więc kto wie może tak drogo nie będzie.

 

Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć definicje forum internetowego a wydaje się mi że właśnie z takim mamy do czynienia w przypadku Agrofoto:

"Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach bez jakichkolwiek form odpłatności."

Edytowano przez radzikus

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

 

 

Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć definicje forum internetowego a wydaje się mi że właśnie z takim mamy do czynienia w przypadku Agrofoto:

"Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach bez jakichkolwiek form odpłatności."

 

A do czego ma byc ten cytat z regulaminu?

Czy moze chcesz powiedzieć ze ja za moje, tutaj na forum zamieszczone porady i sugestie zadam jakiś pieniędzy? Zaczynasz przeginać... i to ostro.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

WOW- a "prześlę i podpowiem za odpowiednią opłatą" to co- działalność charytatywna ?

Nie mam nic do tego w końcu nie skorzystałem z tej dobroci.

Edytowano przez radzikus

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Pokaz mi chociaz jedna osobe od ktorej za porade lub podpowiedz wzialem kase ! A to ze ty z tego nie skorzystales to juz twoje strata, tak wiec idz do Pana Staszka i przestan pisac takie bzdury. Ty jak widac jestes charytatywnym wolontariuszem i pewnie wszystko co zberasz z pola oddajesz innym za darmo. Zakańczam temat.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0
Napisano (edytowany)

Obłuda i hipokryzja przemawia przez Ciebie mój drogi.

 

PS;Od kiedy to jesteś moderatorem aby "zakańczać" temat ?

Edytowano przez radzikus

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt612lsa    46

Też miałem z tym podnośnikiem problem że mi nie chciał opuścić czy podnieś maszyny jak się okazało to to któryś kabelek był przetarty bi nie łączył Więc radze sprawdzić podłączenie kabelków o sterowania nie tylko przy nim lecz tez z tyłu nad wyjściami hydraulicznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie słyszałem że w Fendt-ach z serii 300 można przełączyć sterowanie EHR na manualne?, jeżeli tak to proszę o wypowiedz.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Wajcha z prawej strony siedzenia a jak jest zapieczona to ten przełącznik(czyli odcięcie zasilania EHRu) jest pod kabiną z prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz lecę do garażu i zobaczę czyli w razie awarii elektryki EHR-u jest możliwość sterowania tuzem.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksell    1

Witam,

 

Mam na oku fendta 611 LSA rocznik 93, oglądałem go wczoraj i okazało się, że nie działa EHR. Tzn. podnośnik działa tylko jeśli przełączymy tą wajchę koło siedzenia w pozycję nie ehr tylką tą drugą (nie pamiętam oznaczenia tej pozycji). Na panelu EHR miga jakaś dioda, niestety wczoraj jeszcze nie wiedziałem, że pokazuje prawdopodobnie jakiś kod. Wiem, że informacji strasznie mało, ale może ktoś się pokusi o określenie kosztów naprawy jeśli wziąć pod uwagę najgorszy przypadek.

Nie wiem też jaki to rodzaj EHR, ale może znawcy odcyfrują to na podstawie rocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

Wiem, że informacji strasznie mało, ale może ktoś się pokusi o określenie kosztów naprawy jeśli wziąć pod uwagę najgorszy przypadek.

 

10tys pln.

Może jakieś konkretniejsze informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksell    1
Napisano (edytowany)

A co się będzie zawierało w tych 10 tys. pln? Czy to cena np. sterownika EHRu?

W jaki sposób w ogóle odczytać kod błędu na podstawie migania diody?

 

Edit:

 

Ciągnik o którym pisałem kupiony, teraz trzeba rozwiązać problem z tym EHRem. Miga kod 33 (czyli za niskie napięcie), ale po 3 lub 4 mignięciach zaczyna migać na przemian kod 33 oraz 31, a po paru razach już tylko 31 miga. Mogę prosić o jakąś podpowiedź co to za kod?

Edytowano przez aksell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Witam mam fendta 515c i dzis wystąpił problem z podnośnikiem błąd 8.3.1.5 świeci się kontrolka od awari i strzałka w Dul tak jak by miał opuszczać. Co to może być?

 

dodam ze jak stylu te wajche przekrence to strzałka gaśnie i może sterować podnośnikiem mechanicznie wajcha koło siedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Sprawa banalna, świeci ci strzałka w dół bo któryś z przycisków od opuszczania na błotnikach ma zwarcie i temu to całe zamieszanie, wymień uszkodzony przycisk i po sprawie. A czemu sie dziwisz że jak przełaczysz na mechanika to strzałka gaśnie, przecierz wtedy odcinasz zasilanie EHRu więc sie tak dzieje i nie ma innej opcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Ok zaraz to sprawdzę i napisze jak się sprawa przedstawia

 

Jd masz u mnie flaszke;) problem rozwiązany na blotniku właśnie mam jeden przełącznik który ma pęknie ta gumkę i kurz i woda się do niego dostaje. Dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk0913    0

Witam, mam Fendt-a 311 lsa turbomatic 89r i mam problem z EHR, a mianowicie nie chce mi opuszczać do dołu tuza tylko mryga szybko pomarańczowa lampka :/ do góry jest wszystko w porządku podnosi i podczas podnoszenia świeci się czerwona lampka :) mogę dodać że na tuzie mam obciążenie.. a EHR 3 to chyba jest , z góry dzięki za odpowiedź :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1234567
      Witam mam problem z instalacją elektryczną fendt 611 lsa  mianowicie potrzebował bym instrukcji do bezpieczników  z  opisem który gdzie idzie  
      Mam nawet problem z kierunkowskazami 
      Awaryjne działa tylko na jeden Bok A  kierunkowskazy wogole rozebrałem manetka od kierunkowskaz wszystko okej
      Pomóżcie mi proszę 
    • Przez valdi75
      Dzień dobry.
      Swieży zakup, objawy jak wyżej. Pali na dotyk, po odpaleniu niebieskawy dym do rozgrzania, później ustępuje. Sprawia wrażenienie trochę mułowatego, po rozgrzaniu nie zadymi nawet przy dużym obciążeniu. Silnik łącznie z pompą 300 mth po remoncie u poprzedniego właściciela. Zawiozłem wtryski do sprawdzenia, miały losowe ciśnienia, od 150 do 175 barów. Po regulacji dymienie nie ustąpiło, może jest minimalnie mniejsze. Jakieś sugestie?
      Pozdrawiam 
    • Przez valdi75
      Dzień dobry.
      Czy ktoś dobierał dmuchawy i nagrzewnicę od jakiegoś auta?
      Pozdrawiam
    • Przez Radek88
      Witam 
      Przymierzam się do kupna ciągnika Fendt 615 LSA Turbomatic E.
      Byłem oglądać ciągnik i wszystko jest ok tylko nie działa EHR żadne pokrętło nie działa. Podnoszenie i opuszczanie tylnego TUZa jest sterowane dorobionym przełącznikiem góra podnoszenie środkowa pozycja stop dół opuszczanie oczywiście chciałbym po zakupie naprawić EHR tylko zastanawiam się ile maksymalnie może mnie to kosztować?
      Obecny i zarazem drugi właściciel ciągnika ma go 4 lata i mówił, że było tak od początku jak go kupił i nic tam nie zaglądał.
      Znalazłem w innym wątku podobna sytuację i padła kwota 10 tys, ale był to inny ciągnik 612 i już kilka lat temu.
    • Przez mariuszzo
      max prędkość 611 30 km/h 6 bieg nie wchodzi słyszałem że jest zablokowany. jak go odblokować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj