kris14

Koła bliżniacze

Polecane posty

kris14    266

Czy ma ktoś jakiś sposób na proste wykonakie kół bliżniaczych w ciągnikach (głównie MF 255 i Ursus 4514, ale mogą być inne)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a drugie koła już masz?


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

też się zastanawiam na bliźniakami z tyłu w moim Lambo, drugi komplet mam tylko nie wiem jak je połączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Nie mam ani drugiego kompletu ani pomysłu jak to zrobić. Zna ktoś jakąś firmę która to zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak bede mial czas to moge zrobic fotke jak u nas sa zrobione blizniaki, wykonal je pobliski zlomowiec, sprzegi tez oni skads wytrzasneli, a obrecz sami wykonali w kooperacji z panem czeskiem :wacko:, patent ogolnie sciagniety z tych przedstawianych na targach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja ostatnio u jednego handlarza widziałem blizniaki 16.9-28 na śrubę centralną i pięć łapek za 500zł za sztukę.takie kola zakładasz w 2 min i można w pole jechać...ja tez mam patenty ale to juz trzeba min 15 min żeby złaozyć.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja sobie sam zrobiłem sprzęgi,cztery klamry na jedno koło,tuleja między felgi z blachy 3mm i gra muzyka.......... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A masz z tego fotki? Jak nie to chociaż daj zdjęcia jak je zamontowałeś?

 

Czy lepiej poszukać gąsienice zakładane zamiast kół (wtedy mógłbym stosować je naprzemniennie w MF255 i U-4514)?

 

Powód Edycji: łączenie postów, edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a czemu nie?? tylko koszt zapewne nie jest niski chyba że gdzieś na złomie dostaniesz od koparki albo czegoś takiego i zamontujesz. Wygląd będzie na pewno ciekawy - czołg MF255


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tylko jeszcze jakieś szersze koła na przód i będzie to czołg na tereny podmokłe.

Ale by miał siłę uciągu!!! :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wracajac do tematu, nie moge sprzedac opon w dobrej cenie dlatego chce zrobis blizniaki do zetora, pioter mozesz cos podpowidziec?

felga w tej chwili to gwiazda - jaka teraz dokupic? tez gwiazde czy cos innego?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

najtaniej i najprosciej byłoby,gdybyś postawił swojego MTZa na kołki :blink: przełożył opony ja mam pierscienie i mocowania jeszcze od MTZ-a :D

na poważnie to najtańsze są takie

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=12332

 

pierścień z blachy dobrze to usztywnia-ta C-360 jeździ na nich wszędzie...jak robili u mnie blizniaki do MTZ-a to pierscienie R38 kosztowały 400 zł ale taki majster :D

co do mocowań to juz sa różne opcje...najwgodniejsze jest jedno na środku ale musi byc odpowiedno mocne.w C-360 mam przyspawane uchwyty do śrób mocujących tarcze kół i też jest ok

oryginalne szybko sprzęgi juz kosztują...tutaj tez coś jest ale słabo widać

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=16028

 

musisz się zdecydowac na jakieś łączenie i wtedy możesz szukac fegi...ale razcej jak najtańsza...ruska trochę szpeci traktor... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ma ktoś fotki takiego ciągnika co ma koła zastąpione gąsienicami? Jak zrobić takie coś? Ile to kosztuje?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wiesz z tym mtzem u mnie jest jak jest i niestety na kołki go nie postawie :blink:

moze rzeczywiście poszukam cos od mtzta - tylko dalej nie kumam jak te uchwyty zrobic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat. Macie jakis pomysl jak zamontowac blizniaki do Zetora 16245.

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=21971

 

Felgi jak na zdjeciu.Mam 2 komplet kół z takimi samymi felgami. da to sie jakos zmontowac do kupy?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item256600410_kola_b...38_11_2_20.html może taki patent z ta przejściówką i felgą

Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musialbym w felgach wiercic.No ale chyb innego sposobu przy pełnych felgach nie ma


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Teraz doszedłem do innego wniosku...

Mam stary komplet opon do MF'a i słyszałem że niektórzy wykorzystuję je jako bliźniaczki, ale bez felg... zakładają tą starą oponę na felgę, i pompują koło...

Czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

spróbować możesz, ale to raczej nie zdaje egzaminu... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ja słyszałem,że można odwrócić felgę,skręcić jedną do drugiej i gotowe,czy to dobry sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

@ Kris14 ja widziałem taki patent na perkinsie kolegi bliźniak bez dodatkowej felgi i powiem tak: patent całkiem dobry poprawia uciąg i zwiększa powierzchne kontaktu koła z podłożem ale to nie zastąpi kompletnego bliźniaka w pełni, bo jednak koło niema felgi i co za tym idzie opona jest bardzo plastyczna


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałem,że można odwrócić felgę,skręcić jedną do drugiej i gotowe,czy to dobry sposób?

 

Chyba w 30 jest taka opcja.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Tak w 30 jest możliwość dołożenia bliźniaka poprzez odwrócenie felgi bez żadnych większych przeróbek


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj