gorski

Prasa Unia Famarol 1,8V (Vd) Opinie

Polecane posty

mariusz27    4

Z jaki ciągnikiem będzie pracować ta prasa ? Powiem Ci że mam proxe 120Power i przy dużych wzniesienia przy dokonaniach kilka razy trzeba było redukować biegi


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

z fendtem 312,farmer.115km.o ile wszystkie żyją  :)  powinien dać radę. troche mnie martwi to że jest wskażnik zgniotu beli po jednej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Ja nie zauważyłem żadnego problemu z tym po prostu z czasem opanujesz sprzęt zobaczysz że to żaden problem jest tak wszystko skonstruowane ze nie ma to znaczenia na samym początku za nim ogarnelem temat dwa razy przylecieli się to udtrojstwo ale później już wiedziałem czemu i później nie było problemu A mam zrobione 800kulek ponad może to nie wiele ale jak na pierwszy rok myślę że i nie malo


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

mam pytanie do posiadaczy tej prasy jakie oceniacie prasę ?
jakie awarie mieliście
z jaką prędkością pracujecie nią
wyczytałem że podbierak często się zapycha ?
jak z obowiązywaniem siatką?

prasa miała by robić koło 1000-1200 bel rocznie I miała by zastąpić metal-facha
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Ja mam prasę Unię famarol 1.8Vd posiadam ją od lipca zrobiłem ponad 900 bel to narazie bez awarii tylko się śruba zerwała przy czujniku bo komorę przepelnilem.Prasa raz mi się zapchala przy prasowaniu sianokiszonki.siatka dobrze obwiazywuje siatki działa bez problemów zawsze łapie siatką i rozciąga po całej belce prasuje z prędkością 8-16km/h zależy czy słoma czy siano i jaki pokos prasę mogę polecić puki co jestem z niej zadowolony belki równe dobrze zbite

Co do metal fachu to odradzam kolega ma i na z niom same problemy łożyska słabe słabo zbija przy wionzanju siatka podczas wiatru nie chcę łapać i wolno niom prasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Mam ogarnięta ta prasę więc jakby Cię coś interesowało pisz na pw


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Mam oferte na tą prase za 62500zł netto myślicie że dobra cena? Dołożone skrętne kółka podbieracza i skrzynka na siatke.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Mam oferte na tą prase za 62500zł netto myślicie że dobra cena? Dołożone skrętne kółka podbieracza i skrzynka na siatke.

 

Z jakiej firmy masz tą ofertę? Cena dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Tak poradzi sobie ja mam prasę unię famarol 1.8vd
Z ratorem i nożami pracuje z pronarem82A (82km)i daje radę z nożami to tym bardziej bez noży powinien dac radę 76km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Czy C360 da sobie  radę z prasą df 1.8 V eco ( chodzi dosłownie o rok pracy z tą prasą )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewnie da rade tylko snopki flaki beda. przezyjesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik1983    0

Także zastanawiam się nad tą prasą. Prasuję tylko słomę i robię ok. 500 bel rocznie. Wcześniej miałem walcówkę metalfach i bele mi stawały w niej jak słoma była za sucha. Teraz chce kupić coś nowego ale jak tak czytam to sipma nie, pronar mało znane, [do metalfachu dostałem taki wstręt, że jak widzę gdzieś na polu to bym najlepiej kamieniemi w nią rzucał :-) ] a tylko famarol ma dużo dobrych opinii. Martwi mnie tylko komora walcowo-łańcuchowa bo boję się żeby mi znowu bele słomy nie stawały. I tu pytanie do użytkowników: czy zdarzyło Wam się kiedyś żeby w komorze łańcuchowo-walcowej stanęła bela słomy? Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Powiem tak prasa godna polecam zakupiłem ją na żniwa 2016 roku nową 1.8vd i wszystko dobrze działa jeśli chodzi o słomę to belki ci nie staną nawet jak będzie bardzo sucha ja w tamtym roku zrobiłem słomy 982 beli bez żadnej awarii i wszystke dobrze siatką łapała ogulnie zrobiłem nią 2102 bel i miałem awarie ale to nie można nazwać awarią bo mi się śruba od czujnika zbiania odkreciła i nie zbiała belek zadzwonilem do serwisu i mi powiedzieli przez tel co mam robić zrobiłem to w 5 min tylko czujnik ustawiłem nawet z pola nie zjechałem tylko uważaj zeby komory nie przepelnic bo ci srube zerwie ja raz przepelnilem ale ogólnie ladne i dobite belki robi prasę z miła chęcią polecam i jestem z niej zadowolony sąsiad kupił sipme nową rok remu zrobił około 1400 bel a serwis 11 razy był albo łożysko albo coś cały czas z nią było ale belki moja 1 wychoszi a sipmy z tej belki 2 i sipma mu siatką przy wietrze nie łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik1983    0

Powiem tak prasa godna polecam zakupiłem ją na żniwa 2016 roku nową 1.8vd i wszystko dobrze działa jeśli chodzi o słomę to belki ci nie staną nawet jak będzie bardzo sucha ja w tamtym roku zrobiłem słomy 982 beli bez żadnej awarii i wszystke dobrze siatką łapała ogulnie zrobiłem nią 2102 bel i miałem awarie ale to nie można nazwać awarią bo mi się śruba od czujnika zbiania odkreciła i nie zbiała belek zadzwonilem do serwisu i mi powiedzieli przez tel co mam robić zrobiłem to w 5 min tylko czujnik ustawiłem nawet z pola nie zjechałem tylko uważaj zeby komory nie przepelnic bo ci srube zerwie ja raz przepelnilem ale ogólnie ladne i dobite belki robi prasę z miła chęcią polecam i jestem z niej zadowolony sąsiad kupił sipme nową rok remu zrobił około 1400 bel a serwis 11 razy był albo łożysko albo coś cały czas z nią było ale belki moja 1 wychoszi a sipmy z tej belki 2 i sipma mu siatką przy wietrze nie łapie

 

Dziękuję bardzo za opinię. Chyba się zdecyduję na tę prasę. Pozdrawiam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Mam problem ze sterownikiem SPZ do tej prasy. Gdy probowalem zalaczyc owijanie siatką to sterownik sie wylacza i potem trudno go uruchomic, podziala przez chwile i znowu gasnie. Co moze byc nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

Przeczysc i wyreguluj czujniki od silownika elektrycznego od podawania siatki i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

raczej  sprawdź kabel zasilający sterownik. Do uruchomienia siatki jest potrzebny większy prąd i wszelkie wady w połączeniu wtedy się ujawniają (luźne lub zaśniedziałe bolce )


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
The_RedMen    0

Prasa całkiem w porządku, współpracuje z Farmtrac 7100DT, rocznie robię ok 3000 balotów. W chwili obecnej zrobiłem ogółem ponad 7 tyś. balotów, wydajność na poziomie 60 balotów na godzinę jest normą, dziennie bez pośpiechu potrafię zrobić 350 - 400 balotów prasuje tylko i wyłącznie siano więc jak sprawdza się w słomie nie mam pojęcia.Konstrukcja udana lecz na początku należało skalibrować mechanizm wiązania siatką, działy się cuda kiju. Największa bolączka prasy to czujniki, potrafią samoistnie szczególnie po zimie przestać działać. Podsumowując, prasa jako polski produkt jest udana (dla niewtajemniczonych prasa została skonstruowana na zachodzie np. Vicon RF 120l, Deutz GP.2.3), moim zdaniem godna polecenia.

Edytowano przez The_RedMen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85

Prasa jest kupiona w 2014r, zrobiła do tej pory 8000 bel awarię to pęknięte sprężyny od naciągu łańcucha z prętami czujnik od owinięć  siatki ukręcone dwie rolki napędowe na  czopach górna i dolna i łożyska na kilku rolkach i po wyginane pręty .

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Mam pytanie jak się zapach prasa żeby ją odepchać to można przełączyć w ciagniku wałek w lewą stronę i żeby prasa cofała da się tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj