Zaloguj się, aby obserwować  
Danex89

Problem

Polecane posty

Danex89    16

Witam, mam taka sprawę:

nasz kombajnista uwielbia często robić przy koszeniu od razu podorywkę hederem i wczoraj zdjęliśmy przenośnik pochyły i okazało się ze klepisko jest bardzo potłuczone i powyginane od kamieni. No i tata kazał mi się zapytać (mamy sprzęt dopiero 3 lata i brak dobrego doświadczenia) czy jest możliwe młócenie zboża na klepisku od kukurydzy bo takie posiadamy i jest całkiem nowe praktycznie, mi się wydaje ze to nie przejdzie ale tata nie chce wydawać dodatkowej kasy

 

Pozdrawiam

 

 

Powód Edycji: ortografia+zmiana tematu, edytowane przezNikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Można wyjąć i wyprostować, jeżeli płaskowniki nie są już mocno starte, to od kukurydze raczej za rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Przecież wyjąć klepisko to jest od cholery roboty to nie bawił bym się w eksperymenty, ja nowe kupiłem za 400zł i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

NO tak ale tata jest baaaardzo oszczedny, w tym roku i tak juz troche wydatkow jest na remont kombajnu i on chce kombinowac:/ to klepisko jest tak pogiete ze na brzegach dotyka cepow a na srodku jest szczelina 0,5cm:/ i dlatego chcial zalozyc to od kukurydzy i nie wiemy czy tak moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

wiesz co nie zakładaj od kukurydzy. ja bym na twoim miejscu wyjął to stare i je wyprostował bo tak robiłem przy swoim. nie jest tak dużo roboty jak tu piszą tylko 4 bolce. a jeśli są jakieś druty poprzerywane to wymień. ja wymieniłem wszystkie. zawsze będzie lepiej niż jest teraz i taniej niż nowe. pozdro.

 

 

Powód Edycji: ortografia+literówki, edytowane przezNikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

nie no co do wyciągania to nie ma problemu bo juz jest rozebrany bo i tak podsiewacz wyciągaliśmy ale właśnie problem jak to wyprostować jak każdy płaskownik tak jak mowie na środku ma szczelinę od cepów około 0,5cm. Od kukurydzy mi sie wydaje ze jest za rzadkie i myślę ze za bardzo by nawet nie domlacalo i poza tym za dużo by szło słomek i dodatkowych kłosów wymłóconych na sita ale to sa moje domysły

 

 

Powód Edycji: ortografia, edytowane przezNikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Podejrzewam, że oprócz większej ilości nie domłóconych kłosów i słomek może pojawić się więcej uszkodzonego ziarna - a przy okazji może ci sie zapychać przenośnik kłosowy bo na pewno więcej towaru pójdzie przez ten właśnie przenośnik aby były z powrotem podane na bęben młócący


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Witam, mam taka sprawę:

nasz kombajnista uwielbia często robić przy koszeniu od razu podorywkę hederem i wczoraj zdjęliśmy przenośnik pochyły i okazało się ze klepisko jest bardzo potłuczone i powyginane od kamieni. No i tata kazał mi się zapytać (mamy sprzęt dopiero 3 lata i brak dobrego doświadczenia) czy jest możliwe młócenie zboża na klepisku od kukurydzy bo takie posiadamy i jest całkiem nowe praktycznie, mi się wydaje ze to nie przejdzie ale tata nie chce wydawać dodatkowej kasy

 

Pozdrawiam

 

Trza było nie giąć, a jak sie puszcza lajka na kombajn to później tak jest. DAJ MAŁPIE BRZYTWE TO SIE ZARŻNIE. Ja radze kupić nowe klepisko i sie nie bawić się w zakładanie od kukurydzy. :rolleyes: Z resztą od kukurydzy do zboża? :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

400zł tobie szkoda ludzie no bez przesady po co tobie kombajn skoro na naprawy nie masz sprzedaj to na parę lat będzie na usługi. mając sprzęt trzeba się liczyć z wydatkami na filtry też pewnie szkoda. ja co roku parę tys ładuje w naprawy bo sprzęt wyeksploatowany a nowe wiadomo ile kosztuje po za tym też się zużywa. jak masz rozebrane to nie rób głupstw i wymieniaj albo oddaj do regeneracji, klepisko to podstawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

zgodzę się z damian9871, ja mam rekorda i tez zmieniałem klepisko z 2 sezony temu, wtedy mnie wyniosło 700zł, były tez za 800-110,a wiecie czym się różniły od tego za 700zł =>kolorem,była naklejka firmy no i cena :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

A ja mam takie pytanie bo wiem już dobrze że muszę w swoim bizonie wymienić klepisko i cepy tylko ze mam kombajn dopiero rok i nie wiem jak rozebrać go na cepy i klepisko i jak dużo to jest pracy?? proszę o pomoc!!!


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmech    1

Jak wymieniałem cepy to odczepiłem gardziel i wtedy jest dobry dostęp trzeba było spawać śruby do cepów bo nakrętki nie chciały iść a klepiska nie wymieniałem to nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

a ja mam pytanie,dosyć pilne,:D jak odczepić gardziel< przenośnik pochyły> wiem ze wyjdzie po wyjęciu 2 bolców,ale co dalej,troche waży,nie mam tura ,a wozek widłowy w remoncie, czy jest jakiś inny sposób ,co by go odjąć ,a potem bezboleśnie założyć ?

będe cepy wymieniał a może i klepisko ,się zobaczy po demontażu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunio1997    1

postaw heder na wózku przypnij go do niego a pod przenośnik pochyły podstaw coś stabilnego (podstempluj) a gdy wyjmiesz zabezpieczenia po prostu powoli odciągnij kombajn do tylu :D i po problemie:D my tak robiliśmy i jest dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak nie ma innej opcji to może sposób dość dobry. Chociaż znając życie kolega wojtii nie czekał 5 lat aż ktoś mu doradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj