petroszz

GPS czyli kiszonka ze zboża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus914    6

Czy kosić już  mieszankę jęczmień/ owies/ pszenica jara/ trawy w wsiewce? Jęczmień wyrzucił kłosy porę dni temu

 


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bede kisil mieszanke owies, jeczmien, pszenica + peluszka na pryzmie i pytanie jest takie jak przygotowac spod pryzmy? Zrobilem juz zaglebienie na okolo 15-20 cm i co teraz ubic ziemie na spodzie czy zostawic taka? Mase zielona dac bezposrednio na ziemie czy spod wylozyc sloma badz sianem? Folia odpada. Doradzcie cos bo brak doswiadczen w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Witam wszystkich.Mam "takiego problema " Mam hektar owsa który ostro za atakowały dziki ,owies jest jeszcze zielony i ma dojrzałość mleczną.Przyszedł mi do głowy pomysł skosić rotacyjną i zrobić z niego sianokiszonkę w balotach.Co o tym sądzicie?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bardzo dobry pomysł, tylko uwazaj zeby cie kamienie nie zabiły jakpole było nie zwałowane po zasianiu a ciete bedzie rotacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A jakby go sieczkarnią do zielonek potraktował?Znajomy ma Fortschritta.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nawet lepiej bo nie bedzie tyle piachu w  kiszonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Jak to jest z tą wartością pokarmową kiszonki z żyta czy jęczmienia w stosunku do kiszonki z kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Witam. Z racji, że ostatnie zbiory QQ na kiszonkę były bardzo słabe jestem zmuszony zasiać wiosenną mieszankę i zrobić z niej kiszonkę, jako, że będę to robił pierwszy raz chciałbym żebyście poradzili mi co najlepiej zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52
Napisano (edytowany)

Zazwyczaj ludzie robią z owsa/jęczmienia albo mieszankę tych dwóch zbóż, można dodać grochu, łubinu itp żeby wzbogacić ją w białko :)  tnie się po nalaniu ziarna, zbierać można sieczkarnią samojezdną w silos pryzmę albo po prostu w kulki. z uprawy to normalnie npk jak pod jare. Taką mieszankę powinieneś nawet dwa razy zebrać :)  azot na start i niech rośnie :P Odchwaszczanie zbędne chyba, ze strączkowymi kłopotliwe. (mieszankę z grochem można pryskać MCPb  czyli botoxone ale wychodzi dosyć drogo, mieszankę z łubinem boxer ale tego nigdy nie stosowałem to nie wiem i własna odpowiedzialność) 

 

 

Edytowano przez kryssr
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

 

- łubin żółty 100 kg/ha + groch pastewny 60 kg/ha + owies 80 kg/ha,

- groch pastewny 120 kg/ha + owies 120 kg/ha,

- łubin żółty 100 kg/ha + owies 140 kg/ha.

 

Ja stosowałem ten trzeci wariant, niczym nie pryskałem. Poszło w kulki prasą z nożami.

Pasza dobra na zapchanie żołądka.

W tym roku też sieję a po zbiorze zasieje słonecznik pod sieczkarnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Siejesz to wiosną tak samo jak z zamysłem posiania na ziarno nie? Bo ja mam w planie zebrać teraz żyto i posiać mieszanke zbożową z (czymś tam) i zebrać w bele

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja właśnie wziąlem od sąsiada 3 ha i tez sieje na kiszonke mieszankę, jeczmien/owies/lubin zółty. Nie wiem jeszcze jakie proporcje. I zastanawiam sie co jeszcze mozna dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Peluszka lub groch,wyka,słonecznik.Więcej komponentów zmniejsza ryzyko niepowodzenia w przypadku niesprzyjającej aury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poliniak    75

witam

wczoraj zebralem kiszonke z mieszanki zbozowej 200kg/ka + wyka 50kg/ha + peluszka 50kg/ha + wsiewka trawy z facelia 25kg/ha. Pasza bardzo dobra. polecam. pomimo slabej gleby i suszy zebralem 15bel z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel22    0

Mam okolo 3 ha późno sianej peluszki, obecnie zaczyna kwitnąc i mam zamiar ją zakisić. W przyszłym tygodniu będę kosił kuku i zastanawiam się czy zakisic peluchę z kuku (koszone byłoby z pnia fortschritem) czy peluszkę skosic dyskówką i później jak delikatnie przeschnie zrobic baloty?? Czy ktoś cos takiego robił ?? co radzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 5.02.2016 o 07:28, kryssr napisał:

Zazwyczaj ludzie robią z owsa/jęczmienia albo mieszankę tych dwóch zbóż, można dodać grochu, łubinu itp żeby wzbogacić ją w białko :)  tnie się po nalaniu ziarna, zbierać można sieczkarnią samojezdną w silos pryzmę albo po prostu w kulki. z uprawy to normalnie npk jak pod jare. Taką mieszankę powinieneś nawet dwa razy zebrać :)  azot na start i niech rośnie :P Odchwaszczanie zbędne chyba, ze strączkowymi kłopotliwe. (mieszankę z grochem można pryskać MCPb  czyli botoxone ale wychodzi dosyć drogo, mieszankę z łubinem boxer ale tego nigdy nie stosowałem to nie wiem i własna odpowiedzialność) 

 

 

Nie chcę rozpoczynać nowego tematu . W tym roku planuje zrobić 8 ha gpsu na kiszonkę . Napisałeś tu że taka mieszankę można zebrac dwa razy . Czyli odrasta drugi pokos ??? Nigdy nie robiłem zboża na kiszonkę .. kiedyś słyszałem że ktoś kosil żyto ozime na kiszonkę w listopadzie a potem jeszcze na wiosnę drugi pokos .. nie wiem jaka w tym prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Drugi raz zbierzesz na jesieni jak po zbiorze pierwszego posiejesz jeszcze raz (zboże wprawdzie odbija po skoszeniu ale słabo) ,  ale to już nie będzie tak wartościowy co pierwszy. Z tego co czytałem to najlepszy jęczmień, ale to zależy od stanowiska jakie na uprawę przeznaczysz. 

W zeszłym roku miałem około 7 ha owsa z grochem po wieloletniej łące podmokłej, kosiłem wczesnie jak tylko zaczynał nalewać ziarno. Było tego około 120 bel. Odbiorcy zadowoleni bo krówki cielaki konie wpie..rzały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Ja pierwszy raz chcę zasiać zboże na gleby V klasa pod kiszonkę w belach, mam na stanie żyto, owies z jęczmieniem. dla opasów.

Tylko jak teraz zasieję to do jesieni zbiorę czy siać żyto ozime i skosić wiosną przed sianiem mieszanki zbożowej?

Edytowano przez MariuszKlim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251

Wszystko zależy od wody. Sąsiad kiedyś zasiał jakiś poplon żyto + inne dodatki wszelka mieszanka i skosił to pod koniec października. Zbierałem mu te bele z pola, bo nagrabił z piachem i 60-tka nie dała rady podnieść...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

W tym roku sporo ziarna owsa (z mieszanki z jęczmieniem i pszenicą) wysypało się z kłosów, trochę ziarna pośledniego leżało na ziemi więc zrobiłem płytką podorywkę i dosiałem jeszcze jakieś 150 kg /ha tej mieszanki, zobaczymy czy będzie się dało coś z tego zbelować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 godziny temu, tumiwisizm napisał:

W tym roku sporo ziarna owsa (z mieszanki z jęczmieniem i pszenicą) wysypało się z kłosów, trochę ziarna pośledniego leżało na ziemi więc zrobiłem płytką podorywkę i dosiałem jeszcze jakieś 150 kg /ha tej mieszanki, zobaczymy czy będzie się dało coś z tego zbelować 

Owies szybko rośnie jak ma wodę także o ile Ci podleje to i ukosisz.. ja sialem 5 ha seradeli z owsem po życie na kiszonkę w maju to skosilem owsa 5 bel 130x120 z hektara ale byla susza , teraz czekam aż seradela urośnie to może tez z 5 belek będzie .. Lipa bo sucho .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj