petroszz

GPS czyli kiszonka ze zboża

Polecane posty

cinek1808    1746

ja sieję w lipcu po plon po truskawkach i daje obornik pod to. poźniej posiewam owies i saladere oraz wikę kosem zbiór we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

kolego lepiej dołuż pracy i zasiej siewnikiem bo wiesz ze ziarno wpadło w glebe proponował bym ci zasiać mieszanke zbożową do tego łubin słodki <<żółto listny>> możesz też dać peluchę a seradela to chyab wolno rośnie a po zasiewie przywałuj to zatrzymasz wilgoć i chcąc kosić nie będziesz tak tłukł kosiarki


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

michal1014 ja sialem po zniwach to najlepiej urosla peluszka, lubin lubi kwasne ziemie i na innych nie urosnie duzy. mozesz siac po gruberze i bronowac. nawozu nie ma sensu sypac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

gorczyca nie nadaje sie, nie beda jadly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Czyli zasiać mógłbym peluszkę owies łubin.? A jak bym na ściernisko wywiózł najpierw gnojowicę potem to zgruberował zasiał siewnikiem zbronował i na koniec zwałował chyba najlepiej co? Ile mógłbym uzyskać bel sianokiszonki z 1 ha tak jak bym zbierał to ok. 20 pazdziernika po prasie sipma classic 2004 rok. A przeważnie po żniwach jest to pole trochę wilgotne co będzie dobre dla owsa.

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

tak tylko lubin najepiej rosnie na kwasnej ziemi,to pewnie mozesz go sobie darowac. peluszka zadnego nawozenia nie potrzebuje. pobronowac i walowac zeby bylo gladko. zaezy jak gesto posiejesz ,ae peluszka robi dosc duzo masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

A w okresie wegetacji od 10 sierpnia do ok 20~30 pazdziernika mieszanka owsa jęczmienia i peluszki urośnie dość spora? Ile przykładowo uzyskam bel sianokiszonki z 1ha.? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

urosnie. ile bel tego nikt nie wie,zalezy od pogody u cb okolice starogardu to ziemie bardziej piaskowe sa i moze byc problem z szusza po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Akurat na tym polu nie martwię się zbytnio o wodę bo tam są zdroje czyli na wiosnę jest tam bardzo mokro a latem jak jest po żniwach woda jest gleba jest wilgotna a na jesieni jeśli lato jest suche to pole jest dość suchutkie czyli sprasować by się dało. Bo mam takie niektóre kawałki pól to tam najlepiej jak najmniej w roku glebę przewracać takie piaski. Ale to pole by się w sam raz nadawało bo na przyszły rok planuję tam posiać trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1224    108

mam 2,5 ha pszenicy zasiałem na nowej dzierżawie właściciel zataił że to wiosną strasznie podmokły teren i kombajn hmm nie będzie po co miał w nią wjeżdżać była nie pryskana nie nawożona gdyż na polu było ciasto w którym się topił traktor na pusto mimo to urosła dość wielka ale wpierdzieliła się trawa,miotła itp czy można ją zbelować na kiszonkę ? czy bydło będzie ją jadło? zaczyna się wykłaszać powoli czy można ją już ciąć? robił ktoś w ogóle kiszonkę z pszenicy proszę o odpowiedź

Edytowano przez ursusik1224

URSUS POWER !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1224    108

a czemu żeby ziarno nie było wykształcone? nom zaczyna sie kłosić czyli już ciąc? kumpel mi mówił żeby poczekac aż ziarno zacznie dostawać takiego białka i dopiero ciac to czekać czy ciąc juz? Pierwszy raz ze zborza kiszonkę robie wiec sie pytam


URSUS POWER !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ja mialem jeczemien z trawa .... zdązyly sie ziarna mleczne zrobic pogoda troszke kaprysna była i na pokosie ziarno doschło zbelowane i myszy mi kilka belek solidnie pozarly z ... ~~20 2 wywaliłem reszte byki dostały moze z 2-3 byly nietkniete ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Witam chciałbym zrobić w następnym roku kiszonkę np z jęczmienia i traw żeby potem te trawy rosły bez siania bo mam zaniedbane łąki.Kiszonkę zrobił bym w belach dla opasów.Co o tym sądzicie jakie trawy zasiać dodam że mam słabe ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezkiP    0

Witam chciałem zapytać czy ktoś zbierał pszenicę na zielonkę jaką ma jakość? Ile ton z ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Hej co zasiać teraz na wiosnę na kiszonkę dla bydła chodzi mi o mieszankę, jakie proporcje i czego wy stosujecie w swoich uprawach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1983    0

Ja sieję owies z seradelą, ale u nas są bardzo słabe ziemie. Jak nie jest za sucho to czasem prawie 20 bel z h wyjdzie. Drugi pokos (sama seradela) skarmiam na zielono a trzeci jak urośnie to trzeba zaorać zamiast obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Witam panowie mam zasiany jęczmień z trawą no i mam zamiar to ściąć podsuszyć, zwinąć prasą łańcuchową i ofoliować. Robię to pierwszy raz no i nie wiem w jakiej fazie go ściąć żeby była super kiszonka. Liczę jak pozwoli pogoda go ściąć w przyszłym tygodniu już kłosy są ale jeszcze nie do końca wypełnione. Stosować jakieś zakiszacze albo jakieś inne wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Nie pozwól aby kłos był twardy, bo później krowy nie będą chciały tego jeść, a najlepiej było ściąć w fazie początkowego kłoszenia. Jeżeli masz noże w prasie to koniecznie użyj ich (7 czy ileś tam, zależy jeszcze od prasy)

Edytowano przez arofarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym w przyszłym roku zebrać kiszonkę ze zboża i chciałbym się dowiedzieć co lepiej zasiać żyto czy pszenżyto? (gleba V klasa) Planuje również zasiać po niej kukurydze z przeznaczeniem na kiszonkę i zastanawiam się jakie zabiegi agrotechniczne najlepiej wykonać po zbożu? Nawozić obornikiem pod kukurydze czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Witam.

 

Czy ktoś z was siał dwa razy pod rząd owies np, z peluszką. Wiadomo siane w marcu ma wilgoć i rośnie ale w czerwcu po skoszeniu jak drugi raz sobie radzi taka mięszanka? Wiadomo że raz siać z wiosny to pole musi leżeć bezczynnie, więc dobrze by było drugi raz posiać  coś na kiszonkę dla jałówek i krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ze względu na deficyt wody w tym czasie, to lepsza była by mieszanka jęczmienia z łubinem żółtym i słonecznikiem. Na koniec września  była by pod kosę.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile procent białka zawiera kiszonka z samego owsa albo z samego jeczmienia ? wie ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj