Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek7G

Konstruktorzy

Polecane posty

Tomek7G    1

Ryk Sw 400, pełna przyczepa pszenicy, podpięty do niej Ursus tworzą magię PRL-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3
które blachy mają 0,3mm ??? przecież blacha dachowa ma grubość 0,5mm i jeszcze te kontowniki czym to mierzyłeś ??

 

mierzyłem je suwmiarką, akurat blacha na dachu w kombajnie nie jest najważniejsza a kątowniki to przecież napisałem że te ważniejsze to siedem mm mają ale kątownik to nie blacha a ja mierzyłem na du. w kombajnie i ma 0,2mm

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13
przeczytałem wczoraj ten temat i z ciekawości poszedłem dzisiaj sprawdzić grubości blach i stwierdziłem że najgrubsze mają 0,3mm jedynie kontowniki w konstrukcji mają maksymalnie 0,7 mm więc pytanie gdzie są te blachy 0,5 mm bizon 89r

 

więc teraz twierdzisz że siedem mm. to się wreszcie zdecyduj bo mi ręce opadają jeśli na dachu masz 0.2mm to puszki do piwa chyba tyle mają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

Kolego puszka po piwie ma grubość około 1 mm +/- 0,1mm tak dla informacji

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

sorki za błędy ale się śpieszyłem a napisałem że kątowniki mają 7 mm a tam była mowa że 5 mm mają blachy a kątownik to nie jest blacha jeżeli chodzi o suwmiarkę to umiem się nią posługiwać jeżeli masz bizona to proponuje żebyś sam zmierzył grubość blach bo może tylko na mojego brakło im stali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
zapomniałes niestety o jednej rzeczy - na wprowadzenie nowego modelu do seryjnej produkcji jest potrzebna tak prozaiczna rzecz jak pieniądze - aw tamtej sytuacji to nie była łatwa rzecz do zdobycia - maszyny sprzedawane z minimalnym dla fabryki zyskiem do tego nie ma co ukrywać załamanie rynku (np likwidacja PGR-ów) i galopująca hiperinflacja w której w ciągu roku złotówka traciła 300% swojej wartości

 

i

 

5 kilogramów a nie 3 - 3 kilogramy przepustowości to miała (mieć) Vistula

 

kolego jesteś tego pewny bo z tego co ja się uczyłem to 3 kilo, bo przy 5 kilo to ci daje 18 ton na godzinę czyli 2 hektary pszenicy o plonie 9 ton z ha, troche dużo nie uważasz tym bardziej że przepustowość bizona była mierzona w latach 70 i 80 gdzie plony 9 ton z ha był nieosiągalny bo 5 ton z ha to było bardzo dużo a takie rzeczy są mierzone przy średnim plonie czyli musiał by skosić około 4 ha za godzinę a tego to chyba żaden bizonek ZO50,

56/ 58 nie potrafi bo przejechać a co dopiero przerobić choć by miał być to pas kilku kilometrowy żeby nie musiał tracić czasu na zawracanie :D

nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Mam pewną książkę - "Dane techniczno-eksploatacyjne maszyn i ciągników rolniczych" - i pisze tam że:

Z056 - 5,5kg/s (2ha/h)

Z058 - 5-7,5kg/s (2,5ha/h)

Gigant - 8-10kg/s (3ha/h)

 

Troszkę przesadzone...czyż nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

no troszke tak ja jak miałem wykłady o kombajnach zbożowych to gościu mówił że dane fabryczne to 3 kilo zarówno rekorda jaki i supra bo te kombajny się nie różnią niczym w przerobie bo taka prawda że to jeden czort :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja mam instrukcje obsługi kombajnu Bizon Z056 z 1977r. i tam mam też napisane, że przepustowość masy wynosi 5-5,5kg/s, a wydajność robocza do 2ha/h. Al jeszcze jest coś ciekawego napisane: szerokość robocza w wersji podstawowej mechanizmu tnącego wynosi 4,2m lub 5,2m. Wychodziły jakieś Z056 z hederem 5,2m? :D


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Mam pewną książkę - "Dane techniczno-eksploatacyjne maszyn i ciągników rolniczych" - i pisze tam że:

Z056 - 5,5kg/s (2ha/h)

Z058 - 5-7,5kg/s (2,5ha/h)

Gigant - 8-10kg/s (3ha/h)

 

Troszkę przesadzone...czyż nie ?

 

Wg mnie przesadzone zdecydowanie - u mnie Z056 rzadko kiedy schodzi poniżej godziny na hektar...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

A ja chłopaki gdzieś czytałem, ze Z056 ma 0.8 ha/h

 

Ile w tym prawdy? Nie wiem ale moim zdaniem to tyle własnie on da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
kolego jesteś tego pewny bo z tego co ja się uczyłem to 3 kilo, bo przy 5 kilo to ci daje 18 ton na godzinę czyli 2 hektary pszenicy o plonie 9 ton z ha, troche dużo nie uważasz tym bardziej że przepustowość bizona była mierzona w latach 70 i 80 gdzie plony 9 ton z ha był nieosiągalny bo 5 ton z ha to było bardzo dużo a takie rzeczy są mierzone przy średnim plonie czyli musiał by skosić około 4 ha za godzinę a tego to chyba żaden bizonek ZO50,

56/ 58 nie potrafi bo przejechać a co dopiero przerobić choć by miał być to pas kilku kilometrowy żeby nie musiał tracić czasu na zawracanie :D

nie realne.

 

 

nie pomyliłem się ani grama a to z tego powodu ze takie info mam również z ksiazek i to jest 5 kg/s ale nie ziarna a masy omłotowej czyli ziarna ze słomą a to juz inaczej wychodzi niz w twoim przeliczeniu

 

załóżmy plon 5 t/h a stosunek słomy do ziarna na 1:1,2 (masa słomy jest 20% wyższa on ziarna - takie warunki panowały w czasach konstruowania bizonow dzisiaj slomy jest troche mniej) więc mamy 5 toz ziarna i 6 ton słomy - razem 11 ton masy omłotowej a nasze 5kg/s przepustowości teoretycznej (bo taka jest podawana w katalogach) daje nam (5*3600/1000) 18 ton na godzinę

 

18 ton na godzinę dzielimy przez plon masy omłotowej (ziarno plus słoma) = 1,64 ha/h

 

jest to wartość znacznie wyższa od osiąganych w praktyce ale jest to odniesienie do przepustowości teoretycznej którą kombajn wykorzystuje w 80% i w dodatku kombajn musi jeszcze nawracać, opróżniać zbiornik, itp itd a to są straty czasu stąd taka dysproporcja


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

marcin91 - według mojej książki było tak:

Z056 - 4,2m i 5,2m

Z058 - 3,6m 4,2m i 5,0m

Gigant - 5,8m

 

P.S sorki, że nie napisałem wcześniej, ale dane które podałem we wcześniejszym poście odnosiły się do przepustowości nie samego ziarna, ale ziarna ze słomą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
...szerokość robocza w wersji podstawowej mechanizmu tnącego wynosi 4,2m lub 5,2m. Wychodziły jakieś Z056 z hederem 5,2m? :D

 

w początkowym okresie produkcji Z050 były wyposarzane w taki heder (5,2m) ale po niedługim czasie (zapewne kilkanaście sztuk) zrezygnowano z tego dodatkowego metra a w instrukcji taka informacja została na nastepne 30 pare lat - ot polska rzeczywistość


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Tak sobie czytam ten temat i widzę, że tu niektórych co nieco ponosi...

Skupmy się może na tym co jest w temacie, a nie na dywagacjach o minionym ustroju sprowadzających się do ogólnego stwierdzenia typu: "komuna była ch*j0wa".

Bo co takie szczeniaki jak my mające po trochę ponad 20 lat (nawet jak ktoś ma 30 to i tak jest za młody) mogą wiedzieć o sytuacji i warunkach panujących w tamtych czasach, więc nie piszcie, że należało to skończyć końcem lat 80-ych, albo, że to była tandeta...

 

Jeśli chodzi o dane dotyczące przepustowości to nie zapominajcie, że wtedy zboża plonowały na ogół 'trochę' słabiej niż dziś, a te 1,6 ha na godzinę to jest możliwe w np. słabym owsie.

To są dane uśrednione dla różnych zbóż (i roślin niezbożowych - czy ktoś z Was kiedykolwiek kosił grykę??) i różnych warunków (m. in. lokalizacji).

 

rafał13113, nie jestem jakimś tam fanem Bizona, ale jeśli uważasz, że Rekord to jeden wielki syf, to życzę długiej i bezproblemowej eksploatacji Twego MDW no i oczywiście dużych rabatów na części zamienne u dealera Case'a...

 

koses ma rację, dzisiaj to dopiero robią gówniane części zamienne i używają do tego jeszcze bardziej gównianych materiałów, komunistyczne części natomiast wytrzymują (wytrzymywały...) długo i pasują na ogół bez problemów

 

Wracając do tematu, to jak dla mnie pewną wadą Bizona jeśli chodzi o serwis jest np. to, że aby wymienić pojedyncze łożysko na wale wytrząsaczy trzeba rozwalać wszystko (np. w Claasie nie trzeba), a jeśli chodzi o konstrukcję to np. to, że w okolicy silnika zmarnowano dużo miejsca (przestrzeni), które można by spożytkować na powiększenie zbiornika zbożowego, choć to wymagałoby już dosyć dużej ingerencji w korpus (wzmocnienia go).

No i kabina: niepotrzebnie jest tak wielka i ciężka, wozi się w niej tylko powietrze, a pomost jest przeciążony (no i na dodatek cały czas trzeba stać...), choć to akurat jest chyba wina tego, że do kombajnu 'cabrio' dopasowano kabinę, zamiast przekonstruować kombajn i stworzyć do niego w miarę ergonomiczną kabinę...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

K1ROVEZ - Łożysko na tylnym wale wytrząsaczy jeszcze ujdzie, ale jak siądzie na przednim wale to już czarna rozpacz...Ponoć w Claasach zamiast łożysk na tym wale są dębowe panewki...

Co do zbiornika - mógłby być większy, ale, tak jak napisałeś trzeba by było mocno zmodyfikować korpus...Mój ojciec zjeżdżając raz z małej górki z pełnym zbiornikiem postawił go "dęba" - kombajn przewrócił się na heder, a tylne koła poszły kilka metrów do góry, na szczęście tylko lampy poszły, i przedni pas blachy do klepania...Ojciec miał pełny zbiornik, sieczkarni niet

A kabina? - w miejscu drążków od hedera i młocarni można było zamontować II fotel, albo bez fotela zmniejszyć kabinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Właśnie o przednim wale mówiłem, w Claasach są drewniane łożyska składane z połowek, więc wymiana jest dziecinnie prosta.

Jeśli chodzi o przewracanie się, to w Rekordzie na moich 'górkach' nietrudno poderwać 'd*pę', bo mimo, że tylko jedno koło mi hamuje to i tak staje dęba...

Dlatego u nas większe nierówności terenu, zwłaszcza jadąc z pełnym zbiornikiem pokonuje się jadąc na wstecznym...

 

Swoją drogą to i tak dobrze się to u Ciebie skończyło, miał szczęście, że nie walnął pełnej 'przewieszki', jak ten tutaj...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

kolego K1ROVEZ pisząc że rekord to gówno jak dalej uzasadniłem w tamtym poście że miałem na myśli że za mało w nim zmieniono w porównaniu z 56 i to moim zdaniem jest największa porażka rekorda (chociaż wymieniłem największe zalety rekorda moim zdanie). czytaj ze zrozumieniem zamim zaczniesz się denerwować

 

a co do części do Ernte Meister to nie jest tak tragicznie, i dzięki za życzenie bezproblemowej eksploatacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj