Zaloguj się, aby obserwować  
jd6330

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

a moze pronar?? :):D:) skoro nikt nie argumentuje i caly temat robi sie bez sensu to czemu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Czekam aż się wypiszą Panowie i pojedziemy po ostrzeżenia bo marki to każdy umie wymieniać :)

Kto może to radzę edytować posty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Przez ~4h panowie napisali 25 postów. Wypada średnio co 16 min. A teraz minęła godzina i nic. Ani jednego :D ? Czyżby się marki ciągników skończyły?

 

 

Sorki Robert za OT ale nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kolega Skiet proponuję DF. Dobra marka ale na ceny niskie nie należy liczyć. Przykładowo co do ciągnika Deutz Agrotron X 720 to cena jego wynosi 466 .379 zł, czyli w zaokrągleniu 467 000 zł, plus możliwe dodatkowe koszty. Ale zawsze jest jakaś alternatywa jak np.: ten sam ciągnik, ale jako Same Diamond. Będzie nieco tańszy, lub zamiast Agrotrona K kupić jakiegoś JD o mocy 100 km a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zakup np.: Agrotrona X. Kiedyś cena 5020 Series o mocy 100 km wynosiła chyba 120 000 zł, ale teraz są nowe ceny.

 

Ale zawsze są jakieś alternatywy. Niegłupi pomysł jest z Pronarem, ale ja bym się upewnił jak jest z ich jakością, ale zawsze polskie.. :D

 

Crystala to chyba nie będziesz brał?


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

za 120 000 to dzisiaj nawet zetora 100 koni nie kupisz :D cene masz chyba sprzed 8 lat albo dawniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

Ale Hardcore 520ha ma aż o ból głowy przyprawia mnie ja więcej niż 100ha uprawnych i 100ha łąk bym nie chciał:D

 

Najlepiej to MF bo nie dość ,że solidna marka to także z serwisem nie trudno:D

 

A ten kolega z Polski??? Czy istnieją tak duże areały w Polsce?? Mam nadzieje ,że tak!

To chyba gdzieś na terenie Wielkopolski raczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
a moze pronar?? :D:) :) skoro nikt nie argumentuje i caly temat robi sie bez sensu to czemu nie

 

 

ty powinieneś dostać % :):) nie napisałeś ze ma to być 8140 i 1025A :) :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2
Ale Hardcore 520ha ma aż o ból głowy przyprawia mnie ja więcej niż 100ha uprawnych i 100ha łąk bym nie chciał:D

 

Najlepiej to MF bo nie dość ,że solidna marka to także z serwisem nie trudno:D

 

A ten kolega z Polski??? Czy istnieją tak duże areały w Polsce?? Mam nadzieje ,że tak!

To chyba gdzieś na terenie Wielkopolski raczej?

No pewnie że istnieją takie areały, u mnie w okolicach Wrocławia i Opola dużo jest gospodarstw 300 ha i więcej. Dużo firm z kapitałem zagranicznym ma spore kołchozy, prywatni rolnicy tez mają po kilkaset ha.

 

A tak do tematu to gość powinien brać ciągnik tam gdzie ma blisko serwis bo na takiej dużej gospodarce będą ogromne koszty przestoju w razie awarii nie można sobie pozwolić żeby ciągnik długo stał bo jest za dużo do roboty na takim areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

z tych dużych to będzie wybierał z case magnum 250 , jd 8330.

z tych małych to będzie wybierał z jd 6230, case maxxum 100, nh t6010 plus, mf 5455 dyna 4

i jak myślicie który najlepszy????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499
Ale Hardcore 520ha ma aż o ból głowy przyprawia mnie ja więcej niż 100ha uprawnych i 100ha łąk bym nie chciał:)

 

Najlepiej to MF bo nie dość ,że solidna marka to także z serwisem nie trudno:D

 

A ten kolega z Polski??? Czy istnieją tak duże areały w Polsce?? Mam nadzieje ,że tak!

To chyba gdzieś na terenie Wielkopolski raczej?

 

Sa Bracia Romanowscy a oni maja jakies 12000 hektarów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

za 430tys netto 260KM ciagnik,bedzie ciezko cos znalezc dobrego...JD i fendt w gre nie wchodza za taka cene,130KM jondeere premium kosztuje ok 345tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Przede wszystkim siemanko

 

@GSX chyba nie zrozumiales mojego prostego przeslania :) :)

 

Owszem zrozumiałem doskonale :) takie gówno warte tematy jak ten że że ktoś się radzi internautów w sprawie wyboru ciągnika dla kolegi , wujka czy chłopaka powinny być na dzień dobry zamknięte, a autor powinien otrzymać bana na tydzień. Tak po za tym jeszcze nie potrafi precyzyjnie określić co konkretnie go interesuje, jakie wymogi ma spełniać dana maszyna i z czym będzie agregatowana..... A jak ktoś potrzebuje rady w tej sprawie niech sam się zarejestruje :D i określi wszystko konkretnie :)

 

Pozdro 4 all


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po co ten Off-top... :D To nie jest dyskusja o areałach.

 

za 120 000 to dzisiaj nawet zetora 100 koni nie kupisz cene masz chyba sprzed 8 lat albo dawniej

 

Z 2001 roku za netto. Ale jak mówiłem ceny nieźle poszły w górę.

 

 

Ja bym nie brał MF. Fakt, serwis jest dostepny, ciagnik niczego sobie, ale problem w tym że chyba jedynym ich sprzedawcą w Polsce są Korbanki.

 

A poza tym MF mi kojarzy się z tą nieszczęsną licencją dla ursusa.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

malego wez Valtre N101 albo N92 lub MF 5445 albo MF 5455 sa to oszedne ciagniki co napewno mozna brac pod uwage i w 220tys netto sie zmieszcza.. Case nie chce wiec po co mu je proponujecie .. a co do tego duzego to moze tez MF lub JD albo DF.. a jak wezmnie dwa z jednej stajni to napewno bedzie mial jakis upsut wiec .. tez niech pomysli czy nie chce dwoch nowych takich samych ..

 

a czemu nie ursus? nie chcesz wspierac Polskiej firmy nic dziwnego ze potem upada jak kazdy ich nie kupuje ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'jd6330' Ja bym postawił na jego miejscu na 2 JD jest to najlepsza firma i ciągniki tej marki są bardzo dobre komfortowe i mało awaryjne posiadają bardzo dobre i proste skrzynie przekładniowe ale tez mają bardzo wysoką moc uciągu. Albo niech sobie weźmie tego 100 konnego np. Zetora Forterre 10641 (teraz nowa numeracja 105) są to bardzo dobre ciągniki też mało awaryjne i mocne mają bardzo dobry podnośnik i hydraulike , moze nie tak komfortowe jak JD i nie mają takich skrzyń jak JD ale ciągniki te są bardzo dobre też (kiedyś czytałem w jakimś czasopiśmie rolniczym ale nie wiem jakie to było ale napewno nie Top Agrar ani RPT tylko jakaś inna porównania ciągników czy coś takiego to było) że Zetor i JD mają największą moc uciągu z pośród wszystkich firma ciągników rolniczych ponieważ ich moc jest sprawdzana nie tak jak w innych firmach że sam silnik jest próbowany na moc a Zetor i JD moc ich jest sprawdzana jak silnik jest zamontowany na ciągniku z max jego wago i dlatego np. ich 100 km będzie mocniejsze niż innych marek 100km bo inni mierzą moc silnika nie zamontowanego na ciągniku tak pisało w tej gazecie mniej więcej :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Spamerzy :D Ten temat będzie tak popularny jak porównanie 936vario z 8530 :) Ciekawe jest to że ja-małorolny potrafię napisac posta, a właściciele kilkuset (kilku tysięcy) ha musza się posiłkować swoimi kilkuletnimi kolegami :)

 

 

10% za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

Czy kupując nowy ciągnik za 430 tys zł co nie jeden samochód fajny by był trzeba myśleć o serwisie...???przecież za taką kase to powinno sie przez 10 lat nie psuc i na dodatek to powinno umiec oidprawić msze po łacinie:D Może cos z Claasów by chciał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

@vixlovels claas nie ma 260km bo axion ma 230 a xerion 300 a mały musiał by być arion 510 (110km) bo axos (100km) jest za drobniutki

to zobacze co po wie na ariona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

No na ten słabszy to arion a 40 dodatkowych koni w Xerionie nie zginęło by mu tylko nie wiem po ile xerion zchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

za xeriona trzeba dać 165 000netto euro :D

 

 

no i zamuwił claas arion 510 cis i case magnum 250 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

marke obojętna o prócz ursusa :D

setka głównie w transport i myśli nad masseyem fergusonem 5455 bo ma dyne 4 (wygodna skrzynia do transportu) ale może są lepsze?

a 260 w pług 7 skib, gruber 6m, agregat 6m

Ja polecam lamborghini i deutz f mf sa awaryjnie wiecej palo niz lambo i df i duzo drorzsze czesci do mf

 

Może lepiej niech weźmie dwa nowe Casy? Lepiej mieć wszystkie ciągniki jednej marki, wtedy może liczyć na rabat jak dwa ciągniki od tego samego dilera weźmie.

A ten transport to ile ton? Bo 100 konny ciągnik może być czasem za słaby jak teren pagórkowaty, wiem bo mam 102 konie w transporcie i nieraz mu ciężko z 32-35 tonami pod górkę podjechać

Ja osobiście od case powstrzymał bym sie u mnie w oklicy jest pare case przeważnie 95 koni palo duzo ale nie zaspecjalnie chodzo mój lambo przy nich wymiata :D

 

'jd6330' Ja bym postawił na jego miejscu na 2 JD jest to najlepsza firma i ciągniki tej marki są bardzo dobre komfortowe i mało awaryjne posiadają bardzo dobre i proste skrzynie przekładniowe ale tez mają bardzo wysoką moc uciągu. Albo niech sobie weźmie tego 100 konnego np. Zetora Forterre 10641 (teraz nowa numeracja 105) są to bardzo dobre ciągniki też mało awaryjne i mocne mają bardzo dobry podnośnik i hydraulike , moze nie tak komfortowe jak JD i nie mają takich skrzyń jak JD ale ciągniki te są bardzo dobre też (kiedyś czytałem w jakimś czasopiśmie rolniczym ale nie wiem jakie to było ale napewno nie Top Agrar ani RPT tylko jakaś inna porównania ciągników czy coś takiego to było) że Zetor i JD mają największą moc uciągu z pośród wszystkich firma ciągników rolniczych ponieważ ich moc jest sprawdzana nie tak jak w innych firmach że sam silnik jest próbowany na moc a Zetor i JD moc ich jest sprawdzana jak silnik jest zamontowany na ciągniku z max jego wago i dlatego np. ich 100 km będzie mocniejsze niż innych marek 100km bo inni mierzą moc silnika nie zamontowanego na ciągniku tak pisało w tej gazecie mniej więcej :D

Ja zamiast jd postawił bym df jd siłe może i ma ale uciagu to niema wes na you jd z karzdym przegrywa zetor u mnie we wsi proksima power unia 3 po 35 na glinie wiecej sie ślizga niż jedzie obciażniki przut tył i na podnosniku trzyma a jak opusci to w miejscu stoi. B)

 

Nowy ursus teraz to to samo co landini B)

Edytowano przez jaro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj