Zaloguj się, aby obserwować  
jd6330

Dwa ciągniki, 100 i 260 KM

Polecane posty

jd6330    0

Mój kumpel który ma 520ha chce kupić dwa ciągnik o mocy 100km i 260km i nie wie jakie, ma 3 case ciągle się psują i są stare i 2 chciałby wymienić na dwa inne

100km ma się zmieścić w 220 000 netto

a 260km w 430 000 netto

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

marke obojętna o prócz ursusa :D

setka głównie w transport i myśli nad masseyem fergusonem 5455 bo ma dyne 4 (wygodna skrzynia do transportu) ale może są lepsze?

a 260 w pług 7 skib, gruber 6m, agregat 6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

mickas092@ czy twoje wszystkie posty muszą wyglądać tak samo??? Ciągle piszesz to samo i pierwszy odp. na nowo założony temat... :D reszta bez komentarza... :)

jd6330@ Za taką cene, to Twój kumpel może sobie pozwolić na prawie każdy ciągnik...

Co byś powiedział na MF 5445??? ( ok. 100KM ) i MF 8460 ( ok. 260KM)???

Czy takie ciagniki i ta firma by odpowiadały... Myśle że warto mieć obydwa ciągniki tego samego producenta, ponieważ ma się z tego sporo korzyści... Już przy samym kupnie dwóch ciągników tej samej marki można troche zaoszczędzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@daniel215 a to nie mozna sie wypytac?? :D Dziwny jestes :)

A tak do tematu np :

NH T6010 Ze skrzynią Electro Command 17x16 :) - 101 KM , max 50 km/h , (cena do wyposazenia bedzie chyba najlepsza) poza tym nie musi miec bezstopniowki do transportu :)

NH T8030 Ma cos ponad 248 min i 281 max KM :) - mozna zamontowac Super Steer , duza masa - lepszy uciag :)

Cen nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Zapytać się można jeżeli bierze się udział w rozmowie dalej... A jeśli ktoś pisze ten post x razy w każdym temacie, to o czymś to świadczy prawda... :):D

Tylko chciałem Ci zwrócić iwage :)

jd6330@ a może wiesz coś, jaką marke by ten kupmel wolał... Widze że jest za MF, a jako mniejszy 5455 byłby w sam raz... No i w cenie powinien się zmieścić... :) Nad większym trzeba się zastanowić... Dobrze by było jakby był to również MF :) 8460 lub 8470 tylko czy to Jemu odpowiada... :) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

@daniel mały massey to ok ale ten duży to wyszedł nowa seria 8600 ale nie wie czy korbanki już sprzedają, po co ma kupować taki jak zaro wyjdzie nowa seria to woli kupić z innej marki ten duży

@mickas new holland ten duży odpada widzieliśćie ten przodek taki krótki a lepiej by było mieć dłuższy przodek ma duże kawałki nie małe ale ten mały holland to ciekawy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A co ma do kawałkow krótki przodek?? Chodzi ci o to ze słabo dociazony?? :D

No to moze NH T7060 ale on ma tylko 240 Km wiec odpada :) Chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja zamiast MF 5445 wybrał bym fendta 310 vario (105 km) skrzynia bezstopniowa jak najbardziej nadaje sie do transportu i na pewno silnik lepszy od Perkinsa


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

że nie ładnie wygląda i jest dziwny

ten przodek jest specialnie krótki na małe kawałki a mu nie jest krótki przodek potrzebny woli mieć dłuższe takie jak np. jd amerynkańskie ale taki jd zmieści się w tej kasie

 

@bartus fendt 310 ma 90km min. to by musiał by być 311 vario ale wtej kasie chyba się nie zmieści przy tym euro

a po drugie ludzie będą jeżdzić więcej i dlatego nie będzie tak dużo kasy tracił ale sam też będzie jeżdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

To jako większy ciągnik mógłby być JD 8330??? Ciągniki dobrej i sprawdzonej konstrukcji... Ma jak najbardziej pozytywną opinię wśród użytkowników... Możliwość kupna z bezstopniową skrzynią AutoPowr :D Jednak cen nie znam...

bartus16@ a czemu uważasz że silnik lepszy od perkinsa??? Może coś więcej i dokładniej na ten temat...

Tylko porównując cene Fendta do MF to i tak, i tak MF wychodzi korzystniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
ja zamiast MF 5445 wybrał bym fendta 310 vario (105 km) skrzynia bezstopniowa jak najbardziej nadaje sie do transportu i na pewno silnik lepszy od Perkinsa

 

Bo ma Deutz'a ?? czy o co Tobie chodzi ??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
To jako większy ciągnik mógłby być JD 8330??? Ciągniki dobrej i sprawdzonej konstrukcji... Ma jak najbardziej pozytywną opinię wśród użytkowników... Możliwość kupna z bezstopniową skrzynią AutoPowr :D Jednak cen nie znam...

bartus16@ a czemu uważasz że silnik lepszy od perkinsa??? Może coś więcej i dokładniej na ten temat...

Tylko porównując cene Fendta do MF to i tak, i tak MF wychodzi korzystniej :)

może ze słowem lepszy trochę przesadziłem ale w moim odczuciu silniki Deutz'a są jak dla mnie bardziej godne polecenia nie wiem jak wy ale ja tak uważam


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Może Valtra N92 lub N101, tylko nie wiem czy w nich jest montowana skrzynia EcoSpeed (50km/h)...

Bezstopniówka niekoniecznie aż taka dobra do transportu (jak napisał bratus16@ :D ), ze zwykłą też można przecież jeździć...

Tylko w tym wypadku też nie znam cen... Ja osobiście wziąłbym valtre lub MF, nic poza tym... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale na Polske i tak homologacja jest na 40km/h tak wiec :D ale gadałem z kilkoma osobami co maja bezstopniowo skrzynie to uważają ze o wiele lepiej i przyjemniej nimi sie jeździ niż ze zwykła skrzy nią tak wiec sam wyciągnij wnioski :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Homologacja oczywiście na 40 , V max też 40km/h , ale przy niższych obrotach silnika, chyba ok 1600 obr/min. Jest możliwość późniejszego zdjęcia "blokady prędkosci" i wtedy leci 50... :D

Oczywoście że bezstopniowa to bezstopniowa, można powiedzieć że lepsza w każdych warunkach, ale cena... A z wymienionych narazie ciągników to tylko fendt ma... Ale wątpie że się w cenie zmieści :) Także można wyciągnąć wnioski :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Może lepiej niech weźmie dwa nowe Casy? Lepiej mieć wszystkie ciągniki jednej marki, wtedy może liczyć na rabat jak dwa ciągniki od tego samego dilera weźmie.

A ten transport to ile ton? Bo 100 konny ciągnik może być czasem za słaby jak teren pagórkowaty, wiem bo mam 102 konie w transporcie i nieraz mu ciężko z 32-35 tonami pod górkę podjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

A może tak dwa DF-y?? Agrotron K410 (99KM) 420 (112KM) i do tego Agrotron X720 (275KM).

 

Agrotron K410 44.500 EUR K420 48.329 EUR

Agrotron X720 106.723 EUR

 

Według dzisiejszego kursu 1euro= 4,37zł

K410 194 .465 zł

K420 211 .197 zł

X720 466 .379 zł

Wszystkie ceny netto.

 

Może być też tańsza opcja tych samych modeli lecz ze stajni Same albo Lamborghini :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj