Peron

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98?

Polecane posty

Peron    369

Witam. Grzeje mi się kombajn. Wszystko wskazuje na to, że chłodnice są zabite. Chce je wyjąć i porządnie wyczyścić, tylko nie wiem za bardzo jak się za to zabrać. Wszystko wskazuje na to, że trzeba ją wyciągnąć do góry, w komorze silnika. Jesli ktoś przerabiał ten temat, to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Widocznie nikt się w to nie bawił bo nie potrzebne to nikomu. Ja w swoim chłodnice czyszczę w rzepaku raz na 4dni a w zbożu raz na 3 dni sprężonym powietrzem. Wszystko wskazuje na to że tylko górą ją wydostaniesz


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Gangster dzięki za odpowiedż. Próbowałem górą, jest lużna przód/tył (silnik/bęben), ale do góry jej nie mogę wyciągnąć. Jakby chciała wyjść, to demontaż byłby bajecznie prosty. Chłodnica jest konkretnie zabita, muszę czyścić codziennie a i tak złapie temp. Jak jej nie wyciagne to muszę ją jakoś wymyć tak, bez wyjmowania. Znacie jakiś dobry środek odtłuszczający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

witam jaką wysokość ma dominator 66?? Peron jak znasz to dzieki z góry za odp. :D pilne :)

 

bo chce sobie zakupić :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucuti81    0

Tylko w górę wyjdzie chłodnica (najprościej) po odkreceniu jej trzeba jeszcze wywalic osłone wiatraka (a najlepiej cały wiatrak) a następnie powoli w górę, najlepiej jeszcze od spodu druga osoba powinna asekurowac i pomagac ruchami bocznymi itp. Od góry pamietam, że zamocowałem chłodnice na starym pasku klinowym (łatwiej ciągnąc) Chłodnice są bardzo ciasno spasowane tak więc ciężko wychodzą ale jest to do zrobienia, ja się z jakąś godzinę z nią mocowałem fakt że z 88sl ale są to podobne kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Wyciągnąłem ją dzisiaj. Ona jest od spodu przykręcona, więc żeby ją wyciągnąć, to trzeba odkręcić osłonę wentylatora, wtedy chłodnica odejdzie od tego kanału, ale żeby ją wyciągnąć, trzeba wyjąc też ten kanał, żeby dostać się do tych dolnych śrub. Chłodnica masakrycznie zabita jest. Męczę się już kilka godzin z nią, a i tak nie wszystkie kanały drożne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarx08    2

Może ktoś krok po kroku napisać jak wyciągnąć chłodnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Wyciągałem w dominatorze 86. Odpiąć wszystkie przewody zasialjące i powrtone, odkręcić osłonę wiatraka, od dołu chłodnicy są bodajże dwie sruby mocujące które należy wykręcić + mocowanie boczne od góry do silnika. wyjmujemy do góry.

Mycie robiłem następująco. Chłodnia na płask na stół, napuściłem ropy i pozostawiłem na dzień. Potem myjka z punktowym strumieniem tylko należy ustawić w okolice minimum tak aby nie krzywiło lamelek. Mycie raz z jednej raz z drugiej stronyy, wszystko powinno pieknie odlecieć. Nastepnie należy  ją odtłuścić np. Z benzyna ekstrakcyjna lub nitro ( z tego co pamiętam to 5litrów wystarczy spokojnie). I jest spokój. Oczywiście co dziennie dmuchanie przed wyjazdem w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj