Zaloguj się, aby obserwować  
yogism

Ciągniki TYM

Polecane posty

farmer120ha    2

Czasy gdy Koreńskie pojazdy robiły u nas karierę się skończyły.Ich atutem morze być pewnie tylko cena ,a co za tym idzie niestety "słaba jakość".Wątpie by w naszym kraju coś takiego skusiło rolników.Polski rolnik woli kupować maszyny zachodnie.

Zrobią jakś krótką serie i za parę lat po części do korei....He :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Widziałem takie coś na wystawie w Szepietowie, wygląd to on miał nie najgorszy i podobno dobre wyposażenie ale nie zaglądałem do środka :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

dwa tygodnie temu oglądałem go na rynku w chożelach i ogulnie fajny traktor z bogatym wyposarzeniem tylko kosztował ponad 170 tys więć jak na około 100 konny ciągnik to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Stylistycznie te ciągniki są świetne :) ciekawe jak z awaryjnością. Może ma ktoś dokładniejsze informacje o nich? :D Przydały by się też jakieś zdjęcia bo na razie mało tego.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

niom.

temat taki istnieje i prośba do MODa o połączenie wątków :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0

MODEL T 433 CAB T 503 ST T 603 ST

 

Silnik Perkins stage IIIA 404C-22 404C-22 404C-22T

Moc silnika KM / kW 42,7/31,4 50,7.37,3 58/43

Ilosć cylindrów 4 4 4

Pojemnosć skokowa ccm 2216 2216 2216

Wtrysk paliwa pośredni pośredni pośredni

Sprzęgło Jednotarczowe suche Jednotarczowe suche Jednotarczowe suche

Skrzynia biegów Synch./mechaniczna Synch./mechaniczna Synch./mechaniczna

Liczba biegów 16/16 16/16 24/24

Prędkość maksymalna km/h 33,4 33,4 35,5

WOM obr/min 540 540 540/1000

Pojemnośc zbiornika paliwa 60 l 60 l 70 l

Zasilanie elektryczne 12V/65A 12V/65A 12V/65A

Udżwig - tylny zaczep w kg 1300 1300 1937

Długosć w mm 3590 3590 3722

Szerokość w mm 1591 1591 1817

Rozstaw kół w mm 1935 1935 2100

Wysokosć w mm 2530 2530 2590

Opony przednie 8,0-16 9,5-18 9,5-20

Opony tylne 13,6-24 13,6-28 14,9-28

Cieżar w kg 2090 2090 2440

Minimalny promień skrętu w mm 3352 3352 3815

MODEL T 603 PS T 903 PS T 1003 PS

 

Silnik Perkins stage IIIA 404C-22T 1104-44T 1104-44T

Moc silnika KM / kW 58/43 89,1/66,5 99,2/74,0

Ilosć cylindrów 4 4 4

Pojemnosć skokowa ccm 2216 4400 4400

Wtrysk paliwa pośredni bezpośredni bezpośredni

Sprzęgło Wielotarczowe mokre Wielotarczowe mokre Wielotarczowe mokre

Skrzynia biegów Synch./rewers Półbiegi Półbiegi

Liczba biegów 24/24 32/32 32/32

Prędkość maksymalna km/h 35,5 40 40

WOM obr/min 540/1000 540/750/1000 540/750/1000

Pojemnośc zbiornika paliwa 70 l 125 l 125 l

Zasilanie elektryczne 12V/65A 12V/80A 12V/80A

Udżwig - tylny zaczep w kg 1937 3110 3110

Długosć w mm 3722 4110 4110

Szerokość w mm 1817 2232 2232

Rozstaw kół w mm 2100 2300 2300

Wysokosć w mm 2590 2718 2718

Opony przednie 9,5-20 13,6-24-8PR 13,6-24-8PR

Opony tylne 14,9-28 16,9-34-8PR 16,9-34-8PR

Cieżar w kg 2440 3685 3685

Minimalny promień skrętu w mm 3815 3700 3700

 

tu macie opisane je


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Witam!

Słyszeliście o nowych ciągnikach rolniczych TYM??Może ma ktoś już taki sprzęt??Jeśli tak to jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

TYM TRACTORs na krajowym rynku

 

Firma Tym, z siedzibą w Seulu, założona została w 1960 roku i ma prawie pięćdziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu, produkowaniu i dystrybucji najwyższej jakości ciągników i wyposażenia rolniczego.

 

Wszystkie traktory z fabryki TYM korzystają z najlepszych osiągnięć branży przemysłowej.

 

TYM oferuje szeroką gamę produktów - moc silników rozciąga się od 23 do 100 koni mechanicznych. Większość modeli wyposażona jest w ogrzewane kabiny i klimatyzację. Niektóre posiadają hydrostatyczną skrzynię biegów.Ładowarki i koparki dostępne są do każdego typu ciągnika.

 

TYM jest prężną i ciągle rozwijającą się firmą z dynamicznym oddziałem R & D powstałym, aby pomagać w sprzedaży.TYM odpowiada potrzebom wciąż zmieniającego się rynku.

 

Na rynku amerykańskim firma pojawiła się po raz pierwszy w 1999 roku wypuszczając swoje traktory pod marką Mahindra,później Millenium i Skorpion. Następnie, przez kilka lat ich sprzedażą zajmowało się OEM.

Pod swoją nazwą Tym rozpoczął sprzedaż w USA w 2001 roku. Rok później pojawiła się na rynku kanadyjskim.

 

We wrześniu 2004 roku z połączenia TYM i TYM-USA powstała firma DBA TYM TRACTORS działająca na amerykańskim rynku.TYM posiada i zarządza dwoma centrami dystrybucyjnymi w Stanach Zjednoczonych: w Redmont, powstałym w 2001 r, i w Wilson, najnowszym, mierzącym 10 000 metrów kwadratowych obiekcie, gdzie mieści się siedziba główna.

 

TYM inwestuje nie tylko w rozwój technologiczny swoich produktów , lecz również w działalność serwisów dystrybucyjnych na całym świecie.W Ameryce Północnej TYM jest obecnie najszybciej rozwijającą się firmą w swojej branży.

 

To tyle wyczytałem o tej firmie w necie i to jest cytat z www.rolnictwo.agro

 

Tutaj może sobie obejrzeć dwa filmiki: TYM TRACTORs na krajowym rynku - rolnictwo.agro.pl

 

Oglądałem TYMa na wystawie w Sitnie i cóż za tańsze pieniądze, postawił bym go w jednym szeregu co FOTON, Kioti...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

cena jest podobno na poziomie 178000,00 zł za 100kM i wyposażenie ciągnika, jakość wykonania,

niezawodność jest porównywalna z McCormickiem CXem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma lub widział go w pracy?


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem je na AgroShow i rozmawiałem z przedstawicielem handlowym i mówił że rolnicy, którzy go zakupili nie mówią złego słowa na maszynę,ale to normalne, że zachwalają reprezentowany produkt. Siedziałem w tych ciągnikach i uważam iż trochę mało miejsca w środku.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

TYM to dość ciekawy ciągnik, kabina nie odbiega od zachodnich przodowników w dziedzinie ciągników. Stylistyka maski jakaś taka typowo dalekowschodnia. Silnik i przekładnia w tych większych odpowiada standardom, ale podnośnik i rozstaw osi, jakoś nie pasuje mi do 100KM maszyny. Chyba, że tratujemy 1OO koni ze wschodu, jak 80 koni z zachodu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kafarek1123
      witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.
    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj