Zaloguj się, aby obserwować  
dzigit

valtra a95 czy n95

Polecane posty

dzigit    1

Witam gospodarze na 25h gospodarstwie w którym moim najsilniejszym ciągnikiem jest jak dotychczas zetor 7211. Zastanawiam się teraz nad kupnem valtry o mocy nie przekraczającej 95km a nie mniejszej niż 80. według mnie valtra a85 była by odpowiednia (dość proste wykonanie). Podobno jest ekonomiczna w porównaniu do j d i serwis kosztuje coś koło 1400zł gdy do jd 5720 2800 zł wiem to od znajomego rolnika. Więc prosił bym o doradzenie jaki ciągnik wybrać, z jakim wyposażeniem, i o plusy i minusy tych ciągników. Dla mnie plusem a95 jest kabina z płaskimi szybami, ponieważ posiadam same rollera 50 w którym zbiłem szybę masztem i kosztuje 1200 zł nowa (drzwi 2500) a do zetora jest większa i kosztuje 80 zł. podoba mi się również rozmieszczenie dźwigni i przełączników. był by to ciągnik ciężki jak na moje gospodarstwo. W nazwie tematu pomyłka sry. chodzi o valtre c90 i a85


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale to nowy?

Bo serii C już nie ma w produkcji :D

Z nowych to masz do wyboru A82 [88KM] albo nową N82 [88KM- silnik ten sam co w serii A].

Seria A uchodzi za wytrzymałą ale prostą konstrukcję.

Jeżeli szukasz ciągnika z bajerami to wtedy N82 ponieważ wyposażenie ma te same co większe N'ki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

ale w tym a 82 też chyba jest ehr takie tam. A wyszła by chyba sporo taniej. Jak macie namiar na jakiegoś dilera na lubelszczyźnie do poproszę. Ja siedziałem w valtrze a92 na pokazach i sprawia bardzo przyjemne wrażenie. A chyba kabina a92 i a 82 się nie różnią.


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Wersja A to cała mechanika, a N doposażona w elektronikę :D Nie ma Valtry n95, jest Valtra N92, czemu akurat wybierasz Valtre A ?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

jaszcze nie wybieram. Chciałem wysłuchać opinie innych i dopiero wybrać. a cenowo to jaka by była różnica?


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1

kolego ja bym na Twoim miejscu bral serie N, inne rowaiazania wiekszy wydatek pompy, wiekszy udzwig. Jesli chcesz kupic taki ciagnik to pewnie myslisz o powiekszaniu gospodarstwa. A wiec maszyny tez pewnie wieksze, wersija A chyba nie porodzi sobie z zestawem uprawowo siewnym, w katalogach ma podane 3300kg udzwig, wersja N przy tej samej mocy okolo 5600kg. A jesli chodzi o dilera na lubelszczyznie to masz w Zamosciu "ŚWIĆ"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

a jakie ma wany i zalety według was valtra z serii n ?


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja się nie spotkałem żeby komuś się Valtra N psuła, wogóle żeby jakaś Valtra ciepriała na jakieś usterki :)

N82 to ma silnik z A82 a 'tył' z większych modeli N :D

Więc o spalanie to się pytaj tych co mają A a o resztę podzespołów tych co mają N :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

pług, agregat, głębosz, i jako ciągnik transportowy na nie dalekie odległości np wozić buraki na pryzmę bo na dalsze to jednak 7211 nie zastąpionyxD. to był y po prostu ciągnik do najcięższej pracy bo jednak zetor przy głęboszu to w dupe dostaje


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jaki pług? Jaki agregat? Jaki głębosz? Bo to istotne. Jaka u was ziemia ciężka czy lekka? Są górki czy teren płaski? Wydaje Ci się ze nie będziesz nią śmigać na większe odległości :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem w naszych okolicach są górki i to nawet duże a gleby średnie czasami gliny. Więc ciągnik powinien mieć zapas mocy.

 

Jeśli się nie mylę to ma głębosz 3 łapowy a firmy nie pamiętam.

Pług 4x30 lub 35 zagonowy


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

Nie mylisz się :D ale wydaje mi się że te pługi 4 to by już przy małe były do 88 konnego silnika nawet na nasze górki. A to czy będę jechał nią gdzieś dalej to zależeć będzie od komfortu jazdy, bo te nowe ciągniki to jak żaba na dołach podskakują, choć faktycznie to nie zetor z miękkim przodem. Agregat aktualnie posiadam na bronie 2,8 to też by był za mały.


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę się mylić jak mieszkam 500 m od ciebie ;p

Jeśli zostawiłbyś 7211 to maszyny by zostały do niego. Ado nowego i tak musisz nowy pług i agregat. Pług to myślę że zagon 4x40 by styknął. A zapas mocy musie mieć na górkach żeby dobrze radził sobie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

A czy ktoś z was użytkuje Valtre N92, bo mam w planach zakup takiego ciągnika :D ???


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja mam MF4455,101KM-TIER-3 to jest Valtra ze znaczkiem MF


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

MF4455 i do niego mam

Ares L/R 3,0

Poznaniak 3,0 THS (talerzowy)

Gregoire-Besson RC4 (3+1)

Kret 3 S

Kos 2,6 S

Stoll Robust F30 HDPM

MX 850 H

Metaltech DB 8000 szt.2

(zdjęć jak na razie nie porobiłem-no ale postaram się to nadrobić)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

I jak sobie radzi MF w pługu GB orzesz na 4 skiby??? A jak z przyczepami ciągasz 2 czy jedną MF-em, z jakiego programy korzystałeś kupując te maszyny i MF-a???

Pozdrawiam !!! :D


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Park maszynowy może zostać. Będziesz szybciej jeździł po prostu :D . Bo to nie jest tak łatwo kupić większy ciągnik i od razu maszyny do niego :) . Ja polecał bym Ci serię N. I na pewno przydał by Ci się przedni tuz. Sama Aśka może być za lekka gdy w przyszłości pomyśli Ci się agregat upr-siew. Seria N większa gabarytowo i wagowo. Dodając jej przedni tuz w przyszłości kupując upr-siew nie będziesz sie bał że ciagnik będzie tańczyć przy ruszaniu.

 

Jaką kwotę masz w planach poświęcić na ten cel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@farmerak Pług idzie na 4 skiby na szer.165cm w tym roku przestawię go na 180cm. i sprawdzę jak MF będzie dawał radę.Przyczepy ciągam przeważnie dwie (ze zbożem,marchwią past.,obornikiem).Przyczepy z SPO(i prasa Sipma kostka)natomiast MF-a i pozostałe z PROW nabór 2007.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprzętem to ciągnik na początku i tak nie był by obciążony więc na dotarciu mógł byś z nimi pracować.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj