kazikow

Przyczepy rolnicze Wielton Agro z Wielunia

Polecane posty

RobertM    0

Czy ma ktoś z was aktualny cennik Wieltona,chodzi mi głównie o PRZYCZEPA ROLNICZA TANDEM PRC-2/W10 jest to przyczepa Tandem o ładowności 10ton. :P

46 000 zł netto + 2200 zł plandeka + 1290 zł koło + 370 zł pomost roboczy + zaczep 890/1650/2100 zl (obrotowy/automat/automat

 

Zapowiedź Polagra.

Zdjęć nie przysłali mi na e-mail mimo zapowiedzi :)

Jakich zdjęć potrzebujesz? Pisz agro@wielton.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Wysłałem do Wieltonu e-mail z zapytaniem o ich plany rozwoju maszyn rolniczych, otrzymałem mail powrotny

Cytat

Witam

 

W chwili obecnej mamy w sprzedaży przyczepy z obrotnicą PRS-2 oraz PRC-2 (tandem) o ładowności od 6 do 14 ton, wymiar paletowy w standardzie od 8 ton w górę. Ofertę produktów dla rolnictwa poszerzyliśmy o przyczepę skorupową o ładowności 18ton oraz przyczepę budowlaną wykonaną ze stali Hardox również o ładowności 18ton. W chwili obecnej jesteśmy w trakcie przygotowań do targów Agropremiery w Poznaniu gdzie pokażemy nasze nowości czyli skorupę i najprawdopodobniej rozrzutnik obornika lub beczkę asenizacyjną. Już w lutym wprowadzamy do sprzedaży rozrzutniki obornika 9 i 13 ton (na tandemie lub na pojedyńczej osi w zależności od potrzeby klienta jak również beczki asenizacyjne o pojemności 7000L, 10 00L i 14 000litrow. Odnośnie przyczep 3 osiowych, z początkiem marca pokażemy taką przyczepę z obrotnicą o ładowności 20ton, jak również wózek dolly jednoosiowy do ciągnięcia naczep po polu.

 

W załączniku zdjęcia tandemów do końca przyszłego tygodnia postaram się dosłać zdjęcia rozrzutnika i beczki.

 

 

 

pozdrawiam

Który jest zamieszczony na forum (strona 7 tego tematu). Załącznika nie dostałem do tej pory. nie chodzi tutaj o Mnie ale o wszystkich userow, bo nie tylko Ja czekam na te zdjęcia oraz co tu ukrywać dane techniczne produktów z logo wielbłąda. Aktualnie mam pilne wydatki w innych dziedzinach niż rolnictwo a w dodatku kredyty cisną, ale w przyszłości i to nie takiej dalekiej bo koniec tego roku jest plan nabycia przyczep rolniczych o ładowności powyżej 14 ton w ilości 2 sztuk, także przyczepa o ładowności 20 ton była by ciekawym rozwiązaniem.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja mam takie pytanie może częściowo nie w tym dziale powinienem się spytać w przepisach, ale moje pytanie dotyczy przyczep: czy ja dobrze kojarzę że dwóch przyczep na tandemie nie podczepię muszę najpierw tandem a potem normalną??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie wiem czy to jest w przepisach zabronione, ale my raz tak zrobiliśmy i to czyste szaleństwo (2x16t), pierwsza przyczepa jest przeciążona, przez docisk dyszla drugiej przyczepy. Taki system mam oooooooooogromny promień skrętu, a poza tym ciągnik rwie do góry, pierwsza dociskana przez drugą podnosi swój przód :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Przecież za takie coś z miejsca do więzienia powinni was wsadzić! Chyba jesteście niepoważni...

Nie macie wyobraźni czy co? Przyglądał się ktoś może jak wygląda zaczep z tyłu na tandemie, przecież on nie jest przystosowany do drugiego tandemu z tyłu, ma pewną wytrzymałość na uciąg ale na pewno nie na docisk w pionie... Trochę rozsądku!

aż się wkurzyłem :P


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Trzeba było raz tak przejechać to przejechaliśmy, przecież nigdzie nie napisałem, że tak jeździć wolno.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Po prostu nie chce żeby takie eksperymenty się źle kończyły i dlatego się tak wkurzyłem...

 

@LowRider

Może i takie można ale zauważ, w który miejscu znajduje się przednia burta, a w którym miejscu rozpoczyna się oś; Ogromna masa spoczywa na zaczepie. Nie pochwalam takich rozwiązań, bezpieczeństwo przede wszystkim (dalsza dyskusja na PW)

 

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a więc koledzy nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie... czy dwie przyczepy na tandemie to jest zabronione w przepisach czy tylko nie jeździ się takim zestawem bo to niebezpieczne??....


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z technicznego i konstrukcyjnego punktu widzenia się tego nie zaleca. Producenci nie przewidują takich zestawów.

 

Nowe info lokalny diler maszyn, oferujący przyczepy marki Warfama, Wielton, Pronar, oświadczył, że obecnie sprzedają wyłącznie Wielbłądy, bo na inne przyczepy nie ma chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dziś otrzymałem e-mail z Wieltonu z danymi technicznymi i wyposażeniem (dostępne na priv dla zainteresowanych zakupem). Posiadam także zdjęcia, dodałem do galerii ale jeszcze nie zostały zaakceptowane.

Trochę "wiedzy przekazanej"

Wielton produkuje 120 przyczep miesięcznie.

Magazyn zawiera 2000 ton stali podawanej automatycznie przyssawkami na lasery.

Zdjęcia zrobione przez Wielton, mogę przesłać na pocztę, jeśli jest ktoś zainteresowany.

Wóz Asenizacyjny, Rozrzutnik i przyczepy


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja wieltona kupiłem 10 tonowego rok temu, kolega zamówił z nowego rocznika już 2010 i mi tłumaczy że przyczepa z roku 2009 a 2010 o ładowności 10 ton różni się. mianowicie ta z 2010 ma być o 12 cm szersza... to chyba i pojemność by się zmieniła?? a wy coś wiecie na ten temat, czy to po prostu wymysły sprzedawcy i łatwowierność kolegi?? czy może jest coś na rzeczy??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Ja jeżdżę codziennie koło wieltona i dziś widziałem że mieli podajże 2 6 ton żółta i bordowa i 8t czy 10t żółta na lawecie, gdzieś je wywozili


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

oprócz wozów asenizacyjnym pod koniec roku będą i rozrzutniki... wielton agro to bym dla firmy strzał w 10!!


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Na stronie Wieltona, już są specyfikacje nowych przyczep, wózka dolly 1-osiowego i wozu asenizacyjnego. Zna ktoś cene dollego? i przyczep skorupowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

No 8 km do Wielunia mam a jakoś nie pomyślałem by wpaść do wieltonu i zerknąć co tam mają, Ale narazie czasu brak to musze na stonie przejrzeć B) I dzięki za przypomnienie ego tematu bo 1-szy raz go czytam B)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Rozmawiałem w Bednarach z przedstawicielem Metal-Tech. Był pełen zdziwienia ,że uważam przyczepę Wieltona za dopracowaną, skoro Wielton ramy nie ma z pełnego profilu. Taką ramę jak Wielton to oni mieli kilka lat temu i odeszli od tego, bo pełny profil daje większą stabilizację. Porównywałem później ramy w innych firmach (zasław, pronar, itp) i reszta też miałą pełny profil. Co sądzicie o tej wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ciężarowe przyczepy zachodnich marek mają ramę z 2 teownika czyli tzw szyny takie obrócone H i jakoś wytrzymują tak samo naczepy mają takie ramy. A gadał tak bo chciał Ci sprzedać Metaltecha.

 

Zna ktoś cenę wózka dolly jednoosiowego oczywiście Wieltona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Moim zdaniem dwuteownik będzie groszym* rozwiązaniem od profilu zamkniętego z bardzo prostej przyczyny , profil zamknięty o porównywalnej wytrzymałości do dwuteownika jest bardziej jakby to powiedzieć :huh: jest bardziej wytrzymały przy zmiennych obciążeniach nie mam na myśli tu siły tylko kierunek/wektor czy jakoś tak . Dwuteowniki powszechnie są stosowane w budownictwie dla czego pownieważ tam jest jeden kierunek obciążenia z góry na dół tak jakby a w przyczepie jak stoi nie jedzie to też w jednym kierunku ale np jak sie zacznie wyprawiać warjacje na polu noto już troszke więcej się zaczyna dzieać i tak nawiasem mówiąc dwuteownik jest ma tańszy procesz technologicznej obróbki od profilu zamkniętego (koszty koszty panowi tną gdzie się da i na czym się da i później ciemnote wpychają)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja tylko piszę co zaobserwowałem, auta ciężarowe mają ramę z ceownika i też dużo naprężeń wytrzymuje. Zresztą stare polskie przyczepy mają ramę z ceownika moze zachodnie z tamtego okresu też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Większość naczep nawet tych do żwiru jeżdżących w trudnym terenie ma ramę z dwuteownika. :blink: Zresztą to co w przyczepach nazywa się pełnym profilem to zaspawany ceownik, a nic gorzej nie przenosi naprężeń jak spaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj