kazikow

Przyczepy rolnicze Wielton Agro z Wielunia

Polecane posty

lysyrolnik    17

Heh jak tak dalej pójdzie, to wszelka logistyka w gosp. będzie obsługiwana przez maszyny z logo Wielbłąda :) (W końcu tylko 13km do samej fabryki mam :) )


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Niekoniecznie jeśli MT i pronar polepszą się by konkurować z Wieltonem to nie zdominują rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@lysyrolnik

To powinieneś sam gorące niusy przekazywać. :) Jakieś tajne wyprawy z aparatem... cool.gif

 

@dawidg2

Pronar musiałby sporo zmienić, przez co cena by wzrosła, więc... ludzie wybraliby by produkt lepszy, a nie wiele droższy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zauważcie, że jak Wielton produkuje ponad 6 tyś pojazdów rocznie to materiały zamawia taniej, z tego co pamiętam to robot spawalniczy ma magazyn (własny) z blachami o ładowności 100 ton!!! Z automatyzowana linia produkcyjna gilotyny, prasy krawędziowe, roboty spawalnicze i lakiernicze robią swoje, jak ma się sprzęt i dobrą kadrę konstruktorską to sprzęt musi wyjść dobry. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby rozrzutnik był gięty z jednego arkusza blachy i tylko przednia ściana była by w prasowana i zespawana.

Dawid Wielton zainwestował w ciągu ostatnich 3 lat ponad 25 mln w sam sprzęt do produkcji więc Pronar i Metaltech musiały by mocno się zmodernizować, żeby ich dogonić. Wieluń chce być 3 producentem pojazdów ciągnionych w Europie po Schmitz i Krone, teraz jak dobrze pamiętam jest 5 albo 6.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Hmm no o takich wieściach niewiedziałem. Ale to dobrze że mamy takiego producenta przynajmniej inaczej nas postrzegają w innych krajach. Jeszcze powinni przyczepę hakową do kontenerów robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzieś czytałem, że Wielton ma prasę cylindryczną(chyba tak się to nazywa) i mogą robić skorupę o dł. +/-12 metrów z jednego arkusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To jest prasa krawędziowa

Wyglądają tak. Nacisk 100t na metr. :blink Robi wrażenie. Dokładnej długości nie znam ale chyba ma 10ma, mam to gdzieś w Transport TM poszukam i napiszę.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Co do dobrego i taniego .Poza rolnictwem zajmuje się stolarstwem i jak klient przychodzi i mówi ,że chce drzwi dobre i tanie

to się go pytam poco mu dwoje drzwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pisałem to z dużym przymrużeniem oka, bardziej chodzi o bardzo dobry stosunek jakości do ceny. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Ładne mają te przyczepki, jednak na razie zostanę przy swoich hl-kach chyba że trafi sie jakiś finansowy bonus..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

@Bobek_Farmer co do tej prasy to masz racje:) Ja do Wieltona mam 30km. Ale aktualnie 10min drogi pieszo :)


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Czy ma ktoś z was aktualny cennik Wieltona,chodzi mi głównie o PRZYCZEPA ROLNICZA TANDEM PRC-2/W10 jest to przyczepa Tandem o ładowności 10ton. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dawidg2wstawił kilka dni temu

Edit link już nie aktywny :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertM    0

Jeżeli chodzi o województwo Mazowieckie to orientujecie się może kto jest dealerem?

Piomar Agro-Tech Grójec

Agroma Ciechanów

Techpom Krzywonoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rol-Brat Żabin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zapowiedź Polagra.

Zdjęć nie przysłali mi na e-mail mimo zapowiedzi :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mi w czwartek nie wypaliła jazda. zastanawiam się czy dziś jechać ale pewnie mi się nie będzie chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

powiem szczerze nie podobają mi się te skorupowe, ale zastrzegam może zmienię zdanie jak na żywo zobaczę :D


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Niema co patrzeć na wygląd najważniejsze aby były wytrzymałe,solidne i cenowo nie odstraszały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eo1    0

Panowie mam pytanko? Mam zamiar kupić przyczepę Wieltona Tandem PRC-2/W12. Z tym że czasami przydałby się szerszy rozstaw około 10 cm pomiędzy kołami. W standardzie jest 1900 w połowie szerokości opon. Co daje pomiędzy oponami 1515 mm. Myślicie, że dałoby się w jakiś sposób zwiększyć ten rozstaw o 10 cm? Szerszy rozstaw potrzebny jest mi do używania przyczepy w międzyrzędziach na plantacji wierzby energetycznej. Zastanawiałem się nad Metaltechem TB 10000 tam rozstaw pasuje. Z tym, że Wielton bardziej do mnie przemawia. Mam wrażenie, że są mocniejsze i dokładniej wykonane. Pozdrawiam.


"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Felgami możesz to zmienić inny offset i po temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Widział ktoś może, ten rozrzutnik i wóz asenizacyjny Wieltonu? Mieli przysłać zdjęcia i cicho sza :P:(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj