MarioS

Poznaniak

Polecane posty

daniel373    5

Mam poznaniaka T z 2007 roku ale to chyba to samo jesłi chodzi o trawe to nic nie zmieniałem tak samo jak zborze na skrzyni od 3,5 do 5 i wychodzi od 20 do 35 kg\ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Podepnę się do tematu. Chcę w poznaniaku 2 przerobić docisk redlic z obciążników na docisk sprężynowy. Czy ktoś to robił, gdzie mogę dostać kompletne sprężyny ? Drugie pytanko to czy jeśli mam zmieniony rozstaw rurek tzn. drugi rząd rurek jest oddalony od pierwszego o jakieś 10cm więcej niż w oryginale (żeby się nie zapychało), to czy mogę założyć rurki plastikowe i styknie z długości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Z tego co się orientuję to ze sprężynami nie będzie kłopotu, gorzej z dostaniem tych płaskowników które są zamontowane wewnątrz sprężyn.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Z rurkami nie bedziesz miał problemu, tylko załóż te na 4 wysuwy, pocieszę Cię, jedna 11zł kosztuje...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Ups, szukam na cztery wysuwy takiej plastikowej i nie mogę nigdzie spotkać, w grene również sprawdzałem i mają na trzy. Gdzie mogę nabyć te dzielone na cztery części. Jeszcze jedno, chcę zamontować sobie w poznaniaku 2 czujnik optyczny żeby wiedzieć, że kończy się zboże. Na jakiej wysokości i w którym miejscu go założyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

W kutnie jak robili nam skrzynie to kupiliśmy takie.

A czujnik tak załóż jak ten pierwszy :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Co zrobić żeby się nie zapychało i dobrze zagarniało - najlepiej kupić nowy.

Ale na poważnie - chcę podzielić bronkę na dwa lub na trzy (tak jak w amazonce)żeby lepiej kopiowało teren i wydłużyć trzy skrajne redlice od miedzy? Czy to pomoże?

A ile kosztują te czujniki optyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Jak wydłużysz ramiona na których zamocowane są redlice w drugim rzędzie(tzn. przetniesz je i wstawisz płaskowniczek, następnie zespawasz)to przestanie ci się zapychać między redlicami, co do zagarniaczy mam zamontowane najpierw oryginalne, a potem od famarola takie gęsie stopki - zagarnuje i d e a l n i e, nie znajdziesz za siewnikiem ziarenka na wierzchu. Oryginalne mają marny efekt roboczy. Co do czujnika nabyłem takowy za 55zł plus wysyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

O ile przedłużałeś redlice? A co z rurkami bo z tego co czytałem wcześniej to potrójne nie starczą a poczwórne trudno kupić.

Oryginalne zaganiacze to porażka wystarczy ze masz delikatny garb na polu, bruzda i ziarno leży na wierzchu a od miedzy to już całkiem do kitu (dodam że sieję uprawowo-siewnym).

Piszesz że masz od famarola tzn na tej samej belce czy masz drugą belkę ile kosztują te famarola za sztukę. a co jeżeli masz bruzdę - też zagarniają? Ja mam taki plan żeby przeciąć starą bronkę w jej miejsce założyć profil 4*4 pogrubiany, następnie na tum profilu przyspawać dwa wahliwe uchwyty i dopiero na tych uchwytach założyć te pocięte bronki (chyba właśnie wymienię sprężynki na famarol).

napisz coś o tym optycznym ew. jakiś link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Więc zagarniacze famarol ala gęsie stopki możesz zobaczyć w sklepie grene(znajdziesz w częściach do siewników), tam kosztują 13zł/szt, natomiast robione są gdzieś koło Turku i producent sprzedaje je po 4zł/szt, właśnie zamówiłem kilka sztuk na zapas, prze znajomego który gdzieś w tej okolicy mieszka i mi wyśle.Mój poznaniak lata również przy upr./siew. Ja mam przedłużone o jakieś 10cm mocowania tylnych redlic(zmierzę jutro to wyedytuję i podam Ci dokładnie), rurki mam 3 częściowe typ długie około 9zł/szt., pewnie 4rki były by lepsze - można by dalej odsadzić drugi rządek.Co do czujnika optycznego jest ten temat poruszony w innym dziale(bodaj elektronika w rolnictwie) i tam jest podany link do aukcji.

Ok zrobię fotkę, stopek wchodzi dziesięć i mocowane są na rurce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

A ile sztuk tych gęsich jest potrzebne na 2,7 i czy można je zamocować na starej belce czy trzeba jakieś specjalne mocowania. Gdybyś mógł wrzucić foto to by mi się trochę rozjaśniło odnośnie mocowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

opisz więcej o siewniku szer.robocza


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Jak ustawiacie Poznaniaka zeby wysiewał ok 200kg/ha pszenicy?

w tym roku na C-3 ok. 206 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Szerokość Robocza 2.7m

 

@lonski: C-3 ustawiałes i na przekładni bocznej duże na duże koło przestawiłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Tak duże na duże czyli wysiew normalny, położenie den na 1 ząbek, zastawki na 3 od dołu. Pokręć 19 razy dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

a jak zrobie polozenie den na 2 ząbek to wiecej wysieje? zastawki na 3 od dolu czyli bardziej zamkniety??wydaje mi sie ze powinien byc na 3 od góry,bo mam grubą pszenice.jak zrobiłem na 2 od gory to ledwo co leciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a jak zrobie polozenie den na 2 ząbek to wiecej wysieje? zastawki na 3 od dolu czyli bardziej zamkniety??wydaje mi sie ze powinien byc na 3 od góry,bo mam grubą pszenice.jak zrobiłem na 2 od gory to ledwo co leciało.

A zaskoczę Cię, mniej wysieje...

 

 

 

Jestem na bieżąco -w tym roku powiedzielismy ze juz nie zrobimy takiej fuszery jak w zeszłym, dokladnie to 19,7 raza powinno się przekręcić -ja kręciłem na 19,5

 

Denka nie dociskają ziarna ro rolki i mniej wysieje... Pszenica siewna, a swoja zaprawiana na mokro to różnica ponad 70kg/h we wysiewie :)

 

W tym roku poznaniak zapięty pod agregat i przed kazdym wyjazdem próba, przekręci się ponad 19obr kołem i to jest wysiew na jeden Ar


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

To zastawki na 3 od góry, i połozenie den na 1 czy 2?

 

Czyli będzie 19 obrotów kołem x 100 i wyjdzie ile wysieje na hektar.To ja bym musiał mieć ok.2kg z 19obr. żeby wyszło ok.200Kg/ha

 

dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Tak ok. 2 kg na 19 obrotów to powinno ci dać 200 kg na ha - den spróbuj na 1 - ja mam u siebie na 1 i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Tylko że te 19 obrotów koła przy próbie kręconej nie będzie odzwierciedlać ilości wysianego materiału na polu.

Zmierz obwód koła i pomnóż razy 19obr, następnie zaznacz na kole kredą znak i wjedź siewnikiem w pole na którym będziesz siał(jeżeli osobno uprawiasz to najpierw upraw pole ,jeżeli z agregatem to nie musisz uprawiać) zaznacz kołkiem miejsce zetknięcia koła(ze znakiem z kredy)a następnie przejedź siewnikiem po polu a druga osoba niech liczy obroty koła na polu.Jak koło obróci się 19 razy w miejscu zetknięcia się znaku na kole wbij drugi kołek i zmierz odległość jaką przejechałeś siewnikiem na pewno nie będzie taka sama jak pomnożenie 19 obr.kola razy jego obwód.

jak będziesz miał te dane to podpowiem co dalej zrobić abyś wysiał te 200 kg nie teoretycznie tylko faktycznie.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dlatego kręce okolo 19,5 obr

 

 

Piszesz o poślizgu koła i masz rację :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poślizg koła jest zależny od gleby, jak ktoś ma piasek to wiadomo, że wyjdzie mniej. My patrzaliśmy na prędkość koła w siewniku, to różnice w ilości impulsów dochodzą do ponad 10% na niekorzyść lekkiej ziemi. Na zwięzłych stanowiskach prędkość jest właściwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

U mnie teoretyczny obwód kola wynosi 1,75m ,czyli 10 obr kola powinno dać długość przejazdu 17,5m(teoretycznie) ,jak wjadę siewnikiem w pole i przejadę 10 obr koła to odległość ta wynosi 20,80m czyli muszę zwiększyć dawkę wysiewu o 15.38%


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj