Zaloguj się, aby obserwować  
Raczo

Poczatki na hali udojowej...

Polecane posty

Raczo    20

Jak to jest gdy pierwszy raz doimy krówki na hali? Czy to będzie jedno wielkie piekło? Po jakim czasie zwierzęta się przyzwyczaiły i nauczyły same wchodzić na dojarnie? Pozdrawiam i liczę na wyczerpujące :wacko: odpowiedzi :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

w sasiedniej wiosce jak otwierano obore na 70krów poczatkowo wstawiono 45 to było wynajętych 5 osób do zaganiania, 5 krów wpychano jakościagnikiem an hale, a 3 całkiem recznie musieli doic czy cus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No to widać, że za wesoło nie będzie :wacko:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

dacie radę..ile masz sztuk?


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

u mnie to trwało ok 2 tyg i krowy sie nauczył, a druga sprawa po przeprowadze pierwszej nocy jedna krowa mi padła na zawał...chyba sie przestarszyła tego budynku


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Na początku będziemy doić tyle krów co mamy czyli około 25, ale obora jest przewidziana na około 50 sztuk. Prawda, że na tandemie krowy się szybciej przyzwyczajają niż na rybiej ości? Czy nie ma różnicy? Jak te krowy będą wchodzić na tą dojarnie tak jak u nas byki na samochód no to będziemy doić te 25 krów gdzieś ze 4 godziny.

@witek no to miałeś niezłą niespodziankę z tą krową :wacko: mam nadzieje, że mi żadna nie padnie.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Człowieku nie mysl że to będą jakieś katusze, na początku rzeczywiście wchodzą ciężko, u nas najgorzej było ze starszymi krowami. A teraz to nawet gdy jałówka się wycieli to 2-3 razy ją wegnasz i będzie wchodzić :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Też słyszałem, że jałówki uczą się szybciej


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

bo młode szybciej przyzwyczaisz,a starą krowę która stała w starej oborze ileś tam czasu to już trudniej odzwyczaić.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom tak młodzy zawsze łatwiej wszystko "łapie"...ale jak juz bydło i ty sie przyzywczajsz nie bedziesz juz nigdy chciał przejsc na zwykła obore....tylko jak pisałem trzeba miec sie na bacznośc jak krowy odaje z siebie to co jej nie potrzebne....heheh trzeba szybko uciekac:)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Wtedy to w nogi :P w rybiej ości chyba jest jeszcze gorzej niż w tandemie pod tym względem :wacko:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom fakt ale na szczescie sa dwa wyjscia i szybko moza uciec...ale napewno bedziesz zadowolny...kazda hala udojowa jest lepsza jak system banikowy czy rurociągowy


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

nom ja raz widziałem w popeeerowskim gospodarstwie na prusach jak krowa dawała odłamkowym a był kąt rybiej osci 60stopni i doiki zakładało sie miedzy nogami to wtey były przygody... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

mnie tez straszyli ze bedzie tak ciezko ale jakos nie bylo 3 krowy mialy opory to wciagnelismy je na lince.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Założy sie jakiś płaszcz przeciwdeszczowy czy coś i jak będą strzelać to wtedy padnij :wacko: :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom jak bedzie odbry diler to da takie płaszcze ja dostałem z logo westfali...i jak narazie tyle lat i jeszcze sie nie zniszczyły


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ten diler co zamówiliśmy u niego tą hale jak był u nas coś mierzyć to przywiózł za free jakieś środki do pielęgnacji wymion ( nawet nie były zepsute, ani po terminie :P ). Może i jakiś płaszczyk da :P . W końcu trochę kasy taka hala kosztuje to jakieś gratisy powinny być :wacko: .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Jeśli tak to spoko....widaci ze człowiekowi zalerzy na klijęcie...a nie ma co sie ukrywac jakie by te gratizy nie były to jednak dobrze wpływa na świadomośc kupującego...(przynajmniej ja mam takie odczucie) a ile cie policzył za hale i z jakiej firmy masz wyposarzenie ?? wygrodzenie, drabinki paszowe itp. ja mam z JFC


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@witek jak sie twoje drabiny paszowe sprawują masz te zatrzaskowe? bo tam gdzie ja byłem to wcale to ciekawie nie wygląda: blaszki zatrzaskowe sie odwracają, wyginają, płaskowniki które trzymająoś od tych blaszek sa pourywane a ocynk na nich zaczyna puchnąć, nie wiem jakiej firmy ale mysle ze takie są we wszystkich, a u Ciebie śa takie dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

mi firma JFC juz z góry poradziła zebym nie kupował zatrzaskowych...odrazu powiedziali ze to niewypal...to zdaje egzamin na krótkich przęsłach, na długich jest do d*py dokładnie jak opisujesz a wiec wybrałem nie zatrzaskowe...typ Drabina żywieniowa skośna - DZS...wykonana jest z żeliwa i jak narazie wszystko jest OK


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ojciec wziął zatrzaskowe z Artjenu czy jakoś tak to sie nazywa. Wydają sie być solidnie zrobione ale po przeczytaniu waszych postów mam pewne obawy :wacko:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

pewnie sa one bardzo praktyczne i prydatne hodowcy przy obsłudze stada ale jak one nie działaja to co z nich za pozytek? nie zdziwił bym sie jakby były droższe dwa razy od zwykłych ukośnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Tańsze to one na pewno nie są ale mam nadzieję, że sie tak szybko nie popsują, a najlepiej to wcale :wacko:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj