Zaloguj się, aby obserwować  
paradam

new holland br 7060

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
paradam    0

new holland br 7060

 

1Witam szanownych użytkowników pras zwijających New holland, jestem od tej wiosny posiadaczem nowej br7060 z siekaczem. Jeśli ktoś posiada taką maszynę to proszę o opinie z jakimi prędkościami pracujecie, jakie ciśnienie ustawiacje na zgniocie (słoma, sianokiszonka), jakie awarie jeśli wystąpiły. No i ile kucyków zapinacie do niej.

Ja w tym roku pracuję z t5060 no i zbieranie żyta (w fazie kwitnienia)z siekaczem na kiszonkę z 4 metrowego pokosu to jakieś 6 km/h. To prędkość przy obrotach 1800-1900 min przy delikatnie obciążonym silniku. Nie wiem czy dalsze dodawanie gazu jest ekonomiczne. Jakiś t6000 pewnie by śmigał dużo lepiej.

Przy prasowaniu słomy podejrzewam, że będzie miał dużo lżej (bo bez siekacza) więc 800 belek sianokiszonki jakoś się przemęczy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Między prędkością a grubością pokosu jest duża zależność....

 

Wydajność lepiej ocenić przez to ile jesteś w stanie zrobić belek o określonej średnicy na godzinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paradam    0

Na razie zestaw w fazie docierania ok 33-35 belek 120*120 na godzinę (siekacz, siatka) przy zgnicie 150 atm.

Wcześniej Sipmą Z569/1 potrafiłem zrobić 27 belek no ale belka belce nierówno. Teraz belek na polu było zdecydowanie mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Koledzy ja zastanawiam sie na kupnem prasy br7060nowej za gotwke rocznie bym robi od 2500-3000 balotow mam ciagnik o mocy 83KM czy taka moc dala by rade w tej prasie i czy ten zakup bylby uzasadniony ekonomicznie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ja jestem Ciekaw czy w tej prasie mozna ustawic zgniot rdzenia beli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budziol1988    0

temat z przed roku, ale może ktoś będzie jednak odpowiedzi szukał więc tak:

- prędkość belowania słomy to między 9-10 a 13 km/h, generalnie z prasą jak z bizonem- chcesz to pojedziesz szybko ale jakość może pozostawić wiele do zyczenia, w tym przypadku baloty nie będa tak zbite jakby mogły być,

-stopień zgniotu rdzenia, pewnie o miękki rdzeń chodzi? nie ma takiej opcji

-moc powiem tak bez 120-130 koni nie podchodź, bo nie wykorzystasz prasy i skatujesz ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

jednak zrezygnowalem z prasy NH i kupilem claasa varianta sprawdzal sie bardzo dobrze ale racja koni to potrzeba pracowal z nia ciagnik 120 km i mial co robic mometami ale bylo wszystko ok dobra maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

posiadam prase NH BR7060 CC kupiłem ja w tym roku za 115brutto zrobiłem ją juz 5tys bel z czego 4500 bel było 150 cm ze słomy. w godzine czasami nawet udało sie zrobic 40 bel ktore wazyły średnio 330 kg.pracuje ona z ciągnikiem Claas Arion 620.do wymianyy mam tylko jeden napinacz do łańcucha bo sie wytarł ale poszło to na gwarancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj