Zaloguj się, aby obserwować  
Karol12

Jaka hodowla

Polecane posty

mickas092    500

A jakie on ma tam klasy gleb??

Jeśli wszystko by szło na zielone to do du*y taki interes bo na zielonym to on go szybko nie upasie :)

Musi być zboże 1 ha pszenicy 1 jęczmienia i coś tam uhoduje - zależy ile zbierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Ja wiem że może one nie będzie miał z tego kokosów i on sam o tym wiem. Dlatego też bydło nie będzie jego jedynym dochodem, ponieważ chodzi on również do pracy. Takiej dorywczej ale z 800-1000zł miesięcznie ma więc źle nie ma. No tak jak byczki są małe to nie zjedzą tyle kuku to może pierwszy rok lepiej jakby postawił na siano, bo wiadomo wszyscy dla małych byczków ogólnie cielaczków zachwalają siano i to może jest prawdą. No tak w naszych okolicach trudno jest nabyć jakiekolwiek mieszańce rasowe, ale dla chcącego nic trudnego :D

A mam do Was pytanie jakie sprzęty byście mu poradzili aby nabył, bo obecnie to większość sprzętu pożycza od kolegów.


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Zależy ile ma kasy na ten cel no na pewno kosiarka do tego pająk do zgrabiania i karuzele do rozbijania pokosów jakaś porządną przyczepę jednoosiową i może jakąś lawetę do wożenia słomy i siana :D no i pewnie przyczepę do przewozu bydła oraz jakiś porządny śrutownik :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

No tak też myślałem. A co myślicie o kupnie samozbierającej jakieś tak za ok. 2tys. taką do zbierania siana luzem? zawsze to trochę taniej.

Śrutownik moim zdaniem powinien wziąć Bąk. Co nie?

Co do tej przyczepy to może lepiej jak weźmie rozrzutnik co? zawsze może służyć za przyczepę do zboża, można wozić gnój i kiszonkę z kuku, a także siano i słomę w kostkach.

A i jeszcze sugestia i pytanie mojego kolegi:

Co sądzicie o kupnie jakiś rasowych jałówek, dokładnie chodzi mu o charolaise czy jak to tam się pisze. Potem zostawiać wszystko od tych dwóch jałówek na opas. Co Wy na to?


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co do tej rasy bydł to strasznie spokojne nawet jak go który zadziorny bije to mu nie odda :D . Jest jeden problem strasznie duże się rodzą. Ja bym polecił simental lub limousine. Simental ladnie rosna a co do urodzeń różnie zależy od krowy, limousine małe się rodzą i szybko nadrabiają przyrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Zależy ile ma kasy na ten cel no na pewno kosiarka do tego pająk do zgrabiania i karuzele do rozbijania pokosów jakaś porządną przyczepę jednoosiową i może jakąś lawetę do wożenia słomy i siana :D no i pewnie przyczepę do przewozu bydła oraz jakiś porządny śrutownik :)

 

I nadal gnoju nie rozwiezie.... Zamiast przyczepy i lawety rozrzutnik 2 osiowy 4 t. Taki jak mój.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja bym nie kupował czysto rasowych tylko jakies +- 70% i robił wypierajaco zeby uzyskac te 100% po pewnym czasie :) Zawsze to taniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Tylko czy jemu będzie opłacało hodować jałówki czy nie za bardzo?? Bo tak to by kupił takie jałówki z 50% simental i za parę lat by miał już 100%. Tylko zasadnicze pytanie czy mu się to opłaci i ile jałówek wyżywi?


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja bym stawiał na opasy - narazie :) Jak będzie miał więcej ziemi to można o jałówkach pomyśleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Co do hodowli byków znam gościa co ma 10 ha i trzyma 50 byków sieje chyba 4 ha qq ale ma też buraki cukrowe i zboże i jeszcze dokupuje wysłodki z jabłek sam też kupuje te wysłodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

No to jak kolega jeszcze pracuje to trochę kasy zawsze będzie miał więc niech narazie zbiera sianko a na wiosnę zasieje kuku. No ale ile by chciał tych byczków na początek kupić???


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

Kwota została zakupiona od znajomego z sąsiedniej wsi 70gr/kg.No kontrola była u mnie 2 razy za pierwszym razem nie podpisali mi certyfikatu ponieważ nie miałem jeszcze kompletnej dojarki i nie miałem podprowadzonej wody ciepłej do pomieszczenia na mleko. Za drugim razem poszło już elegancko wszystko było ok :D Mleko odstawiam do zlewni. Mam 5 krów dojnych a ogółem teraz całego bydła mam 25 sztuk!!!!! Więc czytaj ze zrozumieniem


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0
No to jak kolega jeszcze pracuje to trochę kasy zawsze będzie miał więc niech narazie zbiera sianko a na wiosnę zasieje kuku. No ale ile by chciał tych byczków na początek kupić???

On by chciał tyle ile się da na maxa wyżywić


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

No ale opisz jeszcze dokładniej sprawę ma jakieś pasze zgromadzone że jak by teraz kupił to by miał im coś dać do koryta ??


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Mam 5 krów dojnych a ogółem teraz całego bydła mam 25 sztuk!!!!! Więc czytaj ze zrozumieniem

To tyczyło się do mnie?? Ja napisałem:

Rozumiem ze odwozisz mleko do zbiorczej bo przy takiej ilości to ze zbiornika mleczarnia nie będzie brać.

Do zbiorczej bo od 5 krów nie udoisz tyle aby zakładać własny zbiornik. No zbiornik jak zbiornik ale za mało będzie litrów i mleczarnia nie będzie chciała po tako ilość jechać.

Po ile ci płaco za litr??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

@Belarusik ma trochę siana zgromadzonego. Tak mniej więcej całą górę obory. Wszystko siano ma luzem. Więc na oko się nieda tego określić. A tak to innej paszy niema. Jedynie to co zbierze w te żniwa, tzn. zboże, bo ma tam teraz 3ha zboża(dwa swojego a hektar dzierżawi na parę lat). Ma zasiany owies i żyto więc dla bydła to dobra pasza. Ale ile on może zebrać tego zboża z hektara? i na ile to starczy dla 3-4byczków? Pomóżcie mi to policzyć bo ja na plonach aż tak się nie znam dlatego nie mogę mu doradzić.


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

No dobra sianko ma to już jest coś najwyżej do okresu żniw by dokupił jakieś mieszanki dla cielaków a potem jak by miał zboże swoje t już nie musiałby kupować od czasu do czasu jakiś witaminy i lizawkę. Po zbożu jak by zasiał jakiś poplon to też dobra pasza by była dla byczków. Tak na tym areale to 5 byczków to góra. Na następny rok jak by zasiał kuku i trochę jakieś trawy dobrej lucerny czy też koniczyny to by mógł zwiększyć hodowle :D


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Teraz mam jeszcze pytanie. Otóż chciałem z kolegą policzyć właśnie koszta i przychody. Kto mi może powiedzieć to:

1. ile jeden byczek zje mniej więcej sanbulla(koncentratu) rocznie?

2. Ile zje kilogramów rocznie zboża?

3. Jaki jest mniej więcej plon z owsu i żyta na jeden hektar?


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

To ile zje byczek rocznie to zależy w jakim będzie wieku. Mniejszy zje troszkę a duży więcej no ale średnio można liczyć 1-1,5kg zboża dziennie (tak mi się wydaje) co daje rocznie około 500kg zboża. Nie wiem ile może zjeść koncentratu. Jeśli chodzi o plony to z owsa 4t można wyciągnąć, żyta 5 t powinno być.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rava1155    1

Nieh sobie kupi max 4 krówki na/1ha zacieli je tak zeby byly male byczki i spzeda je jak osiągnom 100kg po 1100zł pastwisko mozna ogrodzic i tylko na zime pod jakas wiate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj