norbi10495

Kupno sieczkarni zaczepianej do ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
norbi10495    0

Witam :D Chciałbym z wami popisać dziaisaj na forum o kupnie sieczkarni przyczepianej do ciągnika,przeglądałem rózne oferty lecz jest ich dużo a nawet bardzo dużo i każdy sprzedający chwali swoje.Pierwszy pokos zebrałem w bele jednak to ogromny koszt gdyż nie posiadam swojej belarki i foliowarki więc musiałem najmowac w dodatku koszty foli.Więc po pewnych przemysleniach postanowiliśmy nastepny pokos zacząć robić w pryzmę.W jednym z komisów dostrzegłem sieczkarnię z wymiennymi przystawkami do traw i do kukurydzy heder do kuku 2 rzędowy co by było bardzo przydatne ze wzgledu że do ścięcia kuku też potrzeba kogoś nająć. Użytków zielonych mam obecnie 16 w przyszłości zwiększy się i kuku 3,5ha.Jakie marki polecacie takich sieczkarni oraz w co ona ma być niezbędnie wyposażona.Obecnie w komisach znalazłem marki takich sieczkarń Mengele niestey nie pamietam ich modeli Nh oraz potingera.


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

masz odpowiednie zaplecze sprzętowe (ciągnik do sieczkarni, przyczepy do transportu) i odpowiednią liczbę kierowców???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

na taki areal moim zdaniem zakup sieczkarni jest bez sensu

 

kup lepiej przyczepe samozbierajaca, za 20tys masz juz dosc dobry sprzet z nozami i walkami roztrzasajacymi na pryzmie a do kukurydzy 1 rzedowke


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

@pioter mam odpowiedni sprzęd i kierowcó o to się nie martwię tylko jaką wybrać mam problem.Mówiecie że przyczepę samozbierającą lepiej i sieczkarnię jednorzędową no ale jak będe miał więcej kuku to bede ją musiał sprzedać bo to będzie zaduzo motania oraz szkoda maszyn :D


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wybieraj tą w jak najlepszym stanie technicznym i w dobrej cenie najlepiej coś z mengele/poetinger


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja bym wolał kupić przyczepę samozbierającą.Cena tych sieczkarń jest spora a co do kuku to jak masz swój sprzet do wożenia i ugniatania to bym wolał nająć sieczkarnie myslisz że 2 rzędówką pójdzie jak z pładka to się gróbo mylisz.A tak jak napisałeś że ha ciągle rośnie potem może być zamała i ta do trawy :D więc kolego myśl bardziej przyszłościowo.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no ale ile wiecej? nawet jak masz 20ha to i tak nie zbierzesz dziennie wiecej niz 5 bo nie zdazysz tego dobrze ucisnac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Zalezy jaki kolega ma ciągniki,tak 5 ha chyba jestes nie powazny w cały dzień 15 chyba jesli by robił na jedna pryzmę (a napewno z 20 ha na jedną pryzme to zadużo) na 2 pryzmy na każdej pryżmie ciągnik, no i jeszcze jak daleko dojazd do silosa:dobra przyczepa + dobry ciągnik to spokojnie 15 zbierze.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

Mój największy ciągnik to MF 6245 więc spokojnie by sobie poradził z przyczepą samozbierającą średniej wielkości pola mam w obrebie 5km od domu więc nie tak daleko sprzęt do ugniatania także jest ładowarka teleskopowa manitou i c360.Więc nie wiem doradzcie mi coś bo drugi pokos niedługo się zacznie !!!


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

belarusik iloma ciagnikami zbierasz 15ha dziennie?

 

uwazam ze 5ha jest optymalnym zbiorem jesli liczymy jakosc wykonania, dziennie wiem ze mozesz skosic i zwiesc nawet i 20ha ale kwestia ugniecenia moim zdaniem jest na pierwszym planie, ja zbieram 20ha w 4 dni sieczkarnia fiatagri z hederem 4 rzedowym, dziennie robie na 2 silosy i dwa ciagniki (wymiary to 30m dlugosc 5m szer i 2,4 wysokosci


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ej my rozmawiamy o zbiorze 15ha zielonki a nie kuku. :D


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Mam pytanie ile trzeba kM do takiej samozbierającej raczej takiej mniejszej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0
belarusik iloma ciagnikami zbierasz 15ha dziennie?

 

uwazam ze 5ha jest optymalnym zbiorem jesli liczymy jakosc wykonania, dziennie wiem ze mozesz skosic i zwiesc nawet i 20ha ale kwestia ugniecenia moim zdaniem jest na pierwszym planie, ja zbieram 20ha w 4 dni sieczkarnia fiatagri z hederem 4 rzedowym, dziennie robie na 2 silosy i dwa ciagniki (wymiary to 30m dlugosc 5m szer i 2,4 wysokosci

A kto tak robi ze tego samego dnia kosi i zaraz zbiera :) nawet przy luks pogodzie to to nawet dobrze nie przewiędnie.Doradzajcie!!! Prosze was :D


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

@ursuss to zależy czy z nożami i od ilości noży i od przyczepy :D Ale taką z 23m sześcienne to c360 sobie spokojnie poradzi.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ojej;] hehe

 

chyba sie nie zrozumielismy, w moim gospodarstwo kiszonke robie w bele (brak miejsca na silosy a jednak pryzma to nie to samo, nie podoba mi sie potem otwieranie i bloto tworzace sie przy tym) poza tym tej wiosny ciezko byloby mi zamknac silos przez te deszcze. mowilem o kukurydzy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Nom teraz wszytsko się wyjaśniło :D wiesz ja mam miejsce na silosy ale też nie na 10 tylko na 4.Wiąże się to z kosztami ja mam wybetonowane pod 2 silosy żeby błota nie byo pod kolejne 2 usypane żużlem ale w tym roku może wybetonuję.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@satek jeżeli rozgarnie się trawę w silosie/na pryzmie na grubość ok 30cm to 20-30 min w zupełności wystarczy aby tą warstwę dobrze ugnieść, chyba że trawa ma nieodpowiednią długość /wilgotność lub ciągnik jest zbyt lekki.

 

 

@norbi ile masz kuku do koszenia???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Nom do rozgarnięcie pryzmy turem 10 min a jak robisz na 2 pryzmy i masz na każdej pryżmie po 2 ciągniki to i pole nie oddalone nie wiecej jak 5 km od miejsca składowania paszy sieczkarnia 4 rzędy (dobra) i z 5 zestawów odbierających.To spokojnie można wykosić 10 ha kukurydzy w dzień bez pośpiechu :D A o trawie już nie wspomnę tyle że trawe trzeba bardziej ugniatać.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

@pioter obecnie mam 3,5ha kukurdzy ale na nastepny rok stadko się powiększy i kukurydzy tez będzie więcej.


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

@norbi główny wybór nalezy do ciebie.Ja bym wybrał przyczepe samozbierajacą,a jak mówisz że masz odpowiedni sprzęt to najoł sieczkarnię do kuku>Zobaczysz jak to jest skoro pierwszy rok siejesz kuku na kiszonkę.A przyczepę samozbierająca na twój areał tańszą i z nożami poleciłbym taką

http://allegro.pl/item668433572_przyczepa_...deutz_fahr.html


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

No niezła ta przyczepka:) jeszcze jutro jade do komisów się porozglądać jeśli nic nie wytropie ciekawego trzeba będzie nająć sieczkarnię do trawy,Może trzeci pokos zbierze się już swoim sprzętem :D


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mam taka sama do sprzedania, nie wiem tylko ze nie wieksza, moja to 8t


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jest wystawiona http://allegro.pl/item675713585_deutz_fahr...laas_krone.html

 

ale za 15 bym ja oddal dla forumowicza:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

Aha no ładna jest nie powiem i wmiare tania no ale niestety ja muszę sie wstrzymać z kupnem narazie ponieważ ceny mleka znowu spadają :D


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj