bizar

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

Polecane posty

i jak teraz robisz żeby jej nie łamać jak korzystasz dalej z tej maszyny. mój traktor ma opony 540 na przodzie a na tyle 650 to co już całkiem się nie nada z tego wynika, ale ty masz chyba pottingera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że jedziesz obejrzeć maszynę to sobie zmierz na ciągniku ile jest od wałka WOM do krawędzi koła a następnie porównać to z sieczkarnią być może się zmieści. ze swojej nie korzystam stoi i mogę sprzedać jest to POTTINGER MEX 4 jest taka na allegro przerobiona do wierzby energetycznej. zakupiłem MEX PROFI koszenie bokiem i tyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

co mozecie powiedziec o tej sieczkarni otomoto.pl/claas-jaguar-A143574.html

czy mial ktos stycznosc z tym sprzetem ? jaka moc ciągnika potrzebna ,jak rozdrabnia qq....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoza13    3

Witam panów. Mam mały problem z moją Mengelka SH 25 S. Zepsuła się oś, która napędza tarczę z nożami... Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam. Jestem w tym temacie dość zielona. Czy jest wogole katalog z częściami do maszyn Mengele?? Bo szukalam i nic nie znałazłam, a potrzebuje dane tej osi z katalogu... Proszę. Pomóżcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam koleżankę, posiadam katalog części do tej maszyny w formie elektronicznej, mogę oczywiście udostępnić. Z tego co Pani pisze chodzi o ten wałek na którym osadzone jest koło toporowe ?, z przodu jest zębatka napędzająca przystawkę a z tyłu koło pasowe. W katalogu jest podany numer 02-076 156 i długość 439mm, jeżeli jest to już wymontowane to proszę zmierzyć długość tego wałka, czy to na pewno chodzi o ten.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoza13    3

Dziękuje :) właśnie o ten wałek chodziło. Uff, tylko teraz tą część zamówić i kiszenie czas zacząć. Przeszukiwałam sieć internetową aby sprawdzić czy przypadkiem nie ma żadnych katalogów części maszyn Mengele w formie elektronicznej ale chyba muszę trochę nad tym przysiąść bo nic nie znalazłam. Dziekuję jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Nie ma za co ,jak Pani chce to mogę wysyłac ten katalog na e-mail proszę tylko podać adres tutaj albo na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Dobrze :) , po prostu trochę mi głupio zwracać się do nieznajomej kobiety od razu per TY, kobieta na tym forum to rzadkość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoza13    3

Och dziękuje :) . Dzentelmeni w naszych czasach to rzadkość. Oj właśnie widzę, że tu mało kobiet jakoś. Aż mi głupio, ale przez ciekawość nie wytrzymałam, musiałam się zalogować :D a po drugie jak tu kobieta ma wytrzymać jak to forum dla ekspertów rolnictwa... ja bardziej taka nowicjuszka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Nie, to forum dla wszystkich a nie tylko dla ekspertów. Ja akurat miałem taką sieczkarnię a katalog już nawet nie pamiętam skąd mam, chyba był na stronie mengele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoza13    3

to miło:) ale na jakiej stronie?? bo jak szukałam, to mi wyskoczyło mengele.lely.com.de, no i Ci powiem że w tym serwisie chyba nie ma żadnego katalogu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Już nie pamiętam dokładnie co to była za stronka, wydaje mi się że wcześniej firma mengele miała własną stronę a może już jej nie ma skoro jest teraz razem z Lely. Jak chcesz to podaj e-mail to Ci prześle, zajmuje tylko 4mb, jest w kilku językach ale oczywiście nie po Polsku ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoza13    3

dobra poddaje się :) o to mój adres: broszka_16@wp.pl. Nie wiem jak ja mam Ci się odwdzięczyć, bo naprawdę chciałabym wcisnąć tą zieloną strzałkę ale mi wyskakuje, że nie mogę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

pytanie do użytkowników MENGELE dwu rzędowych , dopiero kupiłem sh20 i jest taki problem , jak jest kuku wilgotna to po ujechaniu tak 20 m nabije się taka ilość liści w bębny z nożami ścinającymi w adapterze że zablokuje i stanie . co to za przyczyna , może ktoś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Mam Pottingera MEX Profi K i współpracuje ona z DF Agrotronem K420. Mam w nim przedni TUZ jak i WOM ale nie mogę tak kosić QQ gdyż sieczkarnia po zaczepieniu na przód kręci się w nie tą stronę co trzeba. Da się to przerobić poprzez np. zmianę przekładni tej z tyłu sieczkarni żeby można było nią z przodu kosić czy tylko tyłem i bokiem trzeba śmigać? I czy MEX Profi K seryjnie miał taką możliwość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal10a    0

Dzień Dobry. Pisał Pan, że posiada sieczkarnie zawieszaną dwurzędową Pottinger mex IV. Chciałbym zakupić taką sieczkarnię. Jeżeli jest pan zainteresowany proszę o kontakt Michał - 508 100 966 . mail: michal10a@poczta.onet.pl

 

!!! DO UŻYTKOWNIKA mercedes250d !!!

 

Dzień Dobry. Pisał Pan, że posiada sieczkarnie zawieszaną dwurzędową Pottinger mex IV. Chciałbym zakupić taką sieczkarnię. Jeżeli jest Pan zainteresowany proszę o kontakt Michał - mail: michal10a@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Witam czy ktosużytkuje lub miał doczynienie z sieczkarnia jf stoll fct 900 czy takie maszyny pracuja w polsce ?

Edytowano przez Egzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redlevel    0

witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczow

jestem nowym urzytkownikiem forum co tlumaczy ilosc poytan jakie zadam

jakie sa ruznice konstrukcyjne miedzy poszczegulm

nymi modelami sieczkarni mengele sh20 sh22 sh25 czy wszystkie te sieczkarnie posiadaja tarki jak jest ze sterowaniem obrotami podbierakiem i wierzyczka czy orginalnie powinna byc to hydraulika czy kazdy model w kaplecie posiadal podbierak do trawy i rure przedlurzajaca wierzyczke tak by wylot z rury byl wyzej

no i najwarzniejsze czy ursus 1204 poradzi sobie z ta sieczkarnia czy niejest to za slaby ciagnik

 

z gory dziekuje za odpowiedzi jezeli uwazacie ze moj ursus 1204 jet za slaby do tej sieczkarni jakie inne maszyny polecicie czy m0oze wogule odpuscic sobie dwurzedowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

kolego ten ciągnik spokojnie sobie poradzi aż za mocny, ja miałem do czynienia jedynie z sh25 więc o innych modelach nie wiele mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Kolego redlevel widać że jesteś nowy na tym forum :) , mój login to bizar a members po ang. oznacza że jestem zarejestrowanym użytkownikiem tego portalu. A co do pytania to tak moja miała podbierak do zielonek ale nie wszystkie go mają to było chyba wyposażenie niestandardowe, widziałem wiele takich maszyn bez podbieraka.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazek26    0

Witam Własnie szukam mexa profi k z bocznym koszeniem może wiecie lub macie jakieś namiary bylbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

czy belarus 952 poradzi sobie z sieczkarnią 2 rzędową mengele? bo mam okazję tanio kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj