bizar

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

Polecane posty

rexaw    0

Witam.

mam na sprzedanie swoja profi k plus zapasowa przekładnia jak coś to 603 821 492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafia mi się okazja kupna mengelle sh 25 a mam traktor na oponach z przodu 540 a z tyłu 650 ta sieczkarnia będzie montowana na przedni tuz, czy te opony będą zahaczać o kukurydzę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Najpierw sprawdź czy ta mengelka na pewno może pracować na przednim tuzie bo jeśli jest to normalna wersja to ona ci sie nie nada, bo nie będą pasować obroty, moją można zaczepiać tylko na tylny TUZ. A co do wystawania kół to nie powinno byc problemów bo ona jest na takiej belce zaczepowej i ją można przestawiać na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

z kierunkiem obrotów to rónie to bywa w ciagniachach rónych marek. kuzyn kupił fortere i kosiarke samasza to chodziła odwrotnie serwis przyjechał i przekrecił cos chyba w kosiarce.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam do was parę pytań posiadam 125km traktor z przednim tuzem i chcę zakupić dwurzędówkę do kukurydzy mam na oku mengelle sh25 czy polecacie taką maszynę i czy przy takiej mocy ta maszyna jest wydajna z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Taka moc to aż nadto dla niej u mnie współpracuje z MF 3080 105KM i ciągnik za bardzo jej nie czuje, jak już wcześniej pisałem na przednim tuzie raczej ci to nie będzie chodzić bo będzie przeciwny kierunek obrotów WOM. Jak dla mnie to wydajność jest bardzo dobra ale do samojezdnej to nie można porównywać :), a na ilu ha qqrydzy ma ona pracować ? przy zielonkach też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kukurydzy jest u mnie z 15ha ale jeszcze do tego światcze usługi ale ten koleś co chce kupić od niego tą sieczkarnie to mówi że bedzie dobrze chodziła.Powiedz mi kolego ile dziennie ha nią kosisz i jak łupię ona ziarno chodzi mi tu czy można by było opóźnić zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

z tymi obrotami wałka można sobie poradzić tylko trzeba przekaźnik ze sprzęgłem jednostronnego działania, kiedy zakupiliśmy profi K ten problem powstał, gdyż agregatowano ją na przedni tuz, a nam potrzeba było na tylni, początkowo zwykłym wałkiem próbowaliśmy kosić chwilami szło jednak co jakiś czas blokowało materiał w rurze, jeśli będzie trzeba podeśle fotki jak to zrobić ale bez tokarza się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Myślę że około 3 ha/dzień to da się nią zrobić, dokładnie ci nie powiem bo u mnie nie było potrzeby tak się śpieszyć bo ja sieje 5ha więc na spokojnie sobie robię z przerwami na ugniatanie. Ja zawsze koszę w fazie mleczno-woskowej i jest dobrze, późniejszy zbiór raczej odpada ona ma zwykłą tarkę a nie gniotownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja jednorzedówka po 3-4 ha robiłem mengele 350 :) maja niecałe 80KM. wiec jesli 2 rzedy miałoby robic 3 ha to bez sensu. jak chcesz mój kuzyn ma potingera 2 rzedowego na przedni tuz bez mozliowsci koszenia z boku. chetnie sprzeda bo od tego roku zaczałem mu kosic samobiezna i nie zapowiada sie zeby wrócił do jedno czy 2 rzedówki a ma jescze mengele 350 :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze to trochę małą ona ma wydajność ja posiadam teraz maszynę z kunowa z 364 to ona tyle kosi z ciągnikiem 85 km to z tego wynika że nie ma wydanej dwurzędówki pod 125 km doradzie coś panowie bo na samobizna mnie na razie nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Nie wiem panowie dla mnie te wydajności które wy podajecie są z kosmosu może przez to że pracujemy w innych warunkach, w każdym razie 4 t przyczepę z metrowymi zakładkami ładuję w 15 min z hektara mam 15 przyczep więc na dzień 45 przyczep to wcale nie jest mało moim zdaniem. Dodam że w moich okolicach jest duże rozdrobnienie ja mam 15ha w 20 działkach więc to też może mieć spory wpływ na wydajność. Co do 350 turbo to już chyba wcześniej pisałem bo miałem z tym do czynienia, wydajna to ona jest ale co z tego jak ziarna całe, za duże straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jak kosisz w odpowiedniej fazie i sieczarnia w dobrym stanie trtka i odległosc nozy od tartki, stlnica i noze ostre to sieczka bardzo dobra.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Problem właśnie w tym że w 350 turbo nie ma tarki bo ona ma system cięcia bębnowy a nie toporowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jak nie ma jak ma całe dno to tarka !!!!!! chyba ze miałes wyslizgana :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

No i co z tego jak nie ma żadnych cepów które by z nią współpracowały i rozcierały ziarno, może coś ona daje ale efekt końcowy i tak jest taki że masa ziarna przechodzi przez nią nienaruszona, przy takim systemie cięcia to by się przydały walce ale to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

kosiłem 350 kilka lat i zeby ziarno było nie ruszone to musiał byc bardzo sucha kukurydza lub za szybka jazda i spadałz obrotów. Jesli paznokiec wchodził w ziarkno to nie było problemu.Ziarna rozcierały sie o tarke dzieki sile odsrodkowe. jak masz rozwiazany systemn ciecia w samobieznych bez gniotowniki a z tartka - identycznie i zadnych cepów nie potrzeba.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Szczerze mówiąc to wszystkie samojezdne co do tej pory oglądałem miały walce za bębnem tnącym a potem materiał kierowany był na wentylator, a jaką ty masz tą samojezdną co nie ma w niej gniotownika?

Sh25 ma 5 cepów na obwodzie koła toporowego i trzy tarki na spodzie, co do całego ziarna nie powiem że rozciera wszyściutko bo zawsze coś tam przeleci ale może być.

Kolego a to przybpadkiem nie tą chcesz kupić co jest na allegro wystawiona za 9300? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja akurat tez mam z gniotownikiem ale cześć jaguarów serii 6xx była bez gniotownika i miały tarki, podbnie z NH seri xx05 i wąłsmnie w tych sieczkarniach całe dno pod bebnem masz tarke i z relacji uzytkowników wiem ze jak dobra tarka to ziarna całego tez nie znajdziesz :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Po tych zdjęciach widzę że jest bardzo ładna, sprawdź noże czy proste ostrza mają(komplet noży do niej około 2tys), ostrzałkę i stalnice. cena też niezła sam ten heder do trawy kiedyś był na allegro za 3 tys. Z tego co widzę to ona ma chyba wałek bezposrednio do koła toporowego czy przez jakąś przekładnię? oglądałeś to już kolego? jeżeli to jest bezpośrednio to będziesz miał większą wydajność niż w mojej bo u mnie koło toporowe ma 800 obr/min a tu byś miał 1000 więc jak ci pasuje to moim zdaniem lepszej nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to chyba jakas zadka wersja która moze kosuic tylko tyłem lub na przedni tuz. jesli to oryginalna farba to naprawde ładna maszyna i byłą grazowana na 100%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta sieczkarnia MENGELE za 9300 jest tylko na przedni TUZ do jazdy tyłem potrzebna jest przekładnia do zmiany obrotów. stan jej jest bardzo dobry z uwagi na to że była mało urzywana. w tym sezonie kosiłem na przednim tuzie jest naprawdę do bani nic nie widać i nic nie słychać. w rzędy trzeba najeżdżać idealnie prosto na uwrociach potrzeba dużo przestrzeni.druga sprawa to szerokość ciągnika nie może być większa niż sieczkarni bo będzie łamać następny rządek. jest możliwość do przestawiania całej maszyny na belce ale zmienia się kąt wałka (przekażnika)co przy pracy na 1000 obr/min nie może być zbyt duży zaledwie kilkanaście stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj