bizar

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

Polecane posty

Witam do tej pory kosilem pottingerem MEX 3 SE latem ubieglego roku zakupiłem MEX 4 dwurzędową z możliwością koszenie tyłem lub przodem z racji tego że posiadam w ciągniku przedni tuz i wom myślałem o koszeniu przodem i w tym momencie zaczeły się schody na zachodzie była koszona tyłem do tego jest specjalna przekładnia do odwrócenia obrotów WOM i wałek ze sprzęgłem jednokierunkowym po zamontowaniu jej na przód przekładnie tą się demontuje i wałek zakłada się bezpośrednio na wirnik sieczkarni po tej operacji okazało się że potrzebuję wałka którego srzęgło ciągnie w drugą stronę. po drugie mam za szeroki ciągnik bo przednie koło łamie następny rządek (rozmiar przód 540/65/28 tył 650/65/38)i na dzień dzisiejszy jest tak że dwórzędówka stoi a koszę jednym rzędem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A to przypadkiem nie mex V bo chyba mex IV jest w wersji ciaganej. A V jak widziłęm jest na tylny tub przedni tuz bez mozliwosci koszenia z boku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej jest to MEX4 w wersji do koszenia tyłem lub przodem były też identycznej konstrukcji ciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie da sie szybciej? Bo takim tempem to bym podziekował za taka robote:) zebys ty widził jak ja jezdziłęm mb350 w kuku to było kilka razy szybciej i ciagnikiem 80km B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Ta sieczkarnia idzie dosyć szybko w zielonkach, to tak wolno było na potrzeby tego filmiku żeby pokazać jak to wszystko działa, przecież operator nie będzie biegł za sieczkarnią :)

 

:D lamboEVO100 ta sieczkarnia rozdrabnia bardzo dobrze ale trzeba do niej mocniejszy ciągnik niż zetor 7711, ogólnie do dwurzędówek to trzeba tak 80 KM minimum a najlepiej to tak około 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Kolego mercedes250d, jeśli zależy Ci na użytkowaniu owej sieczkarni to napisze Ci ze można tym problemom zaradzić, głównie dotyczy to tego sprzęgła heh nie dostaniesz go w żadnym sklepie ja zjeżdziłem wszystkie Pom-y i brak odpowiedzi,posiadam katalog części Walterscheida i właśnie to sprzęgło tam występuje jednak bez tokarza nie ma możliwości dorobienia co i jak napisze Ci jeśli będziesz chciał ją z agregatować na przód. Kwestia odpowiednich opon jest dla mnie obca jednak budowa sieczkarni pozwala na przesunięcie mocowania na tuz czy w lewo czy w prawo.maszyna którą ja użytkuję pracowała z jd 6220 z przednim wom po zakupie otrzymałem wałek właśnie ze sprzęgłem takim jaki ty potrzebujesz wiele trosk przyprawiło nam jak przerobić go na tylni wom, owszem można założyć inny wałek jednak bez sprzęgła jedno kierunkowego działania nie radzę jeśli będziesz chciał porobię Ci zdjęcia i prześlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexaw    0

Nie da sie szybciej? Bo takim tempem to bym podziekował za taka robote:) zebys ty widził jak ja jezdziłęm mb350 w kuku to było kilka razy szybciej i ciagnikiem 80km B)

witam od 5 sezonów posiadam sieczkarnie pottinger PROFI-K 2 rzedowa kosi od ok 40 ha w 1 sezonie do 15 w ostatnim współpracuje w niej mf 284s skromne 68km i powiem tak ze mój rekord to położenie 5,5ha w 14h srednio ok 60-70tha pole w 1 kawałku i 3 ciągniki które cały czas jeżdziły obok mnie. nie powiem bo mf ma co robic aż mu sie gorąco robi w ciepłe dni i powiem tak jak do tej sieczkarni to twoje 140 km to swiat i da ci spokojnie wydajnosc ok 50t 1h .i spokojnie 1 ha w 2godziny zrobisz przy korzystnym układzie pola , ja swoim profi zrobiłem ok150-160ha i jedno co musiałem zrobic to na początku sezonu ostrzyc troszkę noże masz pytania to wal do mnie 603 821 492...to są mocne maszyny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja kupiłem na jesieni mengele sf 6500 6 rzedów :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek    5
Napisano (edytowany)

A oto moja sieczkarnia Kemper Sprinter Profi w pracy.(mój pierwszy filmik :))

Edytowano przez leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernardo75    0

witam od 5 sezonów posiadam sieczkarnie pottinger PROFI-K 2 rzedowa kosi od ok 40 ha w 1 sezonie do 15 w ostatnim współpracuje w niej mf 284s skromne 68km i powiem tak ze mój rekord to położenie 5,5ha w 14h srednio ok 60-70tha pole w 1 kawałku i 3 ciągniki które cały czas jeżdziły obok mnie. nie powiem bo mf ma co robic aż mu sie gorąco robi w ciepłe dni i powiem tak jak do tej sieczkarni to twoje 140 km to swiat i da ci spokojnie wydajnosc ok 50t 1h .i spokojnie 1 ha w 2godziny zrobisz przy korzystnym układzie pola , ja swoim profi zrobiłem ok150-160ha i jedno co musiałem zrobic to na początku sezonu ostrzyc troszkę noże masz pytania to wal do mnie 603 821 492...to są mocne maszyny!!!!

[/quote

 

Witam.

 

 

Zastanawiam się nad kupnem takiej sieczkarni. Czy mógłbyś napisać o rozdrobnieniu ziarna. Druga sprawa, czy da się podczepić przyczepę do tej sieczkarni z tyłu i jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi.

Z góry dziękuję . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam, mam pytanie do bizara odnośnie problemu ze ślizgajacym sie pasem w mengeli sh25s, u mnie jest już na wykończeniu i planuje dokupić.

Jak rozwiązałeś ten problem czy dokupiłeś sobie nowy ten pas? , bo oryginał to szkoda gadać 1600zł mi powiedzieli do sprowadzenia, jest jakiś zamiennik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Mnie też powiedzieli podobnie za ten pas oryginalny, tylko nie wiem jakie ty masz koła pasowe pozakładane bo w tej mengeli mogą być dwa warianty:

1)do wałka fi 380mm a do koła toporowego fi 245mm wtedy idzie pas 3HB 4190

2)do wałka fi 380mm a do koła toporowego fi 335mm wtedy idzie pas 3HB 4380

Tak jest dla 540 obr/min Wom lub na odwrót te koła idą do obrotów 1000.

Jak ja ją zakupiłem to był założony jeszcze inny pas 3HB 4100 taki pas idzie do kombajnów claas merkator, senator itp. a koła były pozakładane te najmniejsze czyli 335 i 245 ale ten pas i tak był troszke za długi i na skręconym na full napinaczu to mi się przy większym obciążeniu ślizgało, a szkoda bo te pasy 3HB 4100 mozna już za 300zł kupić.

Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem zamiennik za około 800zł który pasuje, jest to pas 4HB 4190 tylko trzeba sobie obciąć jedno żebro bo nie mieści się w tej osłonie, ale bez obaw po obcięciu nic się nie strzępi wygląda jak 3HB, między żebrami jest sama guma bez płótna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Bizar mógłbyś mi podać jakiś namiar gdzie kupiłeś ten pas? a skąd masz te wszystkie numery pasów? masz instrukcję do tego? Jak Ci się teraz sprawuje ta mengela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Ten pas dobrał i sprowadził mi gosciu ze sklepu w mojej okolicy więc musisz popytać u siebie, z tego co pamiętam to taki pas idzie też do jakiegoś kombajnu claasa chyba jakiegoś dominatora ale nie jestem pewny. Ten mój jest firmy Tagex ale nie ma na nim numeru po rozmiarze tylko numer katalogowy 063309.0

Numery mam z katalogu części który możesz pobrać ze strony mengele, jak chcesz to podaj e-mail to ci wyśle, katalog jest w czterech językach ale nie w polskim :) w dodatku on jest do czterech modeli sh25s/h/n i f ale można się połapać po rysunkach :)

Sieczkarnia sprawuje się Super, po wymianie pasa i łańcucha od napędu hedra chodzi aż miło nic się nie ślizga nie stuka, sieczka lepsza niż po samojezdnej, konstrukcja bardzo pomysłowa i praktyuczna, moge polecić każdemu super sprzęt na średnie gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Ok dzięki za inf. jakbyś mógł to wyślij mi ten katalog idlaw@vp.pl z góry dzięki :) Ja też jestem zadowolony ze swojej maszynki konstrukcja faktycznie bardzo pomysłowa i uniwersalna, nada sie do każdego ciągnika można kosić z boku i tyłem na przyczepę za nią, z boku i pod przód ciągnika na obrotach Wom 540 i 1000 chyba nie ma drugiej takiej uniwersalnej dwurzędówki z podbierakiem do zielonek :) Ja tak samo moge polecic każdemu.

Tylko ten pas mi się zużył, teraz zostały już tylko dwa żebra ;) i musze go dokupić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Drugą sieczkarnią dwurzędową z możliwością dopasowania podbieraka do traw jest Pöttinger Profi K z tym, że przystawkę montujemy od mex IIIs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Co sądzicie o sieczkarni PZ MH 90 Twin jakieś opinie może ktoś pracował ?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rurek    0

Próbował ktoś kosić dwurzędówką qq o rozstawie rzędów 45 cm?? nie będą łamane przed skoszeniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

raczej nie wykosisz takiej kuku. Dlaczego tak gesto siejesz ? chyba ze kupisz kempera 1200 :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rurek    0

zasiałem tak gęsto ponieważ bałem się cokolwiek przestawić w siewniku pożyczonym od sąsiada on jak rok temu przestawił to redlice od nawozu pokryły się z rzędami ziarna i 2 z 4 wogóle nie wyrosły :( na szczęście nie było to na moim polu :D kemperek fajna sprawa ale ta jego cena :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goff14    0

Witam! Posiadam sieczkarnie Deutz Fahr FH 900. Poszukuję do niej części lub jakiegoś sklepu który je ma. I czy ktoś z Was ma taką oto sieczkarnie?? Kontaktowałem się już z Deutz Fahrem ale maszyna jest dość stara i części już do niej nie ma. Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam zamiar kupić jakąś sieczkarnie 2-rzędową tylko nie wiem jaką:)I tu moje pytanie:)

Czy wiecie może jaka jest wmiare dobra wydajna i o ile jest taka to żeby miała gniotownik:)

Za podpowiedzi bede bardzo wdzięczny)

 

Witam kolegów mam zamiar kupić jakąś sieczkarnie 2-rzędową tylko nie wiem jaką:)I tu moje pytanie:)

Czy wiecie może jaka jest wmiare dobra wydajna i o ile jest taka to żeby miała gniotownik:)

Za podpowiedzi bede bardzo wdzięczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

raczej nie znajdziesz dwurzędówki z gniotownikiem tylko z tarką przynajmniej nie spotkałem, typowy gniotownik to tylko w sieczkarniach samojezdnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj