bizar

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

Polecane posty

bizar    15

Kupiłem niedawno sieczkarnię mengele sh25 z przystawką do zielonek i kukurydzy , narazie używałem ją tylko w tym roku do robienia kiszonki z zielonek, bardzo dobrze się sprawowała z mf3080, mam pytanie jakie wy macie sieczkarnie dwurzędowe i jak się one sprawdzają w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mialem czolowa 2 rzedowa marki kemper, ale byla tylko do kukurydzy

zetor forterra 112 koni mial co przy niej robic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam , ja również jestem użytkownikiem takiej mengelki (sh25s) i u mnie robi ona przy zielonkach z pronarem 82A. Mam takie pytanko, chodzi mi o te elektrozawory do sterowania hydrauliką, bo u mnie jednego chyba brakuje (tego pierwszego patrząc od przodu) w tym miejscu u mnie jest taka jakby zaślepka, a przewody podpięte są pod ten środkowy elektrozawór z wykorzystaniem zaworu kulowego. aby przełączyć między zmianą obrotów (lewe prawe) a podnoszeniem podbieracza to musze ręcznie przekładać ten zawór kulowy i przez to czasami mi się zapycha :D .

Czy wie ktoś może jak to powinno wyglądać w oryginale? i gdzie można dokupić taki elektrozawór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek    5

Ja posiadam Kemper Sprinter Profi. Można nią kosić jadąc tyłem ciągnika na tylnym TUZ i wtedy obkaszam sobie pole a później przestawiam ją na bok i jadę normalnie do przodu a sieczkarnia z boku. Jestem z niej bardzo zadowolony bo bardzo czysto robi na polu i bardzo drobno tnie nie ma terki ani gniotownika ale przy tak drobnej sieczce praktycznie każde ziarno jest naruszone. Pomykam z nią Case IH 956XL ( 95 KM ) i jakoś daje rade ale wiadomo że jakby był mocniejszy ciągnik było by lepiej bo można było by jechać szybciej. Rocznie kosze nią jakieś 12 - 15 ha i daje rede. Dziennie w dobrej kuku można śmiało powiedzieć że 3 ha sie zrobi bo jednak troszke czasu zajmuje przygotowanie tzn. wykoszenie poprzeczników i obkoszenie pola. Jedną przyczepe natnie się w jakieś 10 min tym zestawem. Jakby był mocniejszy ciągnik to napewno było by szybciej. Dość prosta konstrukcja w 2 osoby można ją rozłożyć i złożyć w 1 dzień wiec z naprawami nie ma problemu a i części też są dostępne co prawda czasami na zamówienie trzeba z tydzień a nawet i dwa czekać ale najważniejsze , że są . Jeżeli przed sezonem zrobi sie porządny przegląd to jest duże prawdopodobieństwo że awarja nas nie zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Mengelka którą ja posiadam tez może pracować tyłem, ale problem w tym że wtedy trzeba do niej 1000obr/min, a mój ferguson ma tylko 540 :D .

Leszek , a u Ciebie ten kemper to jakie musi mieć obroty WOM przy jeździe tyłem a jakie z boku??, a jak tam wygląda przekazywanie mocy między wałkiem a zespołem roboczym przy jeździe z boku??, bo u mnie to jest przekładnia pasowa do jazdy z boku, a tyłem to przez przekładnie zębatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek    5

bizar ja jadąc tyłem potrzebuje 1000 obr/min i przekaźnik taki specjalny ze sprzęgłem przeciążeniowym jest zakładany bezpośrednio do koła toporowego a jadąc bokiem też potrzebne jest 1000 obr/min a napęd wtedy jest przekazywany poprzez przekładnie z łąńcuchem takim podwójnym wzmocnionym zamkniętym w szczelnej skrzyni w kompieli olejowej a to napędza ten sam przekaźnik ze sprzęgłem, skrzynia napędowa jest załączona bezpośrednio do koła toporowego. Dobrze że mój Case posiada wyjście na 1000 obr/min dzięki czemu mogłem zakupić do niego taką maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15
Witam , ja również jestem użytkownikiem takiej mengelki (sh25s) i u mnie robi ona przy zielonkach z pronarem 82A. Mam takie pytanko, chodzi mi o te elektrozawory do sterowania hydrauliką, bo u mnie jednego chyba brakuje (tego pierwszego patrząc od przodu) w tym miejscu u mnie jest taka jakby zaślepka, a przewody podpięte są pod ten środkowy elektrozawór z wykorzystaniem zaworu kulowego. aby przełączyć między zmianą obrotów (lewe prawe) a podnoszeniem podbieracza to musze ręcznie przekładać ten zawór kulowy i przez to czasami mi się zapycha :) .

Czy wie ktoś może jak to powinno wyglądać w oryginale? i gdzie można dokupić taki elektrozawór?

Odnośnie tych elektrozaworów to u mnie są trzy, jeden do zmiany obrotów,drugi do podnoszenia hedra a trzeci do obrotu rury, żadnego zaworu kulowego tam nie ma.

Myśle że taki elektrozawór to w każdym sklepie zajmującym się hydrauliką siłową powinieneś dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ja mam sh 25 sa dwa elektrozawory od zmiany obrotów i obrotu rury a od podnoszenia hedra mam oddzielny przewód który bezpośrednio podłaczam do ciągnika ja mam fortschritta zt 323a ma silnik 125 km i w ładnej qq trzeba najwolniejszym biegiem jezdzić, mam ja drugi sezon spisuje się dobrze 3-3,5 ha za dzień spokojnie się wykosi, u mnie w sieczkarni ciężko się kreca noże i łańcuchy co wciągają kukurydze i wyciąga się łańcuch od napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15
ja mam sh 25 sa dwa elektrozawory od zmiany obrotów i obrotu rury a od podnoszenia hedra mam oddzielny przewód który bezpośrednio podłaczam do ciągnika ja mam fortschritta zt 323a ma silnik 125 km i w ładnej qq trzeba najwolniejszym biegiem jezdzić, mam ja drugi sezon spisuje się dobrze 3-3,5 ha za dzień spokojnie się wykosi, u mnie w sieczkarni ciężko się kreca noże i łańcuchy co wciągają kukurydze i wyciąga się łańcuch od napędu

U mnie wszystko kręci się lekko, może łożyska masz padnięte albo coś ci blokuje. Ten łańcuch w mojej też jest troche wyciągnięty ale nie dziwie się bo przy zmianie kirunku obrotów to on jest nieźle obciążany. Dadam , a na jakich obrotach pracujesz tą sieczkarnią z boku, 1000 czy 540?, bo ja 540 ale jak robiłem sieczke z zielonek to zdarzało się że pas wpadał w poślizg jak wciągnęło więcej na raz, a jak to wygląda w qq , nie ślizga się ten pas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ja czy mam złożoną czy jadę bokiem używam 1000 obrotów i ten pas się nie ślizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam i już qq się kisi jak ktoś ma filmiki lub fotki ze swoimi dwurzędówkami to podawajcie linki tu jest jak moja pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

koledzy chce kupic 2 rzedówke do ciagnika 140km a z bostem prawie 170. Mysle o mengeli SH 20, sh 25 jest jescze jakis PZ 180s ( cos jakby 2x pz 90) z 2003r. wiadomo że mngele bedzie starsze. co mozecie powiedziec o tych sieczkarniach na co zwrócic uwage. ile daliscie za swoje. Jest na allegro za 7,5 tys ale widze ze grzebienie na wałkach od wciagnia ma juz jakies inne dospawywane bo sie pogieły. Czym sie rózni sh 25 od SH20 lub 22 ??

 

Widze na filmiku że bardzo wolno jezdzisz czy 100KM nie dajue rady szybciej czy moze cos innego ?? JAk jest z równomiernoscia podawania łodyg ?? Powiem ci że megela 350turbo to latłem 80KM zetorem około 8km/h !!!! Licze ze te sieczkarnie tez powinny tak chodzic przy wiekszym ciagniku ? 350 3 ha przez 12 godzin robiłem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Myśle że do ciągnika takiej mocy to mógłbyś jeszcze za potingerem sie rozglądać. A co do mengeli sh25 to mam ją dopiero pierwszy rok, qq podaje równomiernie a problemem u mnie jest pas napędowy, idzie tam taki potrójny zespolony i przez niego musze jeździć tak wolno bo sie ślizga, ale wydaje mi sie że on jest nie oryginalny, za długi i to dlatego. Podobno jak na 1000 obr/min sie pracuje to nie ma tego problemu, bo mój ferguson ma tylko 540. A od sh20 to różni sie właśnie tym przekazem napędu bo z tego co widziałem to sh20 ma napęd wałkiem no i może też nie mieć rewersu ale tego nie jestem pewny. Ja tez miałem do czynienia z 350 turbo i musze przyznać że chodzi dość lekko ale moim zdaniem ta sieczkarnia słabo uszkadza ziarna qq bo krówki mi po niej srały całym ziarnem, a po sh25 kiszonka I klasa i ziarno jest uszkodzone. Przy zakupie zwracaj uwage na stan noży, ostrzałki, stalnicy i tarki, czy hydraulika działa, szczególnie przy sh25 bo tu bez rewersu to ciężko się pracuje, również łańcuchy i zębatki sprawdź i czy kompletna bo długość cięcia reguluje się poprzez zmianę zębatek, musi być ich kilka. Co do ceny to ja dałem 10tys. z podbierakiem do zielonek, ale była do drobnych poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No z tym uszkadznim ziaren w 350 to jest cos prawdy dlatego zawsze kosiłem wczesnij i jest oki. bo jak podeschła to juz lipa ;) No widziłem pasek do sh25 na allegro za 700zł oryginał ( klint miałsh20 do sprzedania dlatego go zauważyłem w innych jego aukcjach. Jesli nie da sie go naciagnac to wiadomo że nie bedzie to chodziło. A druga sprawa to jesli kosisz na 540 to nic dziwnego bo sh20 i 25 sa tylko na 1000 a to przeciez 2 razy wieksze obroty. JEst w kupnie za 7tys ale widizłęm tylko zdjecia, podobno noży jest 90% ostrzałak tez prawie nowa i druga star peknita. tylko widac ze ma wspawywane drugie grzebienie na wałku wciagajcym. Do czego uzywasz rewersu poza ostrzeniem noży ??

 

Co do pottingera to mex profi K to jest prawie to samo co mex III i wydajnoscia dorównuje 350 a ja chce cos wydajnijszego żeby troche robote przyspieszyc i żeby to miało sens ekonomiczny bo case 140 KM spali wiecej od 7341 który potrzebował 120l na 3ha kuku ( 3m) wykoszone w 12 godzin :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

o przepraszam ale co do wydajności potingera mex profi K to sie nie zgodze. Mam ja drugi sezon ale dopieor teraz miałem czas żeby spokonie sprawdzić i po wczuciu sprzętu kosiłem 1 ha w 2-2,5 godziny gdzie sieczkarnia pracowała z ciągnikiem 110KM i była ustawiona na około 8mm długości ciecia no i oczywiście niemal całkowity brak całych ziaren pomimo suchej kukurydzy. Jezeli jesteś w stanie osiągnąc taki wynik to na przyszły sezpn zapraszam do mnie i gwarantuję że będziesz miał sporo ha do wykoszenia. Czy sh25 ma podobnie jak profi K coś w rodzaju cepów które rozcierają ziarno czy jedynie łopatki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Włąsnie mam w okolicy mexa K do kupinia i sie zastanawiam nad nim w miare dobrej cenie chyba 8,5 wywoławczo. Włąsnie w SH chyba nie ma cepów tylko tartka a w mexie K sa tylko cepy bez tartki czy i tartka tez jest ?? JAk sie ustawia długosc ciecia ??? JAk przekazywany jest naped wałkiem czy paskiem a moze łąncuchem ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

w mex jest tarka i cepy dlatego nie ma problemu z rozdrobnieniem ziarna. Napęd bębna tnącego przekazywany jest przez potrójny łańcuch jedynie napęd wałków jest na pasku i poprzez jego przełożenie na odpowiednie koło pasowe reguluje się długość cięcia. Są 3 możliwe długości a przełożenie paska zajmuje kilka sekund bo połączone jest to z hydraulicznym rewersem (kiedy uruchamiany jest rewers pasek jest luzowany) Żeby uprzedzić wątpliwości niektrych osób powiem że nawet przy zapchaniu sieczkarni na wałakach pasek nigdy się nie ślizga tylko puszczją sprzęgła na wałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

W sh25s również sa cepy i tarka, a właściwie jest trzy tarki, a co do obrotów wałka to w sh25 jest tak że można zamienić koła pasowe i wtedy może ona pracować na 540 obr/min, w komplecie powinno być również dodatkowe koło pasowe bo może ona pracować na dwóch prędkościach koła toporowego. A co do rewersu to w sh25 nie używa się go do ostrzenia noży, bo zmienia on kierunek pracy przystawki i walców wciągających a nie koła toporowego. Rewers jest przydatny jak się zapycha bo można zmienić kierunek obrotów przystawki w czasie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jest moze ktos kto ma sh20 ??? jak tam wyglada sprawa tarki i cepów ?? Bo jeszcze na włąsne oczy nie widziałęm jedynie z fotek. MOżecie mi powiedziec jesli rewers dziłą tylko na przystwke to w jaki sposób ostrzycie noze bo obroty powinny byc w przeciwnym kierunku ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

W żadnej z sieczkarni jakie miałem do tej pory nie było rewersu na bebnie tnącym, a po za tym pierwsze słysze że trzeba ostrzyć noże na obrotach wstecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja w 350 ostrzyłem na wstecznych. Po mojemu tak jest lepiej bo ostrze nie "uderza" w kamien tylko od tytłu sie po nim slizga


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@rafik256 w instrukcji obsługi do pottingera mex GT jest napisane aby w modelach MEX V K i MEX V SK zmienia kierunek obrotu.instrukcja w necie po polsku.

 

5. Przy takim ustawieniu moøna rozpoczπÊ proces ostrzenia noøy

Uwaga!

W przypadku MEX V K i MEX V SK zmieniÊ kierunek obrotu!

Liczba obrotÛw ko≥a noøowego powinna wynosiÊ 500-600 obr/min

Odpowiada to maksymalnie 1/2 liczby obrotÛw silnika

6. Po 2-3 min ostrzenia lub w celu zredukowania iskrzenia jeszcze raz zwiÊkszy„

obrÛt o ok. 1/2.

7. Po minimum 1,5 min ostrzenia wy≥πczyÊ WOM, odstawiÊ tarcze ostrzπcπ, otworzyÊ

skrzyniÍ kÛ≥ zÍbatych i sprawdziÊ szlif

8. Dotyczy MEX V-K, MEX V-SK

Jeøeli nÛø zosta≥ naostrzony tylko w po≥owie swojej powierzchni ostrzenia (5), moøe

powstaÊ "szpic" (4), ktÛry musi zostaÊ rÍcznie zeszlifowany

 

robiłem tak w mengele MB300 i o wiele szybciej noże się ostrzą.wsteczne obrotu robiłem drugim ciagnikem.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja w zetorze właczalewm wom zalezny i bieg wsteczny ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj