bizar

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

Polecane posty

rafik256    22

Witam czy orientuje się ktoś gdzie można kupić nowe ewentualnie jeszcze w dobrym stanie cepy i tarkę do sieczkarni pottinger mex profi K. Cena oryginałów trochę odstrasza bo za trakę chcą 1100 zł a za jeden cep 260 zł a idzie ich 10. Z góry dziekuję za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pwsim82sa    17

Jak myslicie, czy ciągnik 80km pociągnie dwurzedówke (mysle o pottinger profi k, lecz mengele sh2X też mnie interesuje)

 

wiem że temat długo się ciągnie, ale myslę że jeszcze ktos mi cos odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

o 80 KM zapomnij. Mam profi K z ciągnikiem 107 KM i żeby wykorzystać pełne możliwości tej sieczkarni to jeszcze za mało.

Oczywiście kosił bedziesz ale ślimaczym tempem. Jak dla mnie szkoda wydawać kasę na sieczkarnie dwurzędowa do takiego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pwsim82sa    17

A KUHN MH90S twin? i bliźniacze konstrukcje tylko starsze i tańsze VICON mh90s twin i PZ MH90S TWIN? Pracuje ktos takimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Kolego pwsim mam pronara 82 tsa rocznie kosze nią 4ha kukurydzy i 12 ha mieszanek traw na kiszonkę na przyszły rok bedzie pracowac z proximą 90 mysle ze maszyna jak poprzedni9k napisał moze więcej gdyż temp w pronksie dochodziła do 100 w 3m kuku. Jesli bedzie nabór na przyszły rok na MGR to złoze na FCT 900 z przystawką do kukurydzy. Profi K lepiej sobie radzi w zbieraniu owej kukurydzy jednak w koniczynie występuje sytuacja blokowania masy w gardzieli trzeba robić dosyc małe rzedy. Z czesciami problemu nie ma takze maszyna godna uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhz    0

Kupiłem sieczkarnie mex profi i mam pytanie, czy są jakieś dobre zamienniki oryginalnych trzyrzędowych łańcuchów napędowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kolejny polski badziew. Polacy zawsze robia cos na wzór maszyny innego producenta tylko ze jak to jest zrobione to juz inna historia. Te polskie jednorzedówki z kunowa to niezbyt udane( suche przekładnie padaja dosc czesto, sieczka taka sobie. Lepiej kupic uzywke zachodnia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka93    59

szukam i szukam w necie i niema żadnej sensownej dwurzedowki do ciągnika 130 KM ;p

pozdrawiam

 

szukam i szukam w necie i niema żadnej sensownej dwurzedowki do ciągnika 130 KM ;p

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Wiolu szukaj coś z Mengele SH20/25 bądź Pottinger Profi ;)

 

A jak kształtuje się spalanie w takich sieczkarniach przy ciągnikach 100-200km ? :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pwsim82sa    17

Nabyłem PZ MH90s twin do ciągnika 80 KM. Jestem bardzo zadowolony. Ciągnik daje radę i jakość sieczki jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a jaka cena tej przyjemności?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam,

Mam do Was pytanie: czym różni się sieczkarnia POttinger MEX4 od MEX3 PROFI K?

MOże ktoś z Was posiada taką sieczkarnię tj. MEX4?

Jak wogóle idzie nią koszenie kuku - mam możliwość zakupu właśnie takiego modelu.

Czy sieczkarnir te maja cepy, tarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

no kosic kosisz tylko predkośc nie powala. w takiej kukurydzy powinno być przynajmniej 2x taka czyli chociaż 5 km/h, może nawet więcej. Wydajność też pewnie szału nie robi. NIe wiem czy sieczkania więcej nie przerobi ale obstawiem mało mocy. Na dobą sprawę mozna to zaczepić do c360 i też powiedzieć że daje radę. Niski bieg i pójdzie, nawet nie musi się męczyć. Tylko nie o to chodzi. Zeby to miało jakiś sens to wydajnośc powinna byc przynajmniej 1ha/2-2.5 godziny w kukurydzy 2,5 metra. w zalezności od kawałka. Ja w tym roku zrobiłem jednego dnia 5ha kukurydzy 2,5-3 metry w 9 godzin. tylko kawałek był długi i dzięń wcześniej przeciąłem go przez środek żeby nie było trzeba było dużo jeżdzić w  poprzek.

A Ty ile czasu skosiłes hektar w tym tempie?

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

No ale ważne że idzie.. Mój sąsiad kosi 1ha przez cały dzień NH5050 + MEX III jednorzędową i nie narzeka... Myślę żeby tu zapiął jakąs Renie albo Deutza 6 garków to by wydajność by wzrosła i to nieźle ;) 


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mengeli sh 20? :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nodenode    0

czy znacie jakąś sieczkarnie dwu lub trzy rzędową która posiada gniotownik ziarna? Nie chodzi o tarki tylko o gniotownik walcowy jak w klasycznych samojezdnych sieczkarniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj