dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

mbpiotr    0

Panowie ,czy za sworzeń (bolec) na przód JD 5M służący do podczepienia przyczepy z przodu traktora wy dodatkowo płaciliście ,czy to jest w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Adam, jeśli to nie tajemnica to od którego dilera brałeś JD? Pytam, bo widzę że jesteś z lubelskiego

ja brałem z Białego Stoku tam można było wynegocjować najlepsze warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

Panowie ,czy za sworzeń (bolec) na przód JD 5M służący do podczepienia przyczepy z przodu traktora wy dodatkowo płaciliście ,czy to jest w standardzie.

w moim 5100m też nie było ale dealer mi dowiózł z informacją że to drobne wyposażenie ginie im nagminnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Ja mam5070 M i muszę przyznać że mnie we wrześniu nieźle nastraszyła. Mam ją drugi rok i ma coś tam ok. 800 mtg. Podczas przerzucania trawy na kiszonkę chciałem zmienić kierunek jazdy a tu zonk! Zaświeciła się kontrolka od rewersu N i miga. Silnik pracuje ale nie chce ruszyć. Po godzinie kombinacji kumpel mnie zcholował do domu. Jak mi serwis przez tel. wytłumaczył zawiesił się czujnik od biegu postojowego. Wypiąłem kostkę, zmostkowałem i chodzi. Kabel ładnie polutowałem, zaizolowałem, a ten uchwyt od biegu post. wywaliłem żeby się ktoś nie pomylił. Serwis mi oferował ten czujnik ale ceny się wystraszyłem, poza tym nigdy tego biegu nie używałem

możesz mi napisać gdzie jest ten czujnik zlokalizowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElvisPL    1

Miał może ktoś z Was podobny przypadek?

W JD5080M przy 341 MTG zatarła się pompa paliwowa. Oprócz ok 60 litrów "kołchoźnej" ropy, resztę czasu pracował na paliwie z hurtowni na który cała wioska jeździ. Teraz czekamy na sekcje zwłok pompy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Tu chyba było o 60litrów za dużo tej ropki kołchoźnej. Na usrusach to bez problemu na takiej można robić ale znajomy która ma JD nawet nie myśli litra takiej wlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElvisPL    1

to była naprawdę sytuacja awaryjna, skończyły się zapasy a trzeba było zrobić jeszcze kilka kursów, poza tym to było mieszane z polskim ON... - normalnie to kupuje hurtowo i odliczam VAT i akcyzę ale to inny temat...

Miał ktoś jeszcze takie przypadki z zatarciem pompy ??

Skoro mechaniczna pompa mogła skończyć swój żywot to co z silnikami na CR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ruska ropa nie koniecznie wykańcza. Pytanie czy ye 60 l to napewno ropa była czy tylko ropę przypominała. Ludzie leją ruską a rczaj lali jak się to opłacało i była do osobówek z PD czy CR i problemu nie było. Ktoś ci jakiś szajs sprzedał i tyle. Jeśli ruska to musi byc z pewnego źródła.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Postawił bym dużo na to że ruska ropa jest w 100% lepsza od polskiej. Wiem to bo swego czasu tylko na tym jeździłem.

Na rynku jest całe mnóstwo odbarwianego oleju opałowego (ma piękny niebieski kolor i jest sprzedawany jako ropa z Rosi) W procesie odbarwiania paliwo traci swoje właściwości i jest bardzo nie zdrowe dla silnika.

Jeżeli trafiłeś na coś takiego to potwierdzam ze pompa może się zatrzeć. Te paliwo jest bardzo suche.

Miałem też duże doświadczenie jeżeli chodzi o olej opałowy, śmiało można lać go w nowe silniki (bez żadnego dodatku oleju Lux czy coś takiego i nic się nie dzieje)

Edytowano przez Adam141090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale musi to być paliwo a nie żybura :)

Ale czy teraz po odliczeniu akcyzy i vat'u warto ryzykować z OO? Nie wydaje mi się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zależy do czego ten opał lałes bo juz spotykałem się z takimi co opał leli do aut np. Chwalili, że ok itd. Po niedługim czasie auto sprzedawali no i zaczynali, że coś tam zaczynało się dziać itd. Opał niestety też nie posiada dodatków smarnych jak on. Bo jest przeznaczony do innych urządzeń gdzie smarowanie jest niepotrzebne.

Ja spotkałem się z on z białorusi który był lepszy od on z orlenu. Ferdek 255 zawsze kręcił się do 2250 z gazem w podłodze. Na on z białorusi do 2400. Ojciec w aucie też poczuł róznicę.Rozmawiałem też z chłopakiem który studjował w białym. Na polibudzie mierzyli liczbę cetanową on z białorusi i wyszło im 63. Nie wiem czy tak mogło byc nie znam się na tym ale róznica była. Wszystko zalezy czy ktoś kto to woził był uczciwy i szajsu nie wciskał. Nawiasem mówiąc on z polskich stacji bez wyjątku pochodzi z tej samej zasiarczonej ropy z rosji. Na zachodzi często spotykany jest on z krajów arabskich stąd spostrzeżenia wielu kierowców, że tam paliwo lepsze.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mój kuzyn-major w SG zawsze się śmiał z owych super okazji cenowych na paliwo ze Wschodu-kiedyś mi wyliczał że niemożliwością jest sprzedać DOBRY ON w takiej cenie w jakiej przywożono go w moje strony (teraz nie pamiętam tych cen-ale tłumaczenie trzymało się kupy) .Faktem jest że przywiózł mi kiedyś 200 l PRAWDZIWEJ ropki stamtąd i faktycznie ciągnik chodził jak rakieta-ciekawostka jest taka że te paliwko było kompletnie żółte a nie w niebieskawym odcieniu jaki tutejsi "dilerzy" :D sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Zależy do czego ten opał lałes bo juz spotykałem się z takimi co opał leli do aut np. Chwalili, że ok itd. Po niedługim czasie auto sprzedawali no i zaczynali, że coś tam zaczynało się dziać itd. Opał niestety też nie posiada dodatków smarnych jak on. Bo jest przeznaczony do innych urządzeń gdzie smarowanie jest niepotrzebne.

Ja spotkałem się z on z białorusi który był lepszy od on z orlenu. Ferdek 255 zawsze kręcił się do 2250 z gazem w podłodze. Na on z białorusi do 2400. Ojciec w aucie też poczuł róznicę.Rozmawiałem też z chłopakiem który studjował w białym. Na polibudzie mierzyli liczbę cetanową on z białorusi i wyszło im 63. Nie wiem czy tak mogło byc nie znam się na tym ale róznica była. Wszystko zalezy czy ktoś kto to woził był uczciwy i szajsu nie wciskał. Nawiasem mówiąc on z polskich stacji bez wyjątku pochodzi z tej samej zasiarczonej ropy z rosji. Na zachodzi często spotykany jest on z krajów arabskich stąd spostrzeżenia wielu kierowców, że tam paliwo lepsze.

ja nauczyłem się używać opału od znajomego mającego firmę transportową (jakieś 5 lat temu) wtedy się to opłacało dziś... średnio

ale jeśli ktoś kupuje paliwo taniej, ma wejścia na stacji paliw podkłada się fakturami to się bardzo opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza sie teraz paliwo ze wschodu to słabszy interes. Przywożenie pożądnego paliwa z dobrej stacji jest mało opłacalne więc handluje się byle czym nie wiadomo skąd. co do opału jak ktoś lubi ryzyko prosze bardzo ja tego do niczego nie naleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbusd    0

A jak myślicie ten JD serii M jest na wtrysku mechanicznym i będzie palił dzięki temu mniej czy więcej od CR?

Edytowano przez karbusd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElvisPL    1

wszyscy teraz płaczą, że się nie opłaca....

Przy tym "kryzysie" teraz kurs białoruskiej waluty jest tak słaby, że za 50 EURO kupuje się 100 l ON. Jeżdżę ciężarówką, więc jestem na bieżąco.

 

Ogólnie to pytałem czy komuś jeszcze pompa się zatarła w M-ce, bo serwisant po poczęstowaniu kawą i "czymś" więcej powiedział, że M-ki potrafią taki numer wywinąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farma    0

cos w okolicach 140tys netto

wielkie dzięki ja zapłaciłem 145 to nie jet żle z dodatków mam tylko radio i siedzenie pasażera dzis dotarł

Edytowano przez farma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj