dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Adam141090    0

Mój ma już 1150 godzin, wygrałem przetarg na odśnieżanie i dlatego mi tak nastukało, jestem pod wrażeniem spisuje się bardzo dobrze w zeszłym miesiącu podczas największych opadów pracował 4 dni bez gaszenia, zmieniali się tylko kierowcy i paliwo w zbiorniku, Nad podziw spalanie (zależy od kierowcy) przy odśnieżaniu średnio 5,5-6l/Mgodz. Musiałem wymienić tylko przednią oponę bo się o coś rozcieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

1150 godzin! Faktycznie ciągnik nie stygnie, ale od tego jest. Mój ma 380 godzin i też zasuwa bez żadnych problemów. Co do pourywanych trybach o których pisze fan MF to może jest ta sytuacja o której opowiadał mi serwisant przy okazji przeglądu. Dostali zgłosznie do naprawy skrzyni w M. Jak ją rozebrali to się dopiero facet przyznał że w locie na asfalcie zamiast hamulca wrzucił bieg postojowy :blink: . I jakieś tam tryby się posypały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z nie wiedzy użytkownika na temat ciągnika, biorą się potem takie opinie, że maszyna jest do d... :D;)


Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam00019    0

witam mam JD 5090m

czy ktos miał problem z pompą paliwowa tj czy pojawiła mu sie tłusta plama od oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocek    0

Zastanawiam się nad kupnem podobnego ciągnika i nie wiem czy brać 5M czy 5R. Ten drugi wyjdzie z 15tys więcej myśle ale każdy twierdzi, że to porządny traktor. Ja jednak się boję trochę tego Common Rail (doświadczenie ze sprintera że nieco gorsze paliwo i nie ma jazdy ale takiego się wystrzegam) co myślicie o tych traktorach. 5080m z ehr i skrzynią z dwoma biegami pod obciążeniem 32/16 to 157tys brutto po negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Lepiej dołożyć te 15 tys i kupić 5R. Ja też się zastanawiałem na 5070M z ehr i skrzynią z dwoma biegami pod obciążeniem 32/16, ale po przypadkowej jeździe 5080R ze skrzynią PQ+ wybór padł na 5080R mimo iż jest ona trochę droższa.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyro    0

Lepiej dołożyć te 15 tys i kupić 5R. Ja też się zastanawiałem na 5070M z ehr i skrzynią z dwoma biegami pod obciążeniem 32/16, ale po przypadkowej jeździe 5080R ze skrzynią PQ+ wybór padł na 5080R mimo iż jest ona trochę droższa.

w 5m terz mozna taka skrzynie tylko trzeba dopłacić 8tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

JD 5070M 135 tys zł netto. JD 5080R 147 tys zł netto. Oba były w wersji Comfort + parę dodatków.

 

w 5m terz mozna taka skrzynie tylko trzeba dopłacić 8tys

W JD 5M można mieć skrzynie: SynhroReverser, PowerReverser i PowerReverser Plus

W JD 5R można mieć skrzynie: PowerQuad Plus i AutoQuad Plus

Jak na razie innych nie da rady.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyro    0

u mnie była bardzo dóża m wyszła mi 174 tys a za r w takiej opcji jak wybrałem to bym zapłacił z 230 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocek    0

A tak ogólnie to 5r można powiedzieć, że jest sprawdzonym traktorem? Chodzi mi o technologię tego traktora i jego awaryjność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Cena chyba brutto?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To za jakim modelem się oglądasz?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Z jaką skrzynią? :D


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyro    0

PowerReverser na tą z hi-lo troche szkoda kasy

 

a co powiesz na jeszcze nowszą serię 6D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocek    0

Kolego dzisiaj byłem u dealera i mówił, że podzespoły 5100m mogą nie dawać rady, że 5r są bardziej wytrzymałe. Ale to słowa dealera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie czy wy w ogóle orientujecie się w różnicach w budowie obu serii ?Tak właściwie to w tych ciągnikach wspólna jest jedynie nazwa (a i to się różni jedna literką)-może ktoś pokusiłby się o wypunktowanie różnic-bo mi się nie chce :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

5M:

*Krótka rama

*PowerTechM, Wtrysk mechaniczny

*Modele: 5070M 5080M 5090M 5100M

*Zmiana 2-dźwigniowa 4 zakresy, 4 biegi Opcja Hi-Lo i biegów pełzających

*Układ z przepływem otwartym w położeniu neutralnym 24 + 50 l/min w wersji podstawowej 24+70 l/min jako opcja

*MAKS. UDŹWIG 3,6 tony

*Kabina 75 dBA

*MAKS. DOPUSZCZALNA MASA 6100 kg (MFWD) 5850 kg (2WD)

*Ładowacze czołowe 533 i 583 NSL i MSL

 

5R:

*Pełna rama

*Sterowany elektronicznie 2 zawory HPCR Aktywna chłodnica powietrza doładowania

*Modele: 5080R/RN 5090R/RN 5100R/RN

*Zmiana 1-dźwigniowa 4 zakresy, 4 biegi przekładni Powershift System SoftShift System Speed Matching Tempomat Opcjonalny reduktor

*56 lub 65 litrów/min przy ciśnieniu 200 bar (PC = skompensowana ciśnieniowo)

*MAKS. UDŹWIG 4,3 tony

*Kabina zwykła, kabina obniżona, kabina wąska 74 dBA

*MAKS. DOPUSZCZALNA MASA 6600 kg

*Ładowacze czołowe 533, 583, 633 NSL, MSL i HSL

 

Główne różnice między serią M a R według producenta.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyro    0

no fajnie a nawet wiem kąd to wiesz wszystko jest na stronie www.johndeere.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Dołą czę się do tematu miałem dylemacik czy nh czy jd wybór padł na nh z tego względu (może będę żałował) że jak seria r kosztuje np X a seria m kosztuje X -50% ,to coś musi być nie tak, w przyrodzie nic nie ginie ,myślę że nie chodzi tu tylko o siłe roboczą (i tak dzisiejsze fabryki są w pełni z robotozmechanizowane)ale taże i materiały ,coś mi się nie chce wierzyć że do tych mostów przywożą korpusy odlane w niemczech z niemieckiej stali ????? Każdy mówi że JD nie może sobie pozwolić na lipę poprzez model 5m a ja myślę że może ,ponieważ ma jeszcze inne modele i każdy ma wybór czy 5m czy inny .Ona będzie chodzić rok dwa ale myślę że póżniej serwis się upomni o niedopłatę chińską.Mam wujka jest dealerem pewnej marki traktorów i on mówi że teraz koncerny traktorowe to nie liczą zysku ze sprzedanego traktoru tylko z późniejszego jego serwisu.Takie jest moje zdanie jak ktoś się z tym nie zgadza to ma do tego pełne prawo nie jestem zwolennikiem żadnej marki ani przeciwnikiem JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj