dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

omen    2

a moze sie orientujesz cena 5100M w najsłabszym wyposarzeniu i u którego dilera byłes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Nie chce klamać bo sie nie pytałem ale w temacie ktos podawał cene 32600 euro netto za 5100M Classic i mysle że jest to aktualna cena bez upustu. A byłem w Gravicie obok Zamościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mi ostatnio za 5070M wersja Comfort, elektrohydraulicznym reversem, 2 półbiegi, EHR, klimatyzacja, siedzienie pasażera, 400kg obciążników powiedziali 33500 euro netto.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Mi zaproponowali za JD 5100M Comfort plus siedzenie boczne i 400kg obciążników 35470 euro netto A za taki sam 5090M 34000 euro,do negocjacji myślę że 1000 można by z tego spokojnie urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ja dzisiaj zamówiłem i zadatkowałem 5070M, ale termin realizacji dopiero w marcu. Dobrałem skrzynie 40 i miałem domówić pneumatyke ale u tego dilera jest w standardzie a i dorzucił mi radio z instalacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

a czy ktos widział gdzies na placu u dilera serie G jak ona sie równa z cenami z seria m drosza czy tańsza

 

rafftti ile ci za taki 5070m policzyli to juz masz cene wyjsciowa bez zmian czy w zaleznosci po ile euro bedzie w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ciągnik mi wyszedł 117 tyś netto po dobrym rabacie plus 25 za ładowacz. To jest cena po aktualnym kursie, a zobaczymy jak będzie stało euro w marcu. Ważne że maszyny już zaklepane bo od 15 grudnia ciągniki drożeją o 3,5% inne maszyny też podskoczą. Polecam dilera z Radomska spoko facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Zaoferowano mi 583 za tą cenę ale nie mogłem go zamówić bo już podczas składania wniosków pani która prowadziła moją sprawe stwierdziła,że mi wcale nie jest potrzebny tur i ledwo przegryzła 533. Zawsze od nowego roku wszystkie firmy aktualizują cenniki oczywiście w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

No niby nic specjalnego, ale ja mam na siebie tylko 11 ha. Bydło przepisałem na ojca żeby się nie czepiali o płytę i zbiornik na gnojowice mimo iż mam mięsne. I ta bystra pani w agenturze stwierdziła, że ładowacz na takie małe gospodarsto nie jest potrzebny.Moc ciągnika też mi zmniejszyła bo chciałem 80 km. Ale kolega który ma 5 ha i zero zwierząt bez problemu dostał 85 km i ładowacz 1600 kg. Tak, że zależy kto Ci prowadzi sprawę w agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

Ja też dałem zadatek na 5090M z realizacją w marcu.Może mi ktoś odpowiedzieć czy radio jest w standardowej kabinie czy trzeba za nie dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Na pewno nie jest w standardzie. Radio kosztuje 300 plus ze dwie stówki za instalację z głośnikami. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę ale samemu nie możesz nic montować póki jest na gwarancji no chyba, że bumboxa pod zapalniczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1978    0

witam interesuje mnie ten elektroniczny wtrysk paliwa w 5M czy to jest to samo co montowano np w 5720 czy to jest jakiś inny wynalazek no i w takim razie ile on będzie palił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W serii 5M jest mechaniczny wtrysk paliwa. Dopiero w serii 5R jest CommonRail.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja miałem brać JD 5080r ale zmieniłem na 5080m właśnie ze względu na tą pompe... teraz tylko trzeba czekać do lutego:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Ojciec oglądał tego 5M i stwierdził że wolałby Pronara a już na 100 % nie zamieniłby na Lamborghini. W grę wchodzi Lamborghini R3 Fendt 309 Vario i MF 5435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zaczyjnmy od tego, że porównaj sobie 5R, a nie 5M. Chociaż R3 bliżej do 5M. :unsure: Jakieś to Twoje porównanie mało fachowe, ale tak to już bywa z tymi akwizytorami. Zresztą co byś nie pisał, dla Ciebie JD i tak złom, bo to Twoja konkurencja. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A najgorsze w tym jest to że tego złomu produkują dziesięć razy więcej biggrin.gif i pomimo to znajduje nabywców-ba niektórzy tak się do złomu przyzwyczajają że następny złom który kupują też ma żółte felgi biggrin.gif .Faktycznie-porównanie super fachowe-chyba te Lamborghini to @Rogeryk wziąłeś z trochę innej bajki ?-raczej nie pasuje do tego Fendta i MF-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Po pierwsze nie wspomniałem o serii 5 R a po drugie to nie moje słowa a ojca i mówie o jego spostrzeżeniach... To jaki będzie ciagnik to zależeć bedzie od tego czy wniosek w ramach restrukturyzacji bedzie rozpatrzony pozytywnie. W ostateczności bedzie R3. Mam znajomego który miał JD 160 KM i wymienił go na MC Cormika tej samej mocy a teraz kupił 190 i jest z nich bardzo zadowolony a na JD słów nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Konkretnie-co mu się nie podobało a co o tyle lepsze było w tym McCormicku ?Druga sprawa-rozumiem iż Twój Tato ma swoje powody żeby nie lubić JD-ale porównanie do Pronara (chyba że chodzi o te serie na zachodnich podzespołach ?) to takie trochę bezsensowne-dalej-R3 choćby z racji posiadania takiej kabiny jaką ma już wyraźnie ustępuje dla tego JD-wiem że kabina to nie wszystko-ale to właśnie w niej a nie np. w silniku usadawiamy swoje cztery litery biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

no właśnie kabina... Jak silniejszy facet to siłowniczek od drzwi od razu w rekach zostaje gdyz intuicyjnie sie za nie łapie. Co do ojca to akurat blisko był zakupu JD 6630 Premium w 2006 roku i z racji mocno okrzyczanej marki i szacunku do niej pojechał zobaczyć nowy model 5M i mocno się zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zaraz,zaraz-chyba nie ma większego sensu w porównywaniu takiego 6630 z serią 5 (szczególnie M)-ja akurat mam 5720 ale zdaje mi się że kabina jest taka sama w serii M-i powiem jedno-trzeba mieć chyba kobiecą intuicję (sorry kobiety) aby odruchowo się za ten siłowniczek złapać blink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj