Skocz do zawartości
dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
hubertuss    492

Popierwsze trzeba by zdefiniować średnie obciążenie jeśli to praca z turem o inną teraz trudno to dużo.

Adrianos    30

przepraszam bo nie wiem czy dobrze policzyłem to spalanie, ile pojemności ma bak w JD5080m?? bo ja liczyłem na bak 130litrów bo tak mi się o uszy obiło że tyle ma...

qazi    57

a w jaki sposób to mierzyłeś i w jakich pracach: odśnieżanie, paszowóz czy coś innego

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrianos    30

zatankowałem do pełna i do minimalnego poziomu baku wytrzaskałem 18,5 motogodzin

130litrów podzieliłem na 18,5 i wyszło mi 7,2litra na mtg

prace to ok.

5mtg w przeworzeniu gnojowicy beczka poj.9tyś

10mtg w paszowozie

ponad 3mtg lekko przy śniegu

jaro    163

Adrianos-nie wiem jak u Ciebie wygląda ten minimalny poziom paliwa w baku-u mnie ciągnik zgasł kiedyś gdy miał jeszcze 28 l paliwa w baku biggrin.gif (spuściłem resztę aby sprawdzić) ale jako że stał w lekkim przechyle wtedy uznałem że ten "minimalny' poziom to zapewne tak w granicach 20-25 l jest.

qazi    57

dokładnie lepszy pomiar byś uzyskał gdybyś zatankował go do pełna i po tych 18h ponownie zatankował do pełna, byś wiedział ile spalił bo z tych 130l pojemności możesz mieć tylko 110 użytkowego

Rogeryk    0

bez przesady że 100 litrów... każdy zbiornik ma jeszcze ileś % zapasu...

jaro    163

Kolego Rogeryk-przecież napisałem że silnik stanął z braku paliwa a spuściłem jeszcze 28 l paliwa (131 l bak)-jako że był leciutki przechył przyjąłem że normalnie bak powinien "wyschnąć" mając w sobie jeszcze 20-25 l paliwa-czy naprawdę wyraziłem się tak nieprecyzyjnie że nie szło mnie zrozumieć ?

Adrianos    30

no niestety, wiem że tak się liczy najlepiej ale ja tylko w weekendy w domu jestem a tata mówi że się w takie duperele bawił nie będzie:D może w następnym tygodniu spróbuje jak będzie czas to się pochwale wynikami

Rogeryk    0

kolega Adrianos niech dotankuje pod korek zrobi 10 godzin i z powrotem doleje pod kor i bedziemy wiedzieć jakie jest spalanie ;[

Gago    0

Ja miałem breac tego 70 konnego JD M w takiej njlepszej wersji ale zrezygnowałem z niego pojezdziłem nim troche i wziąłem sobie Axosa w JD jest dużo głośniej i jest drogi nawet myslałem że tańszy bedzie ;[ ale to nic kasa nie grała takiej roli pierwsze coś mówili że bedzie mały i się na niego nastawiłem ale tak teraz wyszło że jest nawet wysoki nie bardzo się rózni od R wysokościa i to też był problem aktualna cena bo dziś jeszcze diler dzwonił do mnie bo nie wiedział że kupiłem Claasa wynosi wersji Confort na ful już 157tyś brutto ;[

qazi    57

no mi axosa 320cx w chyba już pełnej wersji z tuz i wom wycenił wstępnie na 180tys zł netto więc JD chyba nie taki drogi

Gago    0

Wiesz ja mam C bo mi niski był potrzebny ale tez już go wyposażyłem super ;[ ale Axosa C tzreba porónywać do JD Ma Axosa CX do JD R to zaraz ceny bedą inne ;[ takie jest moje zdanie ;[

qazi    57

no ja bym axosa cx jednak do 5M porównał ale już takiej wypasionej na max

Rogeryk    0

Axos ma wogóle inna skrzynię biegów niż JD można mieć maks. 1 bieg zmieniany pod obciążeniem w wersji CX... więc nie można ich porównywac

Gago    0

Ale szczerze mówiąc to ciągniki z jednej klasy są ;[

qazi    57

axos w cx ma skrzynie 20x20 z 1 półbiegiem a %m może mieć skrzynię 32 też z 1 półbiegiem

@Rogeryk może pamiętasz ile kosztował axos 320 cx u Korbanka w euro

Gago    0

Ja to powiem tak im więcej biegów i półgnbiegów tym wiecej sprzegieł w środku i na tych sprzęgłach ciągnik bardziej moc traci już, im mniej tyl lepiej i siła większa (w starszych ciągnikach było mniej biegów i były silniejsze od nowych a ta sama siła była a w tych nowych to teraz już porobili tych biegów i tego słabsza są) ale może bardziej wygodniejsze są ale coś za coś ;[

Rogeryk    0

w axosie C skrzynia nie jest skomplikowana a i tak ciagnik nie ma mocy... Jadąc samym ciagnikiem np. 320C ciężko rozbujać go do 40 a MFa niby z tym samym silnikem i półbiegami nie trzeba prosić...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Rogeryk teraz jeździsz dodatkowo po Claasie. ;[

Slavo    6

Posiadam JD 5080R i średnie spalanie w ciągu roku (400h) wyszło u mnie 5,5 l/h

JD 5M należy porównywać do Axosa C a JD 5R do Axosa CX ( fakt CX ma 2 półbiegi, natomiast JD 5R 4 )

@qazi dokładnie rok temu w Tarnowie za Axosa 320CX chcieli 40 000E Netto przy kursie ok 4,6 wychodziło ponad 180tyś netto

pioter    44

sąsiad ma Celtisa 426 i jest strasznie słaby... ;[ szybko schodzi z obrotów pod obciążeniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mskm
      Witam,
      chciałbym się spytać użytkowników tego ciągnika z jakimi agregatami pracują. Planuje zakup uprawowo-siewnego nabudowanego 3m .Nie wiem czy nie będzie za ciężki. Czy ktoś pracuje takim zestawem. Dodam że ciągnik jest podkręcony do 100 koni i ma 750kg balastu z przodu.
    • Przez PawePopiel
      Witam potrzebuję aby ktoś wrzucił filmik z ustawień bcu, bif, ecu, ecp, do DJ5090r najlepiej z opisem funkcji , ponieważ teraz pokazuje mi w milach i niemam godziny ,(sąsiad wykasował błędy i chyba coś przestawił ale zgubił kartkę i nie chce grzebać aby czegoś nie uwalić)
    • Przez wabrzek
      Witam mam opony Michelin multibib 600/65/38 tył i przód 480/65/28 ciągnik jd 6115r. Pytanie do jakiego sensownego poziomu obnizyc ciśnienia przy pracy z plugiem i agregarem upr-siew. Maszyny o wadze ok 1.5 t. Chodzi o pracę w polu i przejazd drogą utwardzoną. Według kalkulatora firmowego można obniżyć do 0.6 Bara ale wtedy są piasek jak bez powietrza. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, mam dylemat. Zastanawiam się nad wyborem JD o mocy ok 115km. W grę wchodzi JD 6330(nie premium) lub Jd 6115M. Cena w zasadzie jak podaje diler będzie podobna. Mam obawy co do silnika z filtrem cząstek stałych W modelu 6M. I pytanie czy lepiej wstawić CHIPA do 6330 i ze 105 km zrobić ok 120 km i mieć starą generację silnika (na pewno niezawodną) bez filtra czy nie obawiać się filtra i wybrać 6M bez Chipowania(bez ingerencji w fabryczne ustawienia) trochę lepiej wyciszonego i różniącego się nieznacznie nowościami. Mam po prostu obawy przed "nowym dzieckiem" JD i "chorobami wieku dziecięcego" związanych z silnikiem. Proszę o porady i wypowiedz użytkowników serii 6R z racji obecności filtra cząstek stałych
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Nierozumiem dlaczego po 2 latacch od produkcji 6170R wprowadzili nowe 6175R i są na scr i wiele innych bajerow?