dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

aster453    26
Napisano (edytowany)

co to sa obroty zależne WOM ? i za to trzeba dopłacać przy zakupie jd ?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Oczywiście dostępne za dopłatą.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

jak czytam wasze posty boję się złożyłem na M 80 i coraz mniej mi się to podoba zastanawiam się czy nie przejść na NH T5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeden i drugi ma jakieś minusy, ale każdy z nich ma też plusy :D Nie ma ciągnika idealnego. zawsze jest jakieś ale. :(


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

odświeżę troche temat, jak tam koledzy Wasze m-ki po wiosennej kampanii, jakie spostrzeżenia, usterki no i ile macie na zegarach ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0
Napisano (edytowany)

U mnie ponad 400 mth i coś się dzieję z rewersem :mellow: jutro ma zajżeć serwis

a tak po za tym jest ok

Edytowano przez miodu1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

no i co tam kolego z tym rewersem, obeszło się na kalibracji, czy było coś poważniejszego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywy1616    0

Witam.Niedawno kupiłem 70M Compakta. Jestem troche zdziwiony głosna praca pompy olejowej przy pracy z turem i dziwnym dzwiękiem przy ruszaniu dochodzacym spod kabiny od strony biegów. Czy to nornalne? Prosze o odpowiedz.

Edytowano przez krzywy1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

U mnie tez jest ten hałas przy ruszaniu, wszystkie inne ciągniki nie wydaja żadnego odgłosu ze skrzyni przy ruszaniu a tu to jak się rusza pod obciążeniem to dźwięk zagłusza nawet prace silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Skrzynia ponoc też jest z chin więc pewnie tak musi być. A na poważnie to wszystko świadczy o jakości montażu i precyzji wykonania części. Kumpel ma polmota i tez mu skrzynia i pompa hydrauliki hałasuje.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

No skrzynia tez jest z chin tylko nie rozumiem jak sprzęgło może tak hałasować. Na wiosce są 6230P, 6930P, 7530P i 7730 i właściciele są z nich zadowoleni, żadnych niepokojących hałasów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywy1616    0

Dzis patrzyłem pod kabina i moim zdaniem to te cięgła do zmiany biegów wpadaja w jakies wibracje i tak sie przenosza do kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

No i john deere ma problem z glowy! nie musi odpowiadac za usterki bo jego uzytkownicy sami wiedza dlaczego tak jest! bo podzespoly sa robione w chinach i dlatego sie tak sprawuja! sluchajcie ja mam 100% chinczyka ciagnik za ok 80tys zl nie dlugo stuknie mu 1700 mth, skrzynia do tej pory niezle sie sprawuje, sprzeglo jak kazde suche trzeba uzyc troche sily, o silniku nie bede wspominal bo to jest najlepsza rzecz w tym ciagniku. Usterki jakie mialem to pierdoly za ktore placilem doslownie pare groszy. Chce tylko jednego niech on mi za te pieniadze zrobi te 4500-5000 Mth to potem jezeli zajdzie taka potrzeba to moge mu zrobic kapitalke silnika i znowu pojade dalej albo go sprzedam i kupie jakis nowy ciagnik niekoniecznie chinski. Nie mam nic przeciwko innym zachodnim markom tylko zeby ta cena byla troche przystepna. Kupujac ciagnik za cene 2 razy wieksza od fotona mam prawo wymagac chyba? czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie rozumiesz magia słów john deere napisanych na masce robi swoje. Ludzie kase walą bo przecież to john deere, większy szpan niż zetor czy ursus sąsiada. A potem się z tym bujają. Ciekawe co będzie za 10 lat. Wystarczy cofnąć się kilka stron do tyłu, by poczytać jak ludzie sami siebie przekonywali, że przecież są kontrole jakości itd. I co gdzie ta jakość? Seria 5 m sluzy do przyciagniecia klienta, ktory nie moze kupic 5 r. A jesli ma jakas kase to sie go wali po rogach za dodatkowe wyposazenie i za 5 m placi prawie tyle co za 5r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos292    0

Drodzy koledzy jeśli będziecie oglądali te serie nowe co wyszły miedzy innymi emki i do stu koni te typy to spójrzcie na nabite tabliczki na podzespołach, zobaczycie MADE i CHAINA. Są one składene w Niemczech a podzespoły wszystkie przychodzą z Chin. Osobiscie nie jestem za jeleniami ale słyszałem opinie kolegów którzy je mają i mówią że często się psują i przednie zwieszenia siadają. Dlatego one są takie tanie. Orginalny JOHN DEERE napewno by więcej przyszedł. Znajomy ma już serie 5M od 2 lat i ją sprzedał miesiąc temu bo mówił że na niego to by musiał mieć tysiące litrów paliwa, a ten ciągniczek to lekkimi rzeczami miał ciężko....

Edytowano przez pablos292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

pablos292 o tabiczkach made in china to już każdy na tym forum wie żadnej nowości nie wniosłeś w temat a opinia bo sąsiad ... bo znajomy... jak dla mnie jest nic nie warta! o co chodzi o przedni chiński most to szczerze jak narazie nie mam żadnych zastrzeżeń!

jadna wada w tej serii to opinia ludzi takich jak ty ,, zazdrosnych,,

ogólnie traktor jak każdy inny tej klasy nie ma szału i nie ma super rewelacji

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jak by nie było ludzie mają jakies tam opinie a nie każdy ma styczność z forum. Wkońcu w tym temacie równiez sami właściciele opisują swoje problemy z tymi ciagnikami. To co tez nie wiedzą jaki ciągnik mają czy usterki im się przyśniły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

Pewnie inne ciągniki nie mają żadnych wad i są idealne tylko seria 5M jest do niczego bo części są robione w Chinach,przez co te ciągniki są tanie i konkurencyjne do innych marek co sprawia że ludzie je kupują.A jak ktoś nie chce 5M niech sobie kupi zetora w tej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

hubertuss Mam do Ciebie prośbę ,możesz napisać dokładnie jakie wielkie problemy według Ciebie opisali użytkownicy JD 5M na forum ,które w tak wielkim stopniu przekreślają ten traktor. Podkreślam problemy z tym traktorem a nie napis Made in China.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@hubertuss jest monotematyczny. biggrin.gif Używasz tych samych argumentów już od dłuższego czasu, ale nie podajesz konkretnych przykładów. wink.gif

 

Po przeczytaniu instrukcji do 5M ten ciągnik nie wzbudził mojego zaufania, mając takież same pieniądze do wydawania wybrał bym coś z innej stajni. smile.gif Za te pieniądze konkurencja oferuje podobne rozwiązania, ale sprawdzone, no i sprawa najważniejsza konkurenci to degustatorzy oleju napędowego. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Po pierwsze nie napisałem, że go przekreślam czy coś takiego. Po drugie co za problem przeczytać sobie dany temat. Tu piszą sami urzytkownicy, oczywiście nie wszystkie ciągniki się psują. NIe wszyscy ich uzytkownicy mają dostęp do forum. Ale jest dość dużo różnych przypadków różnych awarii jak na ciągniki max 2-3 letnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj