dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

massey4455    1

Witam... Wiem co nieco na temat ciągników john deere 5m, juz nie licząc tego że chińskie mosty, to i tak taniej wyjdzie mf 4455 i jest o wiele lepszy, na częściach valtry... ciągnik nie do zaj*****a.. Naprawdę odradzam inwestycji w 5m... Nie mam nic do john deere, wrecz przeciwnie te ciągniki sa bardzo dobre, ale nie seria 5m... zreszta i tak wygląda na zbyt tanią, także nie sądze że tylko mosty są chińskie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

Witam... Wiem co nieco na temat ciągników john deere 5m, juz nie licząc tego że chińskie mosty, to i tak taniej wyjdzie mf 4455 i jest o wiele lepszy, na częściach valtry... ciągnik nie do zaj*****a.. Naprawdę odradzam inwestycji w 5m... Nie mam nic do john deere, wrecz przeciwnie te ciągniki sa bardzo dobre, ale nie seria 5m... zreszta i tak wygląda na zbyt tanią, także nie sądze że tylko mosty są chińskie.

 

Pozdrawiam

 

kolego żebyś wziął rozebrał tego swojego mf-a a z resztą każdy inny ciągnik to byś się ostro zdziwił jak byś przeczytał kraj pochodzenia poszczegulnych częsci. Sam miałem przykład jak nie daleko mnie w rocznym fendzie walneło sprzegło a po rozebraniu sprzegło było owszem jakiejś niezłej firmy (juz nie pamiętam jakiej) a na nim wydniał napis ,, MADE IN CHINA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

kolego @massey może mógłbyś być troche bardziej obiektywny, ile ten Twój ciągnik ma mth że już go tak wychwalasz?? ja ocenę ciągnika zacząłbym po conajmniej 2tys. godzin. W innym temacie piszesz że niedawno nabyłeś i już taki pewniak, ja też widziałem Valtre po niecałym tysiącu mth i 3 wymianach sprzęgła także nie oceniaj jeśli nie masz pewności. Jest w tym temacie kilka fajnych opinii urzytkowników, nie tylko plusy ale wady też, bo o to chodzi by post wniósł coś do tematu, a nie tak jak Ty próbujesz chyba usprawiedliwyć swój wybór?? Nie mam nic do Ciebie i życze Ci żeby sprzęt chodził jak najdłużej, ale tego typu wypowiedziami nie zabłyśniesz. I żyby nie było, że jestem jakimś nawiedzonym fanem JD, bo i w tej klasie ciągników dopuszczam inne propozycje, ale staram się to jakoś sensownie argumentować. Pozdrawim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A czy te części Valtry do tego MF seri 4400 jak i montaż Valtry A jak i tego MF nie wykonuje turecki kooperant Valtry - Hattat Tarım. Cudze ganicie swego nie znacie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Same korpusy zwolnic są chińskie ale bebechy ma oryginalne ( przypuszczam ) z pewnoscią więc komu przeszkadza żółtek na korpusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

do "wujek" widzę że jesteś użytkownikiem 5m tak więc chciałem się zapytać ciebie bo piszesz że spełnił twoje oczekiwania tak więc

1.czy biegi wchodzą płynnie i lekko

2.czy silnik się kręci z wolnych obrotów na najwyższym biegu

3.z ciężarem pod górki czy dużo siada

4jak jest z głośnością.

5 jak miałeś styczność z nh 4020 to czy wybrałbyś jd

6 czy coś ci się popsuło już

7 jak z paleniem przy -20 c

Mam te pytania do ciebie ponieważ będę teraz brał na różnicowanie ciągnik i nie wiem czy nh czy jd bo cena prawie taka sama jak możesz to odpowiedz z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mllodyyy    1

Dołączam się do pytania "tomparkiet" gdyż ja także bardzo poważnie rozważam zakup jaśka 5080M i jak do tej pory jd wygrał u mnie z NH i Zetorem (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem 4.5 litrowe silniki JD nie lubią przeciążeń ;)

 

Pomijając ten fakt myślę że 5M to ciągniki przeznaczone do prac łąkowych. Szczerze to bałbym się podnosić nim coś bardziej gabarytowego ze względu na konstrukcję pół-ramową.

Chyba nawet kiedyś na af wyczytałem że jakiś user, ursusem c385 podnosił balot sianokiszonki, po oderwaniu od ziemi i podniesieniu na 1.5m silnik odjechał od skrzyni biegów :D

 

Co prawda jak na 20-30 ha gospodarstwo, jest to ciągnik wart uwagi ;) Martwią mnie jednak podzespoły Made In Pekin :D:(

Edytowano przez FunJohnDeere

Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jakoś niektóre ciągniki w ogóle nie mają żadnej ramy (budowa modułowa) i jakoś nie pękają. :lol:


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale to pękanie jest wynikiem wieloletnich przeciążeń na silnik jak i na skrzynię ;)


Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Mój znajomy ma mf-a 4455 od ponad trzech lat na 46 ha... robi nim wszystko, bo to już jego jedyny działający ciągnik... nakręcił nim już grubo ponad 6000 mtg i nic w niego nie wsadził... kompletnie nic, narzeka tylko na pojemnosć zbiornika(60l)...

Kupił ponad rok temu john deere 5070m comfort, jako ciągnik pomocniczy, na gwarancji robił podnośnik, bo dosłownie w oczach opadał i robił skrzynię, bo sie zablokowała i uj***ło w h*j zębów na trybach.

Mój kuzyn ma na 23 ha 5100m Comfort i na gwarancji robił przedni most, bo cos rypiało w nim, i robił sprzęgło bo... ciągnik stanął podczas orki.

 

Nie wiem czy to taki zbieg okoliczności, ale po takich wydarzeniach moge chyba stwierdzic że coś jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Najpierw pisałeś że sam go kupiłeś a teraz że znajomy. To jak to w końcu jest?

A jeśli chodzi o ramę w JD to głównym zadaniem ma ona odizolować silnik i skrzynię od naprężeń działających na owe elementy. Dzięki budowie ramowej w miejscu największych naprężeń znajduje się tylko wał napędzający skrzynię od silnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

"wujek" dzięki za wyczerpującą wypowiedź właśnie o to mi chodziło o opinie użytkownika a nie od kogoś kto słyszał od kolegi o tamten od szwagra,wuja kolegi,w sumie znów się trochę napaliłem na "m"-kę mam jeszcze jedno pytanie ile masz nalatane mtgh i jak wygląda realne palenie np.robić coś na łące ,trochę w polu.I jakie nim pługi ciągasz, myślisz ze (ja mam same piachy)4*40 pociągnie bez większego męczenia,mi fendt śmiga z nimi w miarę dobrze,mam jeden kawałek trochę gliniasty to nie powiem bo ma co robić (dostaje po d*pie chyba aż za dużo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Najpierw pisałeś że sam go kupiłeś a teraz że znajomy. To jak to w końcu jest?

A jeśli chodzi o ramę w JD to głównym zadaniem ma ona odizolować silnik i skrzynię od naprężeń działających na owe elementy. Dzięki budowie ramowej w miejscu największych naprężeń znajduje się tylko wał napędzający skrzynię od silnika :D

 

Mam ten ciagnik ledwo co dotarty, dlatego ja na własnym doświadczeniu jeszcze niewiele moge powiedzieć, i dlatego sugeruje sie tym jak sie maszyny sprawują u znajomych. No ale przeciez nie musi mi nikt wierzyć... to akurat nie mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArtBet    2

"massey4455" wypowiadaj się na swoim doświadczeniu a nie na doświadczeniu znajomych. Są sytuacje gdy sam właściciel coś ,,pitoli,, ale żeby sie nikt nie dowiedział opowiada znajomym swoja historie. Z życia wzięte obok mnie koleś ma kurniki i zetora porxime. Syn zalał robaka wsiadł i robił sobie przysłowiowe zrywy na betonie i co dziwne siadła skrzynia sama z siebie dopiero po około roku tajemnica wyszla na jaw ze nie sama z siebie... teraz jest taka technika ze 30% ludzi nie wie jak co ma działać moj ojciec zostawial M-ke na biegu a jak potem odpalal to: kur.. ten ch.. nie chce jechać i krzyczy że cały powiat słyszy Artur!!! Ale jest coś takiego jak luz i reczny hamulec albo pozycja postojowa. I przedni most no sory ale jak w momencie wyrywania drzewa klikniesz guzik od napędu to w przekładni sa takie przeciążenia ze po jakimś czasie cos pierdyknie, weź pług 1200kg i popylaj po polnej drodze a bo skrzynia 40 to 30km/h mozna lecieć a kabina jest tak zrobiona ze Ty tego nie czujesz. M-ka to nie ciagnik za 300tys i nie jest zrobiony z tytanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Ja nie mam zamiaru nikomu niczego wmawiać na siłe... mówię co wiem, i dopiero za kilka lat okaze sie jak te ciagniczki będą sie wam sprawowały.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile widziałeś pękniętych ciągników? Rozerwane C-360 się nie liczą :P

 

Ogólnie to widziałem 2 pęknięte obudowy skrzyni od c385, które chodziły przy turze ;)

 

Mój znajomy ma mf-a 4455 od ponad trzech lat na 46 ha... robi nim wszystko, bo to już jego jedyny działający ciągnik... nakręcił nim już grubo ponad 6000 mtg i nic w niego nie wsadził... kompletnie nic, narzeka tylko na pojemnosć zbiornika(60l)...

Kupił ponad rok temu john deere 5070m comfort, jako ciągnik pomocniczy, na gwarancji robił podnośnik, bo dosłownie w oczach opadał i robił skrzynię, bo sie zablokowała i uj***ło w h*j zębów na trybach.

Mój kuzyn ma na 23 ha 5100m Comfort i na gwarancji robił przedni most, bo cos rypiało w nim, i robił sprzęgło bo... ciągnik stanął podczas orki.

 

Nie wiem czy to taki zbieg okoliczności, ale po takich wydarzeniach moge chyba stwierdzic że coś jest na rzeczy.

 

Z drugiej strony ja znam kolesia co ma MF 130KM z 2004 r (nie kojarze nr modelu) i po roku użytkowania (między 1 a 2 przeglądem) robili mu na gwarancji zwolnice ;)

Jednak co do JD M serii, zniechęciłem się bo szczerze przyznam że nie pierwszy raz słyszę taką opinię :(

Edytowano przez FunJohnDeere

Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

"wujek" po ile miałeś liczone euro też do nich dzwoniłem to mi powiedzieli 123 tyś brutto i można coś jeszcze targować tylko ciekawi mnie ile mogą jeszcze zejść z ceny twój coś dużo wyszedł (35000*4=140)licząc że miałeś euro po 4 (moje przypuszczenia)jaką masz wersję compakt czy comfort?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj