dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

atomik    148

700 zł z robocizną, dojazdem, filtrami i olejami ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

pytanie do użytkowników. Jak używać tego podnośnika? (regulacja siłowa), po co to jest?

 

jest to rgulacja siłowa podnośnika czyli w jednym położeniu tej wajchu podnośnik jest elastyczny a pługi kopiują teren a w drugim położeniu pługi są sztywne nie ruszają się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

nam zamiar kupić nowy ciągnik biore pod uwage JD 5070M powiedzcie mi jakie atuty ma ten ciągnik i mankamenty, niedociągniecia. czy warto zapłacić te kilkanaście tysiecy wiecej od konkurencji np. case jx 70 ( klima, obciążniki przód, skrzynia 20x12 40km/h, pompa 61 l/min) kosztuje ok. 110 tyś brutto a JD 5070M kosztuje w podstawowej wesji 118tys. brutto jak sądzicie warto zapłacić te wiecej za JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krone    0

Witam. Juz od pewnego czasu śledze wypowiedzi użytkowników tego forum zarówno właścicieli ciągników 5M oraz tych któży jeszcze sie "nie przekonali" do tych ciągniczków, ale przecież nie każdy musi kochać John Deere'a. B) Ogólnie to od 9 miesiecy jestem uzytkownikiem Johna 5070M Comfort. Napukałem nim już ponad 450 mtg ze wszystkim co dało się pod niego podczepić.Więc coś na jego temat mogę juz powiedzieć ponieważ 95% jego przebiegu jest moją zasługą :D Mamy gospodarstwo o powierzchni ponad 60 ha z czego 50 stanowia grunty orne więc miał gdzie się sprawdzić. Gdy go kupowaliśmu miał za konkurentów New Hollanda TD oraz Case JX, ale te ciagniczki są o wiele słabsze konstrukcyjnie i ich parametry techniczne też są gorsze. Myśle że New Holland T5000 lub Case JXU to odpowiednia konkurencja dla 5M bo 5R to troche inna bajka :P Więc ENDURAK91 zastanów sie nad tym 5M. Mój ciągniczek pracuje z pługiem UG 4 skibowym o szerokości 1,8 m plus konkretna kolczatka i radzi sobie z tym bez problemu przy predkości 6-8 km/h (gleba 3,4,5 klasa), spalanie w granicach 12-16 l/hektar w zależnosci od warunków, ogólnie to lubi "zjeść" ale John Deere to nie jest ciagnik do rekeracyjnej jazdy po polu, on potrzebuje obciążenia więc wtedy jego spalanie przekłada się na bardzo efektywnie na ilość wykonanej pracy poktórej można z uśmiechem zaglądać do zbiornika :D Do tego pracuje jeszcze z brona tależową 3m półzawieszaną :blink:, kosiarką, zgrabiarką karuzela STOLL 4,2m, agregat uprawowy 3m, przyczepy HL i inne zabawki. Nie zawiódł mnie nigdy, zero najmniejszej awarii, a co do chińszczyzny to jestem pewien że jakość JD została zachowana. Komfort jazdy jest bardzo dobry, ciągnik jedynie podskakuje przy szybkiej jeździe po nierównościach ale do transportu jest OK. Wszystko działa jak należy, pompa o wydaj. 96 l/min to poprostu bajka, skrzynie trzeba wyczuć i jest gitt, rewersik super sprawa, zero przecieków, tylko paliwo lać i jechać B) Mam jeszcze inne ciagniki oczywiscie marki URSUS ale teraz JD przejął pałeczkę i on pracuje i czejka na większego braciszka bo cos nam się ten PROW w wielkopolsce ciągnie ;[ Osobiscie polecam tego małego siłacza nawet jako ciągnik główny do gospodarstw 20 ha, bo nawet samochody z burakami które nie mogły ruszyć na lodzie nie stanowiły dla niego problemu. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

no u mnie to miałby być jako pomocniczy na 40ha. jak możesz to powiedz ile kosztuje taki JD 5070M klimą i skrzynią 40km/h bo w standardzie jest chyba 30km/h? no i to tyle bo pneumatyki nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Witam. Juz od pewnego czasu śledze wypowiedzi użytkowników tego forum zarówno właścicieli ciągników 5M oraz tych któży jeszcze sie "nie przekonali" do tych ciągniczków, ale przecież nie każdy musi kochać John Deere'a. B) Ogólnie to od 9 miesiecy jestem uzytkownikiem Johna 5070M Comfort. Napukałem nim już ponad 450 mtg ze wszystkim co dało się pod niego podczepić.Więc coś na jego temat mogę juz powiedzieć ponieważ 95% jego przebiegu jest moją zasługą :D Mamy gospodarstwo o powierzchni ponad 60 ha z czego 50 stanowia grunty orne więc miał gdzie się sprawdzić. Gdy go kupowaliśmu miał za konkurentów New Hollanda TD oraz Case JX, ale te ciagniczki są o wiele słabsze konstrukcyjnie i ich parametry techniczne też są gorsze. Myśle że New Holland T5000 lub Case JXU to odpowiednia konkurencja dla 5M bo 5R to troche inna bajka :P Więc ENDURAK91 zastanów sie nad tym 5M. Mój ciągniczek pracuje z pługiem UG 4 skibowym o szerokości 1,8 m plus konkretna kolczatka i radzi sobie z tym bez problemu przy predkości 6-8 km/h (gleba 3,4,5 klasa), spalanie w granicach 12-16 l/hektar w zależnosci od warunków, ogólnie to lubi "zjeść" ale John Deere to nie jest ciagnik do rekeracyjnej jazdy po polu, on potrzebuje obciążenia więc wtedy jego spalanie przekłada się na bardzo efektywnie na ilość wykonanej pracy poktórej można z uśmiechem zaglądać do zbiornika :D Do tego pracuje jeszcze z brona tależową 3m półzawieszaną :blink:, kosiarką, zgrabiarką karuzela STOLL 4,2m, agregat uprawowy 3m, przyczepy HL i inne zabawki. Nie zawiódł mnie nigdy, zero najmniejszej awarii, a co do chińszczyzny to jestem pewien że jakość JD została zachowana. Komfort jazdy jest bardzo dobry, ciągnik jedynie podskakuje przy szybkiej jeździe po nierównościach ale do transportu jest OK. Wszystko działa jak należy, pompa o wydaj. 96 l/min to poprostu bajka, skrzynie trzeba wyczuć i jest gitt, rewersik super sprawa, zero przecieków, tylko paliwo lać i jechać B) Mam jeszcze inne ciagniki oczywiscie marki URSUS ale teraz JD przejął pałeczkę i on pracuje i czejka na większego braciszka bo cos nam się ten PROW w wielkopolsce ciągnie ;[ Osobiscie polecam tego małego siłacza nawet jako ciągnik główny do gospodarstw 20 ha, bo nawet samochody z burakami które nie mogły ruszyć na lodzie nie stanowiły dla niego problemu. :blink:

żeś bracie puścil wodze fantazji :) pług 180 cm to mnie zastanawia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No zgadzam sie atomik, ciekawe na jaką glebokosc kolega krone orze... a tak po za tym to widze ze nawet na lodzie ciagnie a inne nie daja rady no wiadomo jak john to nawet lud sie pod nim chyba topi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krone    0

Ja dokładnie rok temu zapłaciłem 30200 euro netto za wersje comfort gdzie w standardzie jest klima, pneumatyka , opony continental, skrzynia 40km/h, rewers elektrohydrauliczny, poszezone błotniki (to musi być bo inaczej błoto na dachu) i oczywiście 500kg obciążnik (bez niego przód ma zero uciągu) i jeszcze siedzonko pasażera. Ale możesz ogolić go troche to wyjdzie taniej. U nas tez jest jako pomocniczy ale taki pomocniczy to najwięcej pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

byłem u dilera to mi powiedział że z klimą to już jest wtedy wersja comfort i oczywiście jeszcze kika rzeczy dohodzi w tej wersji no i cena jest znacznie wyższa. chyba niema możliwości dokupienia samej skrzyni i klimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocek    0

Zastanawiam się nad kupnem JD 5080m, nie musi być full bez ehr z pneumatyką. Ile mnie może wynieść takie cudo (pośrednik JD powiedział mi 200tys brutto) i polecał mi MTZ za 100tys. Jak czytam Wasze ceny to trochę odbiegają od tej oferty. Dzwoniłem też do Nowego Sącza i tam powiedzieli mi 140tys brutto, tylko tam mam daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Znajdz mi za 180tys brutto 5100R w full wypasie sprzedaje wszystko i go biore


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

mi to za wersje comfort 5100r powiedział 179tys netto w białymstoku tylko zapewne sporo przy kupnie by szedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Dziś dzwoniłem do dilera JD i ceny wyjściowe netto jakie mi podał to:

JD 5070M Comfort 134000 zł

JD 5080M Comfort 139000 zł

JD 5080R Comfort 161000 zł

Ładowacz czołowy JD 583 28000 zł

Są to ceny wyjściowe i o żadne dodatkowe wyposażenie się nie pytałem jak też nie targowałem. Poprostu zadzwoniłem i zapytałem sie o ceny tych 3 konkretnych modeli, które mnie interesowały.

Oczywiscie gdyby sie pojechało do dilera na miejsce i negocjowało to napewno sporo można było by utargowac.

Edytowano przez sebastian264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan222    0

Witam, sądzie że te ciągniki JD serii 5M jakoś nie wyszły tak wielkiej firmie jaką jest JDale tonie znaczy że są złe oszwiśće według gustu rolnika.

Największy traktor tej serii to 80KM Model 5080M Compact i jego cena to ok.105 560 PLN + VAT

Więcej informacji na stronie http://www.deere.pl/pl_PL/campaigns/5series/index.html

Oczywiście jak najbardziej do ładowacza czołowego.

post-31189-0-59846700-1294940844_thumb.jpg

post-31189-0-87885000-1294940912_thumb.jpeg

post-31189-0-32390600-1294940938_thumb.jpeg

Edytowano przez szczepan222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

Witam, sądzie że te ciągniki JD serii 5M jakoś nie wyszły tak wielkiej firmie jaką jest JDale tonie znaczy że są złe oszwiśće według gustu rolnika.

Największy traktor tej serii to 80KM Model 5080M Compact i jego cena to ok.105 560 PLN + VAT

Więcej informacji na stronie http://www.deere.pl/pl_PL/campaigns/5series/index.html

Oczywiście jak najbardziej do ładowacza czołowego.

Chyba są większe z tej serii też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Największy to JD 5100M mo 100KM.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

sory koledzy ale faktycznie pomyliłem sie ta cena to netto i chodziło mi o wersje comfart bo jak by nie patrzeć to jest już dobrze wyposażona. oczywiście bez tur i tuz na przód :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mllodyyy    1

Witam, sądzie że te ciągniki JD serii 5M jakoś nie wyszły tak wielkiej firmie jaką jest JDale tonie znaczy że są złe oszwiśće według gustu rolnika.

Największy traktor tej serii to 80KM Model 5080M Compact i jego cena to ok.105 560 PLN + VAT

Więcej informacji na stronie http://www.deere.pl/pl_PL/campaigns/5series/index.html

Oczywiście jak najbardziej do ładowacza czołowego.

a gdzie zgubiłeś 5090 i 5100 ??? i niby dlaczego miały by nie wyjść JD ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek21    0

Tak czytam te forum widze ze kazdy uzytkownik john deera 5m go chwali ale Ci co gdzies go widzieli albo gdzieś o nim słyszeli twierdza ze to badziewie i wogole. Ja wybieralem pomiedzy tym joh deerem a agrofarmem 410 i bede bral jaska przejechalem sie tym i tym i mi john duzo bardziej przypadl do gustu. A jak te ciagniki beda chodzily kazdy z nas bedzie wiedzial za kilka lat wiadomo nic teraz nie jest idealne i raczej nie znajdzie sie ciagnik w ktorym nie bylo by jakiegos detalu made in china.

Edytowano przez wilczek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocek    0

Powiedzcie mi jeszcze jak dealer oferuje mi traktor za powiedzmy 140tys zł brutto to ile realnie można zjechać z tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyk    0

Powiedzcie mi jeszcze jak dealer oferuje mi traktor za powiedzmy 140tys zł brutto to ile realnie można zjechać z tej ceny.

 

Słyszałem ze 10-15% da sie wynegocjowac

 

tak przy okazji zapytam orientuje się ktoś czy w wersji 5M wnętrze kabiny jest takie samo jak w wersji 5R ?

Edytowano przez tonyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek21    0

kabina troche sie rozni deska rozdzielcza jest inna panel boczny w seri m jest troche biedniejszy i to pewnie tyle różnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj