dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

MDSikor    6

Po nowym roku na pewno będą droższe, bierz rocznik 2010 jak są jeszcze wolne.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

w baku jest korek spustowy, i z filtra... i to chyba wszystko, czekaj na kogoś innego, my jak zpuszczaliśmy to właśnie tak, bo w poprzednim sezonie zamias zimową to wlane było 40l letniej, traktor zapaliś nie chciał...


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie zamarzła ale się zrobiła taka kasza... z filta jest spust na dole... albo cały odstojnik odkręć(szybciej zleci)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

Można w tej wersji skonfigurować ten sprzęt ponieważ ja zrobiłem przedpłatę właśnie na JD 5080 M w wersji COMFORT z ładowaczem JD 583 u dilera JOHN DEERE. Traktor za 30000 euro a ładowacz za 28 tyś, oczywiście netto

 

 

 

Ja też biorę JD 5080 M COMFORT w specyfikacji z klimą, skrzynia 16/16 z hydraulicznym rewersem, siedzenie boczne, lampy szerokokątne, radio, pneumatyka i cała reszta co występuje w tej wersji. Bez obciążników ponieważ będzie z turem JD 583. Zrobiłem już przedpłatę na ten traktorek za 30 tyś euro netto

 

 

 

Adrianos

Ty przypadkiem nie bierzesz tego jelonka w Żabinie Karniewskim skoro jesteś z kurpi

w Zabinie Karniewskim jd seria m jest strasznie tania wiem bo do żabina to jak na droge wyjde kamieniem rzuce to na plac doleci tu macie link http://rol-brat.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

a po co spuszczać aby zalać zimową wystarczy 5% benzyny dolać i powinno być ok

wystarczy kupić dodatek do paliwa który stosuje się w ilości 100ml dodatku na 100 l. oleju napędowego - koszt 4 zł. benzyna będzie droższa ,smarowanie gorsze..

 

mam zamiar w przyszłym roku kupić jd5070m konkurencja mi odradza .M5 produkowane są w CHINACH ,są awaryjne , co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Wszystko na temat JD 5M jest w tym temacie, cała wojna o miejsce produkcji ciągnika też tu jest poruszona. Co do awaryjności niech się wypowiadają użytkownicy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

wystarczy kupić dodatek do paliwa który stosuje się w ilości 100ml dodatku na 100 l. oleju napędowego - koszt 4 zł. benzyna będzie droższa ,smarowanie gorsze..

 

mam zamiar w przyszłym roku kupić jd5070m konkurencja mi odradza .M5 produkowane są w CHINACH ,są awaryjne , co sądzicie?

Sądziłeś ,że konkurencja JD 5M powie Ci ,że są to super maszyny ,działali by wtedy przeciwko sobie. Wszystko co Ci powiedzieli na temat miejsca produkcji i awaryjności to bzdura. Chyba jednak zamieszczę świadectwo homologacji JD 5M ,żeby rozwiać wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

My zanim kupiliśmy 5080M to byliśmy u różnych dilerów. Jeden gadał na drugiego takie rzeczy ze wierzyć się nie chciało przy okazji zachwalając swoją maszynę ;).

W jd mamy nabite niecałe 50 mtg, pracował w transporcie i z Stoll-em V202 jak dotąd żadnych awarii nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

bMam pytanie,dlaczego Stoll a nie fabryczny ładowacz oraz jakie zużycie paliwa ma seria JD M5 dużo słyszę opini że JD dużo pali czy jest max. opciążony lub wykonuję lekką pracę. Pytam dlatego gdyż ciągnik ma być zwrotny , prosty w obsłudze, oszczędne ( będzie jak muł) do wszystkiego - ładowacz czołowy ,prasa, beczkowóz i wiele innych prac ,myślę ze 5070m sprosta mym wymaganiom ,co koledzy myślicie???

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ten stoll jeśli się nie myle to kombajn do buraków, spalanie podane przez urzytkowników we wcześniejszych postach i z tego co widze straszne nie jest. kolego @Davido zapodaj foty sprzęta :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Kolego @MARTECH. Stoll V202 jest to dwu rzędowy kombajn do zbioru buraków cukrowych. Ładowacza czołowego przy JD nie mamy, jest on przy innym ciągniku. Jd mam dopiero od listopada wiec jeszcze się za bardzo nie narobił i trudno powiedzieć coś więcej na jego temat.

Napisz do @mbpiotr on ma ciągnik w posiadaniu dłużnej i pracował już z rożnymi maszynami to coś więcej może się na ten temat wypowiedzieć.

 

Kolego @młody17 fotki postaram się zrobić jutro jak znajdę chwile wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Mam pytanie,dlaczego Stoll a nie fabryczny ładowacz oraz jakie zużycie paliwa ma seria JD M5 dużo słyszę opini że JD dużo pali czy jest max. opciążony lub wykonuję lekką pracę. Pytam dlatego gdyż ciągnik ma być zwrotny , prosty w obsłudze, oszczędne ( będzie jak muł) do wszystkiego - ładowacz czołowy ,prasa, beczkowóz i wiele innych prac ,myślę ze 5070m sprosta mym wymaganiom ,co koledzy myślicie???

mam w swoim 5080M już 300godzin i to że pali na pusto jak i pod obciążeniem tyle samo to nie prawda ja na baku 120l przy pracy w ładowaczu czołowym zrobiłem 25 godzin tylko ze to są godziny zegarkowe, nie motogodziny,bo tak liczy licznik. Jeżeli chodzi o transport beczkowozu na 120l około 20 godz, Myślę, że to wcale nie jest dużo

 

wystarczy kupić dodatek do paliwa który stosuje się w ilości 100ml dodatku na 100 l. oleju napędowego - koszt 4 zł. benzyna będzie droższa ,smarowanie gorsze..

 

mam zamiar w przyszłym roku kupić jd5070m konkurencja mi odradza .M5 produkowane są w CHINACH ,są awaryjne , co sądzicie?

Kolego na forum nie dowiesz się prawdy, jedz do użytkowników (jest już ich sporo) przejedz się i zadecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowicjusz80    0

Witam. Jestem użytkownikiem 5080m serwis wymienił mi pompę i wydaje mi się że więcej pali. Czy ktoś to też zauważył? Z tylnim mostem nic na razie się nie dzieje tylko dostaje czasami jakiś dziwnych drgań. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Witam. Jestem użytkownikiem 5080m serwis wymienił mi pompę i wydaje mi się że więcej pali. Czy ktoś to też zauważył? Z tylnim mostem nic na razie się nie dzieje tylko dostaje czasami jakiś dziwnych drgań. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Podstawowe pytanie dlaczego wymieniłeś pompę? Może się tak dziać ze będzie więcej palił. Użytkownicy wymieniają pompy często nie potrzebnie, w 60% na nowej ciągniki palą więcej i gorzej chodzą, Po prostu co innego jest jak maszyna jest złożona na taśmie produkcyjnej a co innego jak wymienia się później. Często towar nie trzymający parametrów idzie na części zamienne a idealne na produkcję. Znam kilku ludzi którzy wymienili bo coś im nie podobało a potem chcieli znowu tą oryginalną, często już jej nie było bo została odesłana do gwaranta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Podstawowe pytanie dlaczego wymieniłeś pompę? Może się tak dziać ze będzie więcej palił. Użytkownicy wymieniają pompy często nie potrzebnie, w 60% na nowej ciągniki palą więcej i gorzej chodzą, Po prostu co innego jest jak maszyna jest złożona na taśmie produkcyjnej a co innego jak wymienia się później. Często towar nie trzymający parametrów idzie na części zamienne a idealne na produkcję.

 

OOO a widzę że kolega bezpośrednio w tej branży pracował, zna się jak nikt z nas, zupełnie jak producent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinho    0

czesc

czy ciągnik 5090M da rade z agregatem uprawowo siewnym 2,5m czynnym waga ze zbozem 2t

prosze o szybką odp.

 

nie da rady za slaba pompa , gruber unia grudziac na sprezynach 2,60 ledwo podnosi a on wazy 1200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To jaki podnośnik ma ta "M-ka" ?-ja 5720 (dawniejsze R) podnoszę pług UG ponad 900 kg (ale przecież sporo dłuzszy od grubera) czy też talerzówkę 3,2 m (ponoć ponad 1200 kg) ot tak od niechcenia.

PS. Ta talerzówka waży 1315 kg ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

nie da rady za slaba pompa , gruber unia grudziac na sprezynach 2,60 ledwo podnosi a on wazy 1200kg

ja ten ciagnik podnosie z trudem 1200 kg no to jakies nieporozumienie, mam starego zetora 7745 i talerzowke z wałem (1300 kg) podnosi bez problemu podobnie stary mtz...a dlugosc to taka sama jak grube albo i dluzsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5080M    0

u mnie 5080m z agregatem uprawowo siewnym 3 metry i siewnikiem famarol zasypanym na max podnosi bez rzadnego wysilku ! niewiem ile to może wszystko ważyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Panowie o czym Wy tu piszecie ,wszystko co tu ww. na AF JD 5080m bez problemu podnosi a nawet więcej. Więc dajcie spokój z tymi bezpodstawnymi krytykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj