dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

MDSikor    6

Witam wszystkich użytkowników m-ek. Czy któryś posiada ją ze skrzynią z półbiegami (HI-LO). Jak się sprawuje w pracy ?? Proszę o szybką odpowiedź bo chce zamówić 5100 M z taką właśnie skrzynią. Promocja na euro do końca listopada 1 Euro=3,5 ZŁ

Ja jeździłem 5080M z Hi-Low, jak zwiększałem półbieg to trochę szarpnął (jeździłem po suchym betonie). Przy redukcji półbiegu zmiana była płynna. ogólnie dobra sprawa, szkoda że tylko ma dwa półbiegi.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ten górny przycisk zwiększa półbieg (Hi). Ten dolny guzik zmniejsza półbieg (Low). Na desce rozdzielczej pokazuje się napis Hi lub Low w zależności który półbieg jest załączony.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekler    0

Jutro jadę do dilera to się wszystkiego dowiem.

to jutro wstaw tu ceny w pełnym wyposażeniu jeśli możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurekakb    0

A więc tak: trochę sobie pojeździłem 5100M ale bez półbiegów, no i z tym wyposażeniem ful kosztuje 151000 zł netto w tym 4800 zł za półbiegi (HI-LO) wersja COMFORT to za cenę 174000zł bez upustów z takim wyposażeniem można kupić Kubotę 100 KM M9540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurekakb    0

John Deere 5100M Comfort ze skrzynią 32x16 z półbiegami(HI-LO) 151000 netto-184220 brutto

Kubota M9540 ze skrzynią 36x36 z półbiegami 142600 netto-174000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja jeżdziłem kubotą( już nie wiem jaką) dwa lata temu 80km to strasznie dziwna.... żeby nie powiedzieć że zła, bo za mało nią pracowałem(była u wuja na testach) chyba z miesiąc, to pierwsze co to spalanie niskie można między bajki włożyć(pali jak każdy)

a drugie to słyby moment obrotowy... jak troche z obrotów ją puścić to gaśnie na obciążęniu, przy załadunku beli trzeba gaz dobrze deptać bo naprawde mi gasł przy ruszaniu, może poprawili do tej porty, a żeby nie było że jestem na nie to ogólnie fajny traktorek, mały, kompaktowy, fajnie w kabinie ale ciasno w miare...


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

No ja nie znawca JD a wiem a kupujący nie wiedzą ceny na JD M są EURO PO 3,7zł a na serię R po 3,5zł a u mnie kosztuje to tak:

CIĄGNIK MODEL 5100M COMFORT

Silnik 4-cylindrowy John Deere PowerTechM z turbodoładowaniem, intercooler 4450 cm3

2 zawory na cylinder, mechaniczny wtrysk paliwa

Moc nominalna (97/68 EC): 100 KM przy 2200 obr/min=

Termoregulowany wentylator wiskotyczny

Zbiornik paliwa: 130 l

Hamulce i układ kierowania

Hamulce hydrauliczne chłodzone olejem

Tylna oś typu kołnierzowego z hydrauliczną blokadą mechanizmu różnicowego

Przekładnia

Power Reverser 16/16 40 km/h,

Kabina - Standardowa

Przednia oś napędzana

Tylne regulowane felgi 420/85R34

Tylne ogumienie 420/85R34

Przednie regulowane felgi 340/85R24

Przednie ogumienie 340/85R24

Przekładnia Power Reverser 16/16, 40km/h

Tylny WOM, 2 prędkości ( 540/ 540E obr/min )

Trzy standardowe gniazda hydrauliki zewnętrznej serii 205

TUZ kategorii 2, haki

Szyberdach szklany

Łącznik górny z hakiem, kategoria 2

Stabilizatory cięgieł dolnych lewy i prawy zwykły

Klimatyzacja i ogrzewanie

Stała przednia szyba; prawe drzwi

Siedzisko operatora z mechanicznym tłumieniem drgań

Prawe i lewe standardowe lusterko zewnętrzne

Transport ciężarówką

Kod Polski

Pompa hydrauliczna o wydajności 94l/mi

Tłumik w narożniku kabiny

Regulacje wieszaków tylnego TUZ

Podstawa obciążników 60 kg

Przednie błotniki stałe

Katalog części zamiennych

Poszerzenie błotników

Oświetlenie robocze na dachu kabiny 2 przód i 2 tył

Światło ostrzegawcze (kogut)

Uchwyt tablicy rejestracyjnej z oświetleniem

Światła odblaskowe tylnie

Wycieraczka tylnej szyby

Gniazdo

Popielniczka

Instalacja pneumatyczna do hamulców przyczepy 2+1

Zaczep transportowy, regulacja 10 pozycyjna

Zaczep rolniczy

Sugerowana cena netto Klienta

PLN 140 000

 

Zastrzegamy sobie prawo zmiany cen i specyfikacji bez uprzedniego informowania.

Może by żółwia jeszcze zmieścil w tej cenie Chempest Raciburz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan24    0

5100m to lekki ciągnik nie nadaje się do ciężkiej pracy chyba że dołożyć obciązniki i szersze koła .Mam pronara 82SA z turem i 5100m to mam to sprawdzone . 5100m nie idzie bo nie ma zaparcia ,zamieniam go na pronara i ten idzie mimo mniejszj mocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam kuzyn w maju nabył m-100k i powiem wam że super maszyna .Ciągniczek bajka ,sam nim pracowałem w polu .Maszyna zwrotna i mocna w porónaniu do jd 2140takiego mam to cudo.Kolego nie porównuj mtz do jd bo mi się śmiać chce.W komunalce mają 90 konnego tsa to jak zapieliś beczkę forsznita 10000 l to silnik chciał mu z ramy wyskoczyć jak wiechał w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan24    0

silnik ma moc ale ciągnik jest lekki i w 4 skibowym zagonowym 4 x 40 mieli kołami i szuka twardego zaparcia ,przodem jeżdzi na boki w 82 SA tego zjawiska nie ma . Nie ganie 5m bo jestem z niego zadowolony tylko pisze co spraktykowałem . Gdyby dać mu 700 kG na przód i szersze ogumienie napewno by lepiej ciągnął .5m z 2 przyczepami d-47 w mokrym rerenie zagrzebał się ,odczepiłem go i dałem 82SA i ruszył z tego samego miejsca bez problemu . Tyle kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Promocja kursowa pic na wodę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

czemu tak uważasz?? Mnie osobiście zastanawia czemu większość marek teraz robi tego typu promocje, NH też troche puścił z tonu, może Euro w niedalekiej przyszłości poleci w dół?? Ty masz jakąś inną koncepcje, czy tak poprostu piszesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W JD kurs jest niższy ale cena w Euro jest wyższa. Na modelu o mocy 170KM różnica między promocją, a ceną normalną to około 10k €. W CNH promocję upatruję w wypieraniu z oferty ciągników nie spełniających norm czystości. Podobnie rzecz się miała z modelem TD80, który sprzedawano przed wprowadzeniem wyższych norm, bo potem nie mogliby już ich sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A na JD 5080R na dzień dzisiejszy z promocją zaoszczędza się około 10 tys zł netto. Więc na niektórych modelach opłaca się kupić w promocji kursowej.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

5R ma lepszą skrzynie 16x16, CommonRail, pełną ramę i jest niestety droższy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj