dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

MDSikor    6

Test John Deera 5070M


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w2004    0

Znam faceta co ma JD z serii 6020, jest z niego (6020) zadowolony poza ogromnym spalaniem, nie psuje się ponoc.

Natomiast ten sam gość kupił w zaufaniu do firmy obecnie JD 5M i przeklina ten traktor codziennie porównując go do Pronara. Serwis co chwilę bywa, lub go zbywa - co najdziwniejsze za każdym razem o chodzi o cos innego, a to wycieki, a to sprzegło itd.

Facet żałuje wyboru niesamowicie za drugim razem, choć ciagnik cięzkiej pracy wogóle nie widział.

Także opinia o JD różna bywa poza wspólnym mianownikiem - wielkie spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

@w2004 Natomiast moja opinia jako użytkownika jd 5080m comfort jak narazie jest jak najlepsza. Właśnie jestem po pierwszym przeglądzie po 100mth (koszt 900zl - więc porównywalnie z innymi markami) i jak narazie zero wycieków. Spalanie też nie jest aż takie tragiczne. To o czym chyba w tym temacie było najgłośniej czyli "chińskie mosty" mają się super. Natomiast przez okres wakacji sptkałem sie z dwoma przypadkami wycieków w przednich mostach w markach w których podobno te elementy traktora sa pewne, mowa tu o nh serii 6000 i df-e. Wiec różnie to jest ,może okazać się ,że to co chińskie jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A czy do 5070m/5080m można wziąć koła tylne r30/420/70, a przednie 320/70/r24? Czy klima w tych modelach jest dość wydajna? Czy z klimą ciągnik ten ma wyższy dach? Czy ktoś z was posiada przednią szybę uchylną i jak się sprawuje? Czy żwawe są silniki w tych ciągnikach? Czy standardowa skrzynia ma półbiegi i czy wam wystarcza? Czy odpowiada wam standardowy fotel(czy jest to taki sam model, tylko niepneumatyczny)?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można wziąć 420/85R30 i 320/70R24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A takiego rozmiaru jak piszę, to nie dostanę? Przecież seria G ma taki rozmiar w standardzie. Przecież 420/70 jest szerokie jak 16.9, a 12,4 jak 320/70, tylko "70" oznacza niższy profil. Chyba w dzisiejszych czasach da się dobrać koła takie jak są potrzebne, czy nie? To chyba zależy od dealera.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dostępne koła do 5070/5080M:

Tył:

320/85R36

14.9R30

420/85R30

420/85R34 & 16.9R34

480/70R30

480/70R34

540/65R34

Przód

280/85R24 & 11.2R24

320/70R24

14.9LR20

320/70R24

 

Wie ktoś może czy w PL jest dostępny 5070M w wersji Power?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Kolega powyżej chyba pomylił miejscami przód z tyłem B) ...Ale to drobiazg B) .


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

A czy do 5070m/5080m można wziąć koła tylne r30/420/70, a przednie 320/70/r24? Czy klima w tych modelach jest dość wydajna? Czy z klimą ciągnik ten ma wyższy dach? Czy ktoś z was posiada przednią szybę uchylną i jak się sprawuje? Czy żwawe są silniki w tych ciągnikach? Czy standardowa skrzynia ma półbiegi i czy wam wystarcza? Czy odpowiada wam standardowy fotel(czy jest to taki sam model, tylko niepneumatyczny)?

 

-klima jest dość wydajna na wielkoś tej kabiny

- nie z klimą nie zwiększa się dach

-szyby uchylanej ja nie posiadam ale odrazu ci moge podpowiedzieć że jak planujesz założyć tura to niewarto brać bo rama będzie ci blokować

-w mojej 5100 m silnik sprawuje się zaje...cie

-standardowa skrzynia ma tylko 4 reduktory (A B C D) i 4 biegi ( 1 2 3 4 ) jak w transporcie przydały by się jeszcze 4 biegi w guziku ( osobiście żałuje że nie wziąłem )

-ja mam fotel pneumatyczny i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

@Miodu swojego jelonka kupiłeś w agrotechnice czy w rolbracie ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czym różni się skrzynia 16/16 SyncReverser od 16/16 PowrReverser? Czy można zamówić skrzynię z 4 stopniami pod obciążeniem?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Skrzynia 16/16 SyncReverser posiada rewers mechaniczny, 16/16 PowrReverser elektrohydrauliczny załączany pod obciążeniem. Jak chcesz mieć 4 biegi pod obciążeniem kup 5R, w 5M dostępny jest tylko jeden bieg pod obciażeniem w skrzyni 32/16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Panowie a powiedzcie warto kupic podstawowa wersje Johna 5070 jest teraz do wziecia za ok. 120 tys. Traktor ma pracowac narazie na 12 ha w warzywach oraz uslugi. Bo jesli nie to td5020 lub proxa 7441. Co wy na to koledzy... Prosze o sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weze    0

kupilem ciagnik john deere 5100m ma 101 koni i mi sie bardzo dobrze sprawuje narazie kupilem do niego plug i prase na drugi rok mysle o turze i agregacie.kosztowal mnie 178tys. :P polecam marke ciagnikow john deere ta marka jest niezastapiona

 

proximy napewno nie kupuj bo u nas na wsi ma ta proxime i chce kupic jeszcze jeden bo nie daje rady ta proxima mowil ze wolal by dolozyc i kupic john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

taki jeden facet mówił mi że na pokazach orali JD5 M 70km pottingerami 3 obrotowym mówił że jak dla niego to w sam raz.

 

 

5070M to unii tura 3+1 ciągał widziałem na własne oczy miał ciężko ale szedł powoli. nasz 5080 spokojnie ciągnął te same pługi. fakt że u nas ziemie lekkie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fermadrobiu    0

witam na forum! potrzebuje podpowiedzi w sprawie wyboru ciagnika do gospodarstwa.

 

witam na forum! potrzebuje podpowiedzi w sprawie wyboru ciagnika do gospodarstwa.prowadze ferme drobiu.ciagnik bedzie sluzyl do zaladunku bel slomy na 2 przyczepy 6tonowe.[waga przyczep to ok.4t]na kazdej bedzie max.12bel,kazda bela wazy ok.250kg.w sumie 6ton.transport slomy do gospodarstwa to ok.12km w wiekszosci droga asfaltowa.ciagnik powinien posiadac ladowacz czolowy,dlatego prosze osugestie jaki powinien byc najlepszy.pola nie uprawiam.ciagnik ma sluzyc do zwiezienia slomy w okresie zniw jak rowniez do wywozu 6 razy w roku w/w przyczepami kurzaka z fermy.slomy w czsie zniw musze przywiezc ok.120bel.po kazdym odchowie kurczat musze wywiezc ok.30ton obornika dla sasiada.zastanawialem sie nad wieloma markami,najbardziej podoba mi sie JD5070M comfort,5080M ,a takzeNH TD5020 lub TD5030. w przyszlosci mozliwe jest ze bede musial przywiezc w sumie ok.400bel slomy.dodam ze zima ciagnik z ladowaczem sluzylby rowniez do odsniezania placu[ok.4000m kw].dziekuje za podpowiedzi.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Czy ktoś słyszał o promocji dopłaty do euro (1 euro=3,50zł) do 5M i 5R? Na Bednarach mi tak powiedzieli ale nigdzie na necie nie ma takiej informacji. Dealer John Deere Polska mówił, że ta promocja jest od piątku (24/09/2010).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

mógłbym prosić o opinie urzytkowników, zastanawia mnie czy te chińskie części w rzeczywistości są takie tandetne, rozmawiałem z kilkoma osobami które po pierwszych miesiąach pracy nie mają do tych ciągników żadnych uwag, jak jest u was bo widze, że pare osób ten traktorek zamawiało, wydaje mi się że z td i proximą wypada lepiej. Jak myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Co do chinskich mostów to pamiętaj ze ten most jest chinski ale wyprodukowany dla jd wiec musi spełniac wszelkie normy, ja jestem użytkownikiem jd 5080m comfort i jak narazie z mostami nie mam zadnych problemow zero wycieków. Ogólnie cały traktor sprawuje sie super. Pracuje głównie w prasie rolujacej i pługu kuhn multimaster 112 3ET (trójka obrotowa). Jak liczyłem spalanie to miło sie zdziwilem w pługu 3 obrotowej, przy obrotach 1800 ,bieg C1 ,głębokość orki około 25cm spalił mi 5-6 litrów na mth. Jestem po pierwszym przegladzie i koszt takiego przegladu to 840zł brutto a nie jak to wczesniej pisano i sugerowała konkurencja ze 1200zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

mógłbym prosić o opinie urzytkowników, zastanawia mnie czy te chińskie części w rzeczywistości są takie tandetne, rozmawiałem z kilkoma osobami które po pierwszych miesiąach pracy nie mają do tych ciągników żadnych uwag, jak jest u was bo widze, że pare osób ten traktorek zamawiało, wydaje mi się że z td i proximą wypada lepiej. Jak myślicie ??

 

słuchaj jak dla mnie to zetor nie ma polotu do tego JD mamy forterrę10641 i naprawdę 5080 jest od niej lepszy pod każdym względem, oczywiście to troche różne moce są a JD jest gorszy od zetora tylko tym że nie ma półbiegów elektro-hydr.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Rozmawiałem z dealerem w Bednarach odnośnie tych chińskich mostów. Mówił mi tak: "To stosunkowo nowa seria na rynku, więc trudno jakoś specjalnie dużo o niej powiedizeć, ale zdarzają sie już negatywne opinie. Głównie cięknace napędy i wyjące tylne mosty." Troche zdziwiony byłem ze sprzedawca nie zachwala swojego towaru, ale oczywiście też nie całkiem, bo polecał inne modele. W sumie to ja też uważam, że o ciagniku można coś powiedzieć jak sie zrobi nim conajmniej te 2000mth, bo wiadomo ze dopóki nowy to bedzie chodził :D 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj