dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Adrianos    30

cena to kwestia negocjacji... my w lutym za naszego zapłaciliśmy 145tyś brutto za comfort w standardzie z obciążnikami


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma ktoś może 5G? Dziś podziwiałem poczynania 5G 80KM z niewąską kosiarką Krone. :) Wygląda jeszcze bardziej delikatnie niż 5M. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Bobek_Farmer Odnośnie serii 5G to takie były założenia konstruktorów tej serii dlatego wygląda delikatnie (konstrukcja blokowa) traktorek ten ma troszke inne przeznaczenie ,nie wszystko musi być ukute ,masywne zeby było dobre. Czepiałeś sie 5M widzę że teraz czas na 5G. A ty Bobek_Farmer jaki masz sprzęt ,pochwal się?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się wertować całego tematu czy o tym już mowy nie było ale ostatnio zwróciłem uwagę na udźwig podnośnika... moim zdaniem stanowczo za mały jak na te moce ciągników... 3,6 t dla ciągnika 100KM??? przecież on będzie miał problemy czy z agregatem uprawowo-siewnym czy też z 4 obrotowymi... to jest wada która eliminuje te ciągniki dla małych i średnich gospodarstw jako główne konie robocze..

 

Widzisz,w tym sęk,że 100koni 100koniom nie równe...Ktoś to wybiera traktor jako główny w gospodarstwie,i przeznaczony do pracy w polu,a potrzebne jest mu 100km,wybierze modele 6030,6130,lub 6230...One dysponują już większym gabarytem,silniejszym podnośnikiem,i są cięższe,co lepiej sprawdzi się w pracach polowych.Seria 5M jest bardziej przeznaczona do użytków zielonych,gdzie nie jest potrzebny podnośnik,tylko 100km na WOM...

 

@mbpiotr są traktory po 120-130 km na konstrukcji blokowej,które nie wyglądają delikatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

adrian300895 całkowicie sie z toba zgadzam

 

Cytowanie posta wyżej po raz 2.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie czepiam się, przedstawiam tylko swoje spostrzeżenia.:) Mam przyjemność lub nie pracować protoplastą 5R. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To masz tą przyjemność czy też jej nie masz ? :)-i nie protoplastą tylko ORYGINAŁEM (teraz panie to ponoć tylko na sztuki robią  :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A ten 5080M starczył by do takiego małego transportu tzn 2 przyczepy 6 tonowe by ciągał i beczkowóz 4000L, a może mniej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Bobek to Bobek

 

Do takiego transportu jak napisałeś to JD 5080M spokojnie sobie daje radę ,myślę że model 70km też da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mbpiotr o Ci chodzi? :) Dla jednych to przyjemność, dla mnie też... dla innych nie... bo dużo pali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Ej wersja compact to jest ta najuboższa tak? I to prawda, że za pneumatykę trzeba dopłacać? To jesli tak to ile będzię kosztować wersja ta compact w 5080M + pneumatyka? Czy jeszcze trzeba jakies rzeczy dokupic ktore sa konieczne, nie chodzi mi o jakies klimy, rewersy e-h tylko taki full standard. Czy cena byłaby porównywalna do Case JX90? I chyba lepszym wyborem byłby JD jesli bylaby ta sama cena co JX90 nie?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Jak myślcie 5070m "da rade" w 20 ha gospodarstwie ,produkcja roślinna głównie zboże,truskawki.Przez pewien czas był by to główny ciągnik w gospodarstwie(zastąpiłby zetora 7211).Na ciągnik mam do wydania około 130 -140 tys,na jaką wersje wyposażenia by starczyło?. z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Na wersję Comfort powinno wystarczyć.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Dzisiaj oglądałem JD 5080M i bardzo mi się spodobał ;) Most "Made in China" mi nie przeszkadzał :) Tył aż taki delikatny nie jest ;[ I seria 5M jest w pełni mechaniczna ??

Może ma ktoś cennik ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Seria 5M nie jest wpełni mechaniczna. Przecież można do niej dołożyć trochę elektroniki. Chyba że ktoś poruwnuje 5R do 5M, no to 5M jest bardziej mechaniczna.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weze23    0

chlopaki

 

przyszedl mi John Deere 5100 M i kupilem do niego 5 skibowke plug ATLAS zrywalny

 

u mnie na polach sa rafy i daje rade ten model ciagnika ma 102 konie

 

dodam jego zdjecie niedlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Witamy na AF i zapraszamy do dzielenia się doświadczeniami związanymi z tym ciągnikiem a także innymi maszynami :D

Jakie masz wyposażenie w tej eMce oraz jaka była jej cena? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

pół roku czekania ale myśle że będziesz zadowolony! ja zamówiłem 15 stycznia a odebrałem 16 lipca i jak narazie nic nie cieknie i przedni most ma się dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

ja też zamawiałem 15 stycznia, tylko ze fabryka podała ostateczny termin dostarczenia na 22 Października :D i to dlatego że wzięliśmy WOM na 540/540E/1000 i jeszcze parę pierdół.

U dilera powiedzieli nam że będą interweniować w naszej sprawie żeby ciągnik był już ma koniec sierpnia początek września, jeśli się im nie uda to rezygnujemy z ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
:D a zaliczke dałeś ? masz jakąś umowe? sprubuj ich postraszyć (dilera bo on ma duży wpływ na to kiedy go dostaniesz) kolegi JD stał ponad miesiąc w jelonkach a diler mówił że jeszcze go produkują a kurs euro rósł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

zaliczka została wpłacona, umowa też jest tylko nie ma konkretnego terminu dostawy ciągnika, oni nam z góry powiedzieli że ciągnik będzie najpóźniej na początku czerwca, no a już zaraz będzie sierpień a jego dalej nie ma. Sam szef placówki ma interweniować w naszej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

ja tak patrze że wy długo na swoje emki czekacie ja zamawiałem 5 marca a 28 czerwca miałem już traktor na podwórku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

zamawiałeś tylko według standardowej specyfikacji wyposażenia? czy dobierałeś sobie coś z wyposażenia opcjonalnego? Ja gdybym nie dobrał sobie tego 3 zakresowego womu to już w kwietniu miał bym ciągnik na podwórku, a tak to trzeba jeszcze czekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj